• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Doslo je vrijeme lezanja pod beracima.
Moram promjeniti gume na komusackim valjcima na Sipu T 35.
Gdje traziti, a da je pristupacna cijena, i da poduraju barem 3, 4 god?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ja sam svog već pripremio, u subotu krećem sa branjem.
Šta se tiče valjaka neke kvalitete već duže nema, ovisi samo kolko radiš sa njime. Ak radiš malo za sebe potrajat će, ako ideš uslužno neće izdržati 4 godine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Malom brusilicom, legneš pa na licu mjesta.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mane, a gdje kupiti i jel bolje one iz 3 komada po valjku ili one prstenove?
Inace berem 15-20 jutara po sezoni, usluge jako malo, jer uvijek strgam beraca u tudoj travi.

Ja svake god ostrim nozeve na tarupu, skidam ih dolje i poslije ih vracam gore s novim rascjepkama.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ja sam stavljao one iz tri komada.
Kupio sam ih tu kod nas u lokalnoj trgovini, od kuda ih on nabavlja ne znam.
Sad su jedno 5 godina gore i na jedno 50% su, s time da ja ne berem puno više, oko 5 jutara sveukupno.
Nemam više vremena gubit cijele dane na polju a i berač je star pa ga pokušavam sačuvat barem za sebe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Imal sam jedne i druge. One 3 dulje traju, jer se ove iz komadića brzo "zatupe" iako na početku bolje čiste.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Da se ispravim, spominjal sam uske segmente rezane iz trake.
S ovima koje Muha spominje nemam iskustva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Te od trake smo nekad rezali doma. Negde je još i lohajzl za to.
Nisu se pokazali, bolje rečeno nisu ništ valjali.
Ove koje spominjem su od ljevane, pečene gume i kolega je zadovoljan.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ima tu kod nas jedna trgovina i drze ove s tri komada po valjku, mislim da je tih 9 komada 600 kn, sad jel to kaj vrijedi, ne znam.
A i kako to zamjeniti, jel to mozda neki majstor mijenja, sumnjam da budem to mogel sam odraditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Nije ti to problem nikakav za napraviti.
Skineš valjke dole, stare gume sa oštrim nožem ili skalpelom odrežeš dole, nove gume namažeš sapunicom (i osovine isto), nabiješ ih rukom gore, a onaj višak koji ti ostane snisneš prešom i na kraju na onaj završni ležaj nabiješ zatik.
Prešu tak visoku nemaš pa si pomogni dizalicom. Dobro bi bilo da ti neko pomogne kod tog zahvata prešanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ako odeš k ovom u Bjelovar, sigurno nudi i uslugu zamjene.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Tak sam i ja sa traktorom nabio gume na osovinu.
Moraš bit oprezan kad to radiš da ti se slučajno osovina ne savine. Jedan to mora držat ravno a drugi onda lagano traktorom tiska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh