• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
imat ćeš još prilika:D ,nism ništa kupio,još njuškam - pa vožnja
(a malo sam te i obišo :ivanić-dubrava-sv. i. žabno-križevci-koprivnica-bjelovar-garešnica pa novska)
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
MTZ ti je taman :blackeye:blackeye

Kod mene je široki i ubrzan elevator, kad berem pri full gasu baca kukuruzu preko bunkera, pa zato imam onu rešetku gore na bunkeru s prednje strane.


kad budem uzeo, mislim da ću imati puno pitanja za tebe......a reci mi još, na čega trebam najviše paziti kod tog berača......????

znači, elevator treba biti još širi od tvoga......??

jer ako uzmem, i mislim raditi neke usluge malo, onda bi bilo najbolje sve rastaviti do zadnjeg vijka i zamjeniti.......

gdje si nabavljao djelove za njega????



kako izgleda kukuruz u prikolici obran s tim beračem:

 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kako izgleda kukuruz u prikolici obran s tim beračem:

ovo izgleda GROZNO :madmana:
previše kruni premalo ljušti , u prevodu mnogo nokata a loše gume na valjcima i još nepodešeni valjci
STRAŠNO
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam htio komentirati, al čudno da je svaki klip okrunjen.....čak se i na jednom djelu vidi puno okrunjenog zrna kukuruza......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kad budem uzeo, mislim da ću imati puno pitanja za tebe......a reci mi još, na čega trebam najviše paziti kod tog berača......????

znači, elevator treba biti još širi od tvoga......??

jer ako uzmem, i mislim raditi neke usluge malo, onda bi bilo najbolje sve rastaviti do zadnjeg vijka i zamjeniti.......

gdje si nabavljao djelove za njega????

Najviše obrati pažnju na stanje raketa, u donjem djelu su usukane u osovine bez ležaja, samo pikse, pa ak se tjeralo na suho bez masti to oće bit u velikom luftu, zatim pazi na getribe, imaš ih 3 komada, 1 pogonska i dvije gore iz kojih izlaze rakete, malo isprobaj dal se osjeti luft i izvana se vidi dal cure semerinzi il ne i pogledaj dal ima ulja unutra, hipenol.
velika mana tog berača zna biti sječkara ako nije dobro podešena, to smo mi doma preradili, stavljeni su dvoredni-samopodesivi ležajevi i od tad je sječkara netaknuta, več sigurno 10 god. samo mazanje svakog jutra prije berbe.
Što se tiće elevatora, ovakav kakav je kod mene radi bez greške, nemožeš ti njega ugušit nikako, prije se zaštopa napred na raketama od prevelike brzine tjeranja nego da budeš zagušio elevator i komušač, sve je to dobro isprogramirano kod mene na beraču.:supz:
Zatim obrati pažnju na razne remenice i lančanike kojih je gore cjelo čudo, sve se vidi u kakvom je stanju, a opet djelova nema skoro nigde, sve se da piksirat i teraš dalje, a kad je sve koliko toliko u centru berač jednostavno ide bez greške, samo dobar tokar, a sav potročni materijal (ležajevi i remeni) imaš u svim prodavaonicama djelova, samo uzmeš uzorak, nema ništ posebno na sebi, sve standard dimenzije.
Uglavnom poanta je da če taj berač uvijek raditi, kad bude sve gore 100% ispravno, a i kad bude več lagano razlokano i u luftu, opet če ići, čudo je to, zato ja više volim Zmaj nego SIP, sip je za mene papirni berač :)

Dalo bi se još tu štošta napričati, al ako kupiš budeš pitao, pomoči čemo, poslikat ču ti sve kaj te zanima i to je to.:partyman:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
imat ćeš još prilika:D ,nism ništa kupio,još njuškam - pa vožnja
(a malo sam te i obišo :ivanić-dubrava-sv. i. žabno-križevci-koprivnica-bjelovar-garešnica pa novska)

susjed je odustao od prodaje !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve sto je SANANA napisao potpisujem nema se sta dodati

Hvala kolega.

I samo još jedna mala napomena, velika je prednost uzeti zmaj berač koji je bio garažiran, a onaj koji stoju na vrtu vani ispod kakve jabuke ili kruške u večini slučajeva je propao i istrunuo, pazite se toga, još kud je i ovak star i potrošen, još nek je i propal od vremenskih nepogoda, taj može jedino na otpad.:mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ok, kroz par dana ga budem otišao pogledati, vjerojatno slijedeći tjedan, ako vrijeme dozvoli.....pa ću vidjeti sve u kakvom je stanju......


evo par slika komušačkih valjaka, tvorničkog komušača.......iz pogona, skinuti dolje zbog remonta, jedno vrijeme sam tamo radio na održavanju, pa evo par slika:

jedan komušač, sa 4 valjka u jednoj sekciji, te ima 6 sekcija, znači jedan komušač ima 24 valjka









komušač je američke proizvodnje i sve mjere na njemu su u colima......

možda nije tema za berače.......al mi je zanimljivo, pa sam postavio


moj 1000-ti post......
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
ja imam novi eol 40 sa 8 perušača i prezadovoljan sam sa njim

evo i slikica
picture.php


ja sam zadnje sezone obrao 22 dunuma od 7 ujutro do 15.30 a njive su bile uperne radilo se o 4 njive.I kod sebe berem 1ha za 3 do 3,5 sata al su njive duge pa 300 metera i duže

a u prvom primjeru uračunat je i ručak i put od 1 njive do ostalih 6km u jednom pravcu i naravno pregled berača svaka 2 koša
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Jel siješ sa mehaničkom sijačicom ili sa pneum. Trebaš staviti gume 15 coli. kada je mokro freza ide po zemlji pa nastradaju noževi i remenje. traktor ti je visok pa čuči nazad. ja imam tornado 40 2001g po rosi radi odlično ali kad ugrije ide lišće u bunker jel ta dva valjka imaju utjecaja na lišće ili samo na brzinu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kolika ti je potrošnja nafte po dunumu ili danu ?
ovo mi djeluje malo ne rentabilno :rolleyess:
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
Jel siješ sa mehaničkom sijačicom ili sa pneum. Trebaš staviti gume 15 coli. kada je mokro freza ide po zemlji pa nastradaju noževi i remenje. traktor ti je visok pa čuči nazad. ja imam tornado 40 2001g po rosi radi odlično ali kad ugrije ide lišće u bunker jel ta dva valjka imaju utjecaja na lišće ili samo na brzinu
ovaj ide odlično ova dva dosta pobioljšavaju rad a i u ovoga novoga se vjetar usmjerava(zakreće se ugao)bio je oboren pa je štopo a sad sam ga malo podigo izbacuje odlično.Sijem sa pneumackom sijačom a gume bi valjalo da su veće freza je stvarno prenisko,a poteznicu sam ikrenuo kasnije pa nevisi nazad a na slici je i teran malo naget

kolika ti je potrošnja nafte po dunumu ili danu ?
ovo mi djeluje malo ne rentabilno :rolleyess:
trošim od njive do njive zavisi,kod mene u upernoj njivi 19l na 1 ha neznam što je nerentabilno ovo je traktor 60 ks možda ti se učinio veći
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
moze li se naci kakav berac dvoredni za 7500 EURA, uvjet je da je stabilan u radu, jer ima parcela koje su brdovite, SIP za te novce vjerovatnio nemogu naci, kako stoji ZMAJ sa cijenom i koji model preporucujete. Isplati li se kupiti u losijem stanju pa remontovati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa za toliko para možeš uzeti zmaj 223 bez problema i još ima da ti ostane , ja kako sam se raspitivao za dvoredne i slušao mišljenja vlasnika raznih berača rezonujem da je 223 ponajbolja investicija (što se tiče zmaja)
Čak za te novce možeš uzeti i 224 ali ljudi kažu da nije ništa bolji od svoga starijeg brata.

Što se tiče sipa mene ni DKO5501 niti tornado70 nisu nešto pretjerano oduševili , tornado 80 je već druga priča ali i jako skuplja priča koju je teško naći u prodaji

I ja sam jedno vrijeme bio u potrazi za nekim dvorednim , čak i sada bi ga možda uzeo jer se nadam uslužnom branju malo većih površina
mada , ja bi 'ladno kupio još jedan jednoredni berač ali zbog neupućenih kretena koji isključivo hoće dvoredni jer misle da on brže bere trebao bi imati i njega

Kolega ima 224 u veoma dobrom stanju (član foruma @rashoug) i vozi ga sa prilično primjerenim traktorom (hurliman 358) i u manjim brdskim parcelama nemože na dan ništa više od meen da obere
on bi se tek pokazao na većim parcelama ali kod nas je sve pretežno touglasto,špicasto i jednostavno dvorednim je teško manevrisati
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dobro pregledaj da nema kakvih pukotina na sasiji.

ako i nema,bude ih:finga:...jedino neznam zakaj se svi bojite tih puknjenih šasija,pa to je sasvim normalna stvar na SIP-ovim beračima(malo pločevine i to se povari i teraj dalje)

...inače berač dost solidno izgleda...vidi se da je delal,ali to je nebitno ako je redovito podmazivan i održavan...;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh