• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jedino sam ja stavio duplu šasiju i rekao doviđenja svim pucanjima :partyman:

jedan dan posla i imaš sasvim ojačan berač , daleko daleko jači i pouzdaniji , nema da misliš o razoricama:supz:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jedino sam ja stavio duplu šasiju i rekao doviđenja svim pucanjima :partyman:

jedan dan posla i imaš sasvim ojačan berač , daleko daleko jači i pouzdaniji , nema da misliš o razoricama:supz:

Savo ti si to odradio profesionalno.Pratio sam sve slike koje si objavio.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ako i nema,bude ih:finga:...jedino neznam zakaj se svi bojite tih puknjenih šasija,pa to je sasvim normalna stvar na SIP-ovim beračima(malo pločevine i to se povari i teraj dalje)

...inače berač dost solidno izgleda...vidi se da je delal,ali to je nebitno ako je redovito podmazivan i održavan...;)

Niko se neboji pukotina.Cak sta vise za nas mehanicare su izvor jednog dijela prihoda.

Naglasio sam mu da bi navrijeme sanirao moguce pukotine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A i neznam zašto se svi boje pukotina , pa i aparat za varenje je izmišljen majku mu
zavariš,centriraš,ojačaš i voziš dalje

a i vidio sam priličan broj sipova koji NISU pukli , nemora da znači da je svaki pukao ili je razvaljen , moj je bio , nećemo da se lažemo :lol:
i to bio je varen onako kretenski samo kroz otvore provlačili elektodu malo da zapecaju
ako hoćeš da zavariš kako je Bog rekao moraš sve da rasklopiš obrusiš iskorjenuješ i povariš , nek onda pukne :finga:

a da je na EKOu smiješna stvar ona dva ''L'' profilića koja drže kljunove smiješna je , ustvari više nego žalosna , jednostavno preslabo konstruisano , nijedno varenje ne pomaže ali lako je ojačati odnosno napraviti iz nova nosače
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Pa za toliko para možeš uzeti zmaj 223 bez problema i još ima da ti ostane , ja kako sam se raspitivao za dvoredne i slušao mišljenja vlasnika raznih berača rezonujem da je 223 ponajbolja investicija (što se tiče zmaja)
Čak za te novce možeš uzeti i 224 ali ljudi kažu da nije ništa bolji od svoga starijeg brata.

Što se tiče sipa mene ni DKO5501 niti tornado70 nisu nešto pretjerano oduševili , tornado 80 je već druga priča ali i jako skuplja priča koju je teško naći u prodaji

I ja sam jedno vrijeme bio u potrazi za nekim dvorednim , čak i sada bi ga možda uzeo jer se nadam uslužnom branju malo većih površina
mada , ja bi 'ladno kupio još jedan jednoredni berač ali zbog neupućenih kretena koji isključivo hoće dvoredni jer misle da on brže bere trebao bi imati i njega

Kolega ima 224 u veoma dobrom stanju (član foruma @rashoug) i vozi ga sa prilično primjerenim traktorom (hurliman 358) i u manjim brdskim parcelama nemože na dan ništa više od meen da obere
on bi se tek pokazao na većim parcelama ali kod nas je sve pretežno touglasto,špicasto i jednostavno dvorednim je teško manevrisati

Nije to T80 nikaj bolji od T70, osim kaj je lakši.
Imal sam ga i sretno sam ga udomil (još sam bil sretniji dok sam ga prodal, nego dok sam ga kupil).
Kolega je imal Zmaja 222 i bolje se ponašal na bregima nego moj T80.
T80 je samo za velika polja i ravnicu. Naravno, samo dok je suho, jer po blatu nejde (radi premalih kotača). Ukratko, meni, promašaj.
T35, kojega sam imal prije, je bolji i prikladniji stroj i za blato i za brdo od T80.

Zmaj 222 je kraći i ima veće kotače. Nije osjetljiv za branje po nagibima, no malo je sporiji od T80 (radi uskog grla na ulazu u perušaljku).
223 i 224 nisam videl, no vjerujem da su bolji od 222.
Dakle PS, gledaj u smjeru jednorednog SIP-a ili dvorednog Zmaja :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Hm :scratch neznam zašto , gledao sam T80 u radu i ostavio je lijep utisak na mene
pa i zmaj bilo koji je prilično veliki , dvoredni mislim

imao sam jednoredni zmaj (stariji) i sada imam sip , razlika je više nego evidentna , sip je daleko lakši za popravku i sređivanje
na zmaju mi je limarija preodvratna , najodvratnija :mad: kod sipa je sve na vijak :supz:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
sip jedino popuca ako voziš kuruzu u njemu s polja..A i znam par slučajeva na t-40 di su pomotali i rudu kad su s punim gazili kroz blato, rupe i gas po makadamu...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vidi se da se je naradio i to pošteno,ali vrijedi on te novce s obzirom da ljudi za Sip eco 3500 traže podjednaku cijenu kao ovome onda se ovaj ispati uzet. To je moje mišljenje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vjerujem da je bolja varijanta kupiti berac u losijem stanju za manje novaca, pa ga sebi generalno uraditi, tako znas da imas siguran sroj, a opet bude manje novaca nego da traziy u extra stanju, bar tako mslim, nemm iskustva sa beracima, niti znam cijene dijelova-
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Cijene dijelova nisu nešto pretjerano velike za SIP , bar meni nije bilo strašno kada sam sređivao berač
sve za njega sam kupio u Rumi na vašaru , dijelovi u termometalu , gume kod tip-topa , lanci i ležajevi zaboravio sam ime firme

Za ovakav berač teško da ti trebaju dijelovi , najviše ti trebaju ležajevi i gumeni elementi

ovaj sa slika je prilično solidan , e sad cijena , i velika je i mala je
velika je ako uzmemo u obzir da sa povratom para od države ako uzimaš nov dobiješ sipa sa 8 valjaka i ventilatorom
a nije mu cijena pretjerana ako gledamo samo mašinu kao mašinu

ovaj berač nije daleko od mene i ja sam planirao ako nekada me put nanese da ga pogledam jer imam u planu da uzmem jođš jedan berač , e sad jednoredni ili dvoredni , ni sam neznam šta bi :confused:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Vidi se da se je naradio i to pošteno,ali vrijedi on te novce s obzirom da ljudi za Sip eco 3500 traže podjednaku cijenu kao ovome onda se ovaj ispati uzet. To je moje mišljenje.

Po cemu vidis da se naradio, jeli problem ako je sasija pucala, variti ponovo nije problem, ali postoji li mogucnost da je nesto krivo centrirano, pa da treba sve ispocetka.
 
B

Bobo

Guest
Decki, ne bojte se pucanja. Moj T-40 je bio razvaljen po pola. kad sam covjeka pitao kako, rekao je da nema pojma, da prica kruzi da je nosacem desnog tocka pokupio panj i da ga je to raskinulo. odnesli ga kuci, povarili kako treba, dodatno jos pojacali na tom mijestu i nema brige. Znajuci sve to, svejedno sam uzeo berac koji je vec tri sezone odradio kod mene samo uz zamjenu 90% tarupa (remenje, lezajevi, nozevi) i to mi je covjek i rekao kad sam berac kupio...

Nema kod sipa sta otici ako se na njega pazi i ako se ne ganja po njivi kao da je tudji.

A kod dvorednih je sasvim druga prica: Ako dvoredni, onda zmaj 223 ako se vec moze birati, u nedostatku para moze i 222S koji ima bolje rijesen tarup od obicnog 222 i mislim da je jos na S modelu doradjivano kojecega, no nisam siguran. Dvoredni SIP je zlo i naopako. Ko tvrdi da je s njim zadovoljan, ili ne zna za bolje ili laze sam sebe. Ima valjda 50 osovina, 20 lanaca, 3-4 reduktora, ma 100 cuda... Kad sam zagledao jednog T-70 jeza me uhvatila sta tamo sve nema...


Ako jednoredni onda SIP, ako dvoredni onda ZMAJ i nema puno greske.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Po cemu vidis da se naradio, jeli problem ako je sasija pucala, variti ponovo nije problem, ali postoji li mogucnost da je nesto krivo centrirano, pa da treba sve ispocetka.

K'o što si i sam rekao , pa zar je problem odvojiti jedan dan posla i od berača napraviti bukvalno tenk
Za nekih jedan dan posla i materijala otprilike 100e ja nikada nebi gledao ako znam šta time dobijem jer jedno amatarsko zavarivanje u sred sezone te košta više od tog jednog dana i tih 100 evra koje bi uložio
Da ne pričam o tome da se sve može zavariti i pojačati ali nikako se nemože izbrisati ''etiketa'' koju dobiješ ako počneš da se kvariš ljudima po njivama kad ideš uslužno , ljudi jednostavno neće da trpe nepouzdane mašine na svojoj njivi (opravdano , i sam sam takav)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma nesto razmisljam o beracu za svoje potrebe berem nekih 5 ha, jos nek bude usluzno 5 ha, meni dosta, berac bi mi se otplatio za 3 godine, a posla uvijek uhvatim tjedan dana da to poberem
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ako gledamo po PIKu berači su prilično skupi , onako generalno gledajući , ja sam imao sreću pa sam naletio na čovjeka koji se odlučio za kupovinu novoga i ovaj je ''isturio'' po meni prihvatljivoj cijeni

Iskreno za tvoju količinu koju navodiš 10-15ha bez razmišljanja bi uzeo ovaj jednoredni iz više razloga
-prvo neuporedivo je jednostavniji kao sklop od bilo kojeg dvorednog , znači bilo kojeg što odmah dovodi i do cijene održavanja i straha od havarije
-onda transport i manevrisanje odnosno cijeli rad je daleko lakši
-na manjim parcelama dvoredni berač nikako nemože da dodje do izražaja odnosno nije to posao za njega , on je tek u prednosti (ali ne baš ni puno) na parcelama preko 1ha ili malo manjima ali da su oblika pravougaonika , na ćoškastim jednoredni je daleko brži
-branje u strani jednoredni (pogotovo SIP) radi bez greške
-lakši i možeš brati u brdu gdje isti traktor nebi imao šanse da povuče dvoredni

Imao sam dvoredni i kad sam prvi put došao na uvratine u baš špicastoj njivi došlo mi da izvršim harakiri :blackeye u prvom okretanju sam pogazio bože sačuvaj da me čovjek (opravdano) istjerao sa njive , posle toga ga nisam ni zakačio više za traktor i izgubio sam sezonu na kraju sam ga i prodao

Ja dnevno berem oko 2.5ha bez problema , zavisno od njiva nekada 20 nekada 30 ali eto uzećemo neki prosjek na 25 i onda dolazimo do računice da ti svoje predviđene površine možeš obrati na nekih 4-5 dana što je prihvatljivo i da nemaš potrebe za puno komplikovanijim strojem koji ništa bže nebi ni uradio isti posao

Da ne bude zabune , nemam ništa protiv 223 ali on se jednostavno nemože iskazati na manjim površinama ili manjim potrebama
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Tako sam i mislio, samo traktor od 65 ks, i za njim jednoredni berac, mada ako idem sa brzim karadnom onda bih radio na nekih 1100 okr motora da imam na izalzu kardana 500 okretaja, nebi trebala biti prevelika potrosnja, posto sam vidio da se ovdje raspravljalo o ekonomiji i da su stavovi da nije prihvatljivo tjerati jenoredni berac sa traktorom od 65 ks i to jos duplak, ali ja mislim posto nemam neke vece poslove za raditi i posto cu ici sa 1100 okr motora da je i prihvatljivo da radim sa jednorednim.
 
Posljednje uređivanje:

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
kaj se tice dupljaka i beraca ima sve za i protiv, berem sa dupljakom al nekad bi rađe da nije. kad je sušna godina skoro da nema razlike,malo treba vise napeljavanja u redove zbog malog kuta zakreta prednjih kotaca al sa praksom to dođe jako brzo. al kad su mokre njive i negdje na komade stoji voda ili je dosta vlažna zemlja prednost je po mom misljenju jako velika. prvi pogon puno znaci, nema vgrezavanja traktora i puno lakse se bere pogotovo ak zemlja visi.

kaj se tice kombajna sip(moj je jednoreni 2000 god) mana mu je da puca ali malo dobrog vara i pojacanja, vise nema ulaganja(osim potrosnog matrerijala koji se dere zavisi o radu i odrzavanju. moj je pukel 2 put na razlicitim mjestima ali sam ga zavario i pojacao i nemam vise brige. prije sezone pogledati kaj je losije i zamjeniti i svaki dan prije branja podmazati dobro. normalno tokom rada treba paziti malo i provjeriti.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Trebam informaciju da li u Bosni i Hrvatskoj ima da se kupi samohodni Burgoin beraca ovde ih nema ni za lek slabo se uvoze trebao bi mi jedan za drugara
 

Najnoviji postovi

Na vrh