• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bitno je da glavne prijenosne osovine nisu pofrkane ili varene,te da getriba

baš sam gledao tu šasiju ,skroz tanko željezo,preslabo za takav stroj ,a novi prošle godine u gudovcu -bez ventilatoar 10 000e sa 5% popusta za gotovinu,prevelika cijena za tako slabe matrijal
-pucani neću sigurno kupiti,jer pitaj boga jel više u onom centru,a vidio sam i ove što su vareni točak kod freze,opet pucaju ti varovi najvjerovatnije od vibracija,znaći nešto nije u centru?!!
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
meni je ove godine bas a tom mjestu pukel. (preslab materijal, tanko meso) i zašvasal sam ga ali mi je opet pukel. onda mi je dosel to zavariti jedan iskusni varioc i rekel je da treba samo variti u smjeru sile koja djeluje na var a ne precni var. samo je povduz zavaril i stavili smo pojacanja i sve je vredo bilo. poslije toga sm pobral 40-tak rali kukurza i nigde je ne napuklo. pred 3 godine mi je pukel iza bunera na lijevi strani, pored vertikalne cijevi koja drzi elevator u zraku. to je bilo zašvasano i pojacano i poslije nikad problema s tim. kombajni su dobri. imaju ta 2 mjesta na kojima su slabi ali kad se ti nedostatki uklone dalje sve ide dobro.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
i ja bi bolje volio već kada puca da pukne kod mene,da to zavarim kako treba ,pojačam i barem znam da nije dobila niti jedna osovina,a ako je da sve popravim i pići
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
znam za njega ,ima ih više komada kao što si i napisao ,ali od njega nebi volio kupiti,jel ih on malo pokrpa i tako prodaje,bolje bi volio nešto naći da nije pucalo i da nije farban ,nema veze kakve su gume na valjcima i ležaji ,to bi promjeni sam sve u komadu i mir par godina

neznam, na mom nije farbano ništa, u orginalnom stanju je bio, vidjeli su se tragovi korištenja. do sad na njemu sam remene od freze promjenio, drugo bez ikakvih kvarova.. sad, možda sam imao tu sreću :))
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
i ja bi bolje volio već kada puca da pukne kod mene,da to zavarim kako treba ,pojačam i barem znam da nije dobila niti jedna osovina,a ako je da sve popravim i pići

ovaj moj kolega ima 2002. g on je prvi gazda novoga je uzeo sad sam ga zvao ali ne javlja mi se cim mi se on javi ja ti dam broj pa se dog ako on i dalje zeli prodat njegov nije varen niti je motan a i blizu ti je da pogledas on je ove godine mjenjao one gumene valjke na perusarima...
inace servisiran je uredno...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
upravo to -treba imati sreće:)

-zašto su na nekima zavarene letve,ubačen komad flaha od 3-4cm širine gore pred ulazo u perušać između letvi i zavareno
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ovaj moj kolega ima 2002. g on je prvi gazda novoga je uzeo sad sam ga zvao ali ne javlja mi se cim mi se on javi ja ti dam broj pa se dog ako on i dalje zeli prodat njegov nije varen niti je motan a i blizu ti je da pogledas on je ove godine mjenjao one gumene valjke na perusarima...
inace servisiran je uredno...


to bi bilo dobro ,dođem traktorom ,nemoram tražiti vučnu službu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ma nije strašno ni ako je pucao , sve osovine koje idu imaju sistem da može raditi i van centra
ne kažem da je bolje da je pucao nego da nije strašno i može se pojačati

ja sam dodao duplu šasiju i nema brige :supz:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma nije strašno ni ako je pucao , sve osovine koje idu imaju sistem da može raditi i van centra
ne kažem da je bolje da je pucao nego da nije strašno i može se pojačati

ja sam dodao duplu šasiju i nema brige :supz:

ove nove serije beraca sipa 40 imaju ojacanu sasiju nije duplo veci profil od staroga ali je blizu....i mislim da ima jednu getribu vise...
a sta se tice ventilatora cujem da je to neki slavonac bio inovator?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo jedan sa pravljenim košem, koji mi je bio ponuđen prošle godine za manje od 500€, model 221.....ispravan :axe:
:rolleyess:

uz malo truda i volje, može se dovesti u OK stanje, te mislim da je potrebno napraviti nove nosače bunkera, jer ovo djeluje jako slabo......








neznam jel je još aktualno.......
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Nije ovo 221 ovo je cuveni 2k ubedljivo najbolji ZMAJ berac ikada napravljen po licenci beraca NEW IDEA ovde nije tako losa konstrukcija bunkera ovde je najveci problem sto nije prosiren elevator i tu pravi glavni problem.Kad bi se ovaj berac rasturio i detaljno remontova za jos nekih 700 eura dobio bi pravi berac.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
misliš da vrijedi te novce????

koja je razlika između 2K i 221......meni su skoro isti......oba u originalu nemaju koš.....
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Razlika je u okidackom stolu i tu je tajna kvalitetnog ciscena beraca 2 k u odnosu na druge ZMAJ berace.2k ima drugcije postavljene burgije(vretena) i tri privodna lanca po berackoj sekciji i tu se vrsi 80% ciscenja klipa tako da valjci imaju vrlo malo posla automatski mnogo mi je veci ucinak u odnosu na 221.221 ima okidacki sto kao svi ostali jednoredni i dvoredni Zmaj beraci i ima ventilator i om je dosta solidan berac ja sam ga kupio ove jeseni i naprolece cu da mu namestim bunker bice slike kad zavrsim.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
@ivanz
moram mnogo da te razočaram , imao sam i 212 i 221 sa koševima i mogu ti reći da su oba bili jedno obišno smeće , ali baš smeće

pogotovu 221 koji je totalno van svih gabarita i nemogućnosti podizanja kljunova

sada imam EKO 3500 koji sam oooodavno tražio , e nešao sam ga i kupio , generalno sredio i to je sila od mašine , tek sam onda vidio da ako nešto valja nije bitno koliko košta , otplatit će se kad-tad

ja sam i uzimao ove zmajeve jer su mi bili finansijski dostupni , hvala nebesima pa sam malo ''ojačao'' i mogao da uzmem sipa
od zmaja jednio (ne baš potpuno) poštujem 216s , ostalo je čista nula , a dvoredni su pregabaritni (moram reći za moje uslove i podneblje)

Nisi ti to moj Savo znao da opravis ZMAJ je ZMAJ
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
čitao sam dosta o tom 2K beraču i svi ga hvale, i namještaju bunker na njega......i još jednu zanimljivost, hidraulično pomicanje rude, zbog lakšeg kipanja i pristupa prikolici......
 
B

Bobo

Guest
Momci moji, po pitanju beraca je ovako u 95% slucajeva koga god da pitam, a i sam imam iskustva... Ako jednoredni berac, onda SIP, a ako dvoredni onda ZMAJ i nema neke velike mudrolije.

U mom kraju na relativno ravnim njivama je 560 zapadao sa zmajem 214 jer je berac lose zemisljen. taj isti 214 je prevrtan 15 puta jer je na vagi i pre visok i ima jako uzak trag tockova i jako uske gume koje propadaju u meksu zemlju.
Gdje sam ja provukao svoj sip 40 s 549, ovaj se sa zmajem ne smije ni pomisliti ici u berbu bez traktora 80ks i prednjim pogonom. Prava je rijetkost naci jednoredni zmaj kojem nije iskinuta ruda, zbog izvlacenja po blatu ;)

Dvoredni SIP je opet pretezak i prekompliciran da je to cudo jedno...

sip tornado 40 ko jednorednih (ako se vuce s 50-60 ks onda i model s 8 valjaka ali nije potrebno.

Zmaj 223 ili 224 po mogucnosti i samo ga teraj i nemas brige.



Levak: Zar 2k nije dvoredni berac?!? Ovo s Ivanovih slika je jednoredac odakle god ga gledam. istina je da dobro cisti, ali je isto tako pre glomazan za neka normalna branja i ubijaju male zmajeve uske gume. najveca moguca mana ZMAJ jednorednih beraca.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Dvoredni je zagledaj se u prvu sliku malo bolje u pravu si sto kazes da je zmaj nezgodan po vlaznom ali kod nas su mnogo vise propustljive zemlje i mi bas nemamo velikih problema sa time za zadnjih 20 god pamtim samo jednu jesen da smo morali vuci sa dva traktora i to tornada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dvoredni je Bobo, 2K kak veli levak, samo je ovaj kljun do rude malo povijen pa se slabije vidi.
Imam ja 2K doma s pravljenim bunkerom gore, berač je iz 1975 godine, a ide koda je prošle godine novi pravljen, samo da mi je jači traktor.

fotografija0389ou.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas se čuo s čovijekom.....i :D kaže da nije prodan, htio ga sutra zakaparit da mu pošaljem na račun, al rekao da ga neće prodati, da će ostaviti za mene, samo da ga prvo pogledam......jer još neke kompenzacije bi došle u obzir i tako.......cjena oko 500€......mislim da bi ga mogao dovući sa 533 do kuće, jer mtz nije registriran.......i imam nadam se dosta vremena da ga uspijem srediti, samo gdje se mogu nabaviti lanci za njega, jer mislim da uvlačni nisu isti kao i na 221.....drugačiji je hod lanca....jer vjerujem da bi onda sve promjenio ležajeve, lance, rastavio reduktore.....itd


a što mislite, jel mtz 82 dovoljan za njega......????

šanana, jesi proširivao elevator......to je "usko grlo" ili možda da se elevator ubrza????


onda je i ovo 2K, jel:

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/berac-zmaj-221-oglas-3863013
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh