• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Vidi na njuskalu posto idu ali jako dobro ga pogledaj i neka ti nabude ljeno zavuci se ispod njega. Nebi vjerovao gdje sve moze popucati. Ja ga imam 13 god pa se i ove god cudim kako i zasto
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
t40 za 2000€......hmmmmm, taj mora da je u stvarno lošem stanju.......
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
a zna gedao sam ja taj berac jos u 5 mjesecu trazili za njega 2500e alio sam ja odustao i sad mi ga opet ponudili
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sto se tice beraca kod nas se Sip t40 mahom vuce sa IMT-om 539, takva kombinacija ide, da mu je lako, nije nesto, da proklizuje, ako je mokro to se podrazumjeva, njive koje se beru u klipu su vecinom u brdu, u ravnici se beru vecinom kombajnima. Neke godine kad je bila kisovita jesen u ravnici je 558 vjedva vukao t40 cupao sam ga bezbroj puta, iako je kipao sa trecinom bunkera. A kad je vrijeme normalno u brdu sa 539 svi do kraja pune bunkere. Ove ostale jednoredne neznam kako vuce jer kod nas nema drugih jednorednih samo t40. Za berac je naj potrebnije da traktor ima prednju vucu jer se cesto desi da je u berbi mokro, a sto se tice konjaze kao sto su vec neki spomenuli optimum bi bio bar 45ks i gore.

cuo sam kazu ljudi i da sa ovim kombajnima sto skidaju zito i jecam moze i kukuruz da se bere, e sada na koji nacin nemam pojma,ali da ne izlazim iz teme, ako neko to zna molim da mi objasni putem poruke,ili ovde ako ne bude problem :)

To se normalno radi, sve manje povrsina se skida u klipu sve ide sa kombajnima, jer se radi o velikim kolicinama pa bi to bilo problem uskladistiti.
Na kombajnu se stavi kukuruzna adaptacija, a kukuruz bude u zrnu i potrebno ga je susiti u susarama
 

hendrix

Novi član
Tu od
28 Srp 2011
Poruka
7
SIP Tornado 40 pitanje

Berač ne peruša dobro žito, te u prikolici ostaje dosta te peruške. U čemu je problem? Dali se može riješiti ili je nešto trajno u pitanju? Traktor koji pogoni je Ursuz.

Unaprijed hvala.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: SIP Tornado 40 pitanje

ovisi dosta i o sorti kuruze i o vremenu... jel radi jednako kad bereš po rosi i kad je nema?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: SIP Tornado 40 pitanje

Malo da pojasnim, ako je sunce spržilo lišće i bere se po suncu, večina tog lišća berač uvuče na komušaljke tako da od tog silnog lišća nemože klip doći do valjaka, tako da sve zajedno ubaci u bunker. Normalno zavisi i od sorte kukuruza, istrošenosti guma na valjcima, te...što malo tko spominje..istrošenosti gumenih lopatica iznad valjaka, koje imaj ulogu pritiskati klip na valjke. ima još nekih sitnica..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: SIP Tornado 40 pitanje

Da,, to si u pravu, čim izađe sunce, smeća zna dosta baciti u koš
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
da li ta gumena lopatica moze da se zameni sa necim sto je jace cvrsce?? naprimer metal ili drvo itd.... ps: ne razumem se nista oko toga ovo je samo moj predlog...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ni slučajno..klip kukuruza će zapeti i doći će do kidanja osovine..može jedino zamjena s gumenim zvjezdama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
znaci pre pocetka berbe sve treba promeniti sto nije dobro :) da li je iko od vas imao cistu berbu kao kad prikazuju nove berace pa ih testiraju a ono samo cist kukuruz ispada u prikolicu? vidim kod mene je to nemoguce mislim, na moje selo, uglavnom ima suski ostaci od stabljike itd,u stvari sarena berba :)??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Promjeniti možeš jedino neki ležaj ili piksu ako se rasipa, sve drugo je potrošni materjal koji se haba sa radom...Ti berači sa prezentacija su novi, i nije više isti stroj nov i onaj koji je pobrao 50 rali, a i novi tornado ima ventilator koji baca to smeće iz njega van i mislim da ima i više valjaka, ali to nisam siguran.. zato ga tak i prezentiraju.. a i onaj filmić sa sipove stranice, čini mi se da je ono još zelena kuruza zato ju i čisti dobro.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok,jel možda netko zna koliko stane kila u koš T40 i kolika je sada trenutno cjena u klipu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Davor22,
daj pročitaj koju stranicu prije...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
mogo si staviti br. stranice,nisam nist vidio do 70 st. -zato isto pitanje :el možda netko zna koliko stane kila u koš T40 i kolika je sada trenutno cjena u klipu
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Prije početka branja ako se nema nekog prevelikog iskustva dobro je pročitat upute za korištenje berača ako ih se ima. Ne bi vjerovali kolko pomaže.
Inače da što manje smeća uopće uđe u perušač i kasnije u bunker bitno je dobro poštelat rakete koje trgaju stabljiku.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Bitno je čim bliže da kida klip, manje ima smeća onda... Moj je 1997 proizvodnja, nema ni ventilator, ni gumene potiskivačke ko novi nego lopatice pa radi solidno, bitno je i da se ne bere ptrebrzo... onda sve smeće ide u bunker...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Promjeniti možeš jedino neki ležaj ili piksu ako se rasipa, sve drugo je potrošni materjal koji se haba sa radom...Ti berači sa prezentacija su novi, i nije više isti stroj nov i onaj koji je pobrao 50 rali, a i novi tornado ima ventilator koji baca to smeće iz njega van i mislim da ima i više valjaka, ali to nisam siguran.. zato ga tak i prezentiraju.. a i onaj filmić sa sipove stranice, čini mi se da je ono još zelena kuruza zato ju i čisti dobro.

t40 novi koji sam ja vidio, ima osam valjaka.......a 8 valjaka je imao i onaj dvoredni zmaj što sam imao......dvoredni, a nije se gušio sa 8 valjaka......pa neznam baš koliko je potrebno jednorednom beraču da ima 8 valjaka....... vjerujem da opet nemože nešto pretjerano brzo voziti, jer uvlačni lanci, kao što su na sipu, nemogu progutati tu masu.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Da, samo kaj je Zmaj imal kanale i koso postavljene valjke. Dakle, njegovih 8 valjaka su usko postavljeni, kaj je dobro
Nisam videl 40-tku s 8 valjaka, no malo to koristi ak se masa ne razdijeli jednakomjerno i ako nema usmjerivače
T80 je imal 12 valjaka. Valjci mu nisu bili usko grlo, već heder, baš kak si rekel.
Zmaj 222 s dvostruko kraćim raketama je brži u redu od T80, osim kaj se štopa na ulazu u perušaljku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh