• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima i kod mene tih gamadi.

Danas smo zvali Pavlaka u Hrastovac,i ovako. Cijena za 14% vlage je 1.10kn,a za 20% je 0.80kn,nema odbitaka za lom zrna ili bilokakvih odbitaka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kod mene u obližnjem selu su danas bili dani polja. Najbolje se pokazao Y12 sa 10t/h.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ljudi da li bi netko mogao složiti neku anketu ili tabelu sa markom kukuruza, dijelom zemlje u kojemu se uzgaja, urodom i možda još nekim podacima da se popune te na kraju vidimo (koliko je to moguće na ovaj način) koji su hibridi i gdje najuspješniji.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Ljudi da li bi netko mogao složiti neku anketu ili tabelu sa markom kukuruza, dijelom zemlje u kojemu se uzgaja, urodom i možda još nekim podacima da se popune te na kraju vidimo (koliko je to moguće na ovaj način) koji su hibridi i gdje najuspješniji.

ovo je super prijedlog,ja bih jos volio vidjeti i gnojidbu,pa da se povuku neke paralele,jer kad vidim u prospektima od proizvođaća prinose po hektaru imam osjecaj da ili sam ja nesposoban odraditi kvalitetnu obradu tla,gnojidbu,kultivaciju,spricanje,ili su oni napuhali prinose.

ps. ne stedim inace na gnojivu,ali ove sam godine za probu ruknuo 250kg uree i 250kg kana ako se dobro sjecam na 7500m2 parcele,a kukuruz je 3 puta(3x veci prinos) bolji nego lani,kada sam bacao i 7-icu,i ureu i kan!lani bilo 5m3 klipa,ove godine 15m3 klipa!
 

darkomaher

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
5
Ima i kod mene tih gamadi.

Danas smo zvali Pavlaka u Hrastovac,i ovako. Cijena za 14% vlage je 1.10kn,a za 20% je 0.80kn,nema odbitaka za lom zrna ili bilokakvih odbitaka.

Joj, i kod nas je najezda štetočina:(devil):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ma imam ja u glavi izgled te ankete, ali nisam toliko pametan da to složim i stavim na kompjuter.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
ovo je super prijedlog,ja bih jos volio vidjeti i gnojidbu,pa da se povuku neke paralele,jer kad vidim u prospektima od proizvođaća prinose po hektaru imam osjecaj da ili sam ja nesposoban odraditi kvalitetnu obradu tla,gnojidbu,kultivaciju,spricanje,ili su oni napuhali prinose.

ps. ne stedim inace na gnojivu,ali ove sam godine za probu ruknuo 250kg uree i 250kg kana ako se dobro sjecam na 7500m2 parcele,a kukuruz je 3 puta(3x veci prinos) bolji nego lani,kada sam bacao i 7-icu,i ureu i kan!lani bilo 5m3 klipa,ove godine 15m3 klipa!

Ok sve stoji, ali ne možeš uspoređivati lanjsku godinu i ovu što se kukuruza tiče nikako
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
ovo je super prijedlog,ja bih jos volio vidjeti i gnojidbu,pa da se povuku neke paralele,jer kad vidim u prospektima od proizvođaća prinose po hektaru imam osjecaj da ili sam ja nesposoban odraditi kvalitetnu obradu tla,gnojidbu,kultivaciju,spricanje,ili su oni napuhali prinose.

ps. ne stedim inace na gnojivu,ali ove sam godine za probu ruknuo 250kg uree i 250kg kana ako se dobro sjecam na 7500m2 parcele,a kukuruz je 3 puta(3x veci prinos) bolji nego lani,kada sam bacao i 7-icu,i ureu i kan!lani bilo 5m3 klipa,ove godine 15m3 klipa!

Ok sve stoji, ali ne možeš uspoređivati lanjsku godinu i ovu što se kukuruza tiče nikako, ja sam prošle godine imao prosjek sa gnojidbom 400 kg 15-ice i 200 kg Uree 4,5-5 tona/ha, a ove godine sa gnojidbom 200 kg 0:20:30, 250 kg 15-ice i 150 kg Uree plaća i po 12tona/ha, kultivacija je bila sa po 150 kg KAN-a
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ma imam ja u glavi izgled te ankete, ali nisam toliko pametan da to složim i stavim na kompjuter.

Postoje online ankete koje je relativno lako napraviti s ovim alatom

JOTFORM

Ja bih to posložio, al mi vrijeme ne dopušta. Počeli i mi konačno brati. Evo i jedan video od noćne akcije.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FzWZTDHV47w[/YT]
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Pa ne mora se to napraviti trenutno, tamo negdje oko Božića i malo kasnije kada se ljudi budu pripremali za iduću sezonu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Ok sve stoji, ali ne možeš uspoređivati lanjsku godinu i ovu što se kukuruza tiče nikako, ja sam prošle godine imao prosjek sa gnojidbom 400 kg 15-ice i 200 kg Uree 4,5-5 tona/ha, a ove godine sa gnojidbom 200 kg 0:20:30, 250 kg 15-ice i 150 kg Uree plaća i po 12tona/ha, kultivacija je bila sa po 150 kg KAN-a

Svakako mireek da se slazem s tobom,ali ima bisera koji govore "e da si pojačal 100kg ureu,onda bi i nekaj imal.."
druga stvar je da ne vjerujem kalkulaciji gnojidbe,tipa moras dat tolko dusika,tolko fosfora i tolko kalija da bi dobio toliko zrna kukuruza...jer nitko ne pise,pod uvjetom da je vlaga optimalna,ili nesto drugo,cak sam citao clanak u kojem pise da pojacanom kolicinom uree u osnovnoj gnojidbi ,osigurava se vlaga tijekom cijele vegetacije sto mi nikako neide u glavu,a kakti dipl.agronomi pisu takve stvari..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Nije da se osigurava vlaga tijekom cijele vegetacije, nego nitratni spojevi imaju svojstvo navlačenja vlage na sebe pa tako i u sušnim uvjetima dulje snabdijevaju biljku vlagom nego tamo gdje ih nema. To ti je isto kao što zimska brazda u koliko toliko normalnim situacijama dulje osigurava vlagu u tlu nego proljetna.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh