• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
"bosilj" kolega jel to tvoj kombajn ili ?

Nije đelac, nije.. To od čovjeka iz sela, inače bil zitni al je predelani, freze na hederu, ide brzo, čisti jako dobro i ne treba.mu prebirati...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Jel tko sijo osječku dravu kakva mu se pokazala

Ja sam sijao i bas sam ju danas bral, budem i sutra jos.. kukuruz je dosta dobar, nisu preveliki klipovi ali su dosta teski.. ali ne svida mi se bas pretjerano tako da na godinu neznam bas.. mislim da ju bude zamjenil pioneer y12; u mom selu kazu da je ove godine rodio cudo jedno, i naravno bc 572, po meni najbolji domaci hibrid..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
pojacanom kolicinom uree u osnovnoj gnojidbi ,osigurava se vlaga tijekom cijele vegetacije sto mi nikako neide u glavu,a kakti dipl.agronomi pisu takve stvari..

Ja nestavljam niti malo uree pa imam i ove godine bolji kukuruz od nekih koji su nabacali svega i svačega
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Danas se skidao kukuruz, sorta Pioneer PR 38a24, vlaga 19,5% prinos 11,2 t/h :icon_super:









 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Nije, ovo je nama došao skinuti kad je krenuo za Dobrovac, samo je ovaj kombajn brao kukuruz :icon_e_smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Danas se skidao kukuruz, sorta Pioneer PR 38a24, vlaga 19,5% prinos 11,2 t/h :icon_super:

.


Dakle raste prinos.Na onom drugom forumu ti je u 18:53 prinos bio 10,2 t/ha.Za par dana si rekorder.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ja sam sijao i pokazala mi se odlično pola njive od 1.5 jutra-rali je pobrano beračem i bilo je 6 bunkera od tornada 40

Ako si imao samo 6 bunkera na 1.5 jutru onda je to slabo,ustvari nikakva kukuruz,bez uvrede.
Ja sam uslužno brao dravu i na 3/4 jutra je imao 7 bunkera od tornada 40,a meni pionir na 1.5jutra daje po 14-16 bunkera ovisi o zemlji i koja je sorta pionira
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Zanima me deKalb 6040 ako je netko imao.

imao sam ga ja prije 3-4 god...silazni hibrid,u to vrijeme je bio kao b23.. mozda je imao nesto vise lisne mase ali nista znacajno..

to mi je bila prva i zadnja godina dekalba..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Koji su vam se hibridi pokazali najbolji za ovu godinu? Kodmene osobno najbolji KWS kladus a zatim pionir y12.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Zavrsila berba i kod mene.. Pobrano cca 10 jutara u klipu, prinos bi bio nekih 5,5-6 t suhog zrna po jutru, mada u bilogori je dosta stete napravila divljac.. Evo koja slika sa zadnje njive:




Evo i jedna od istrpavanja:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
ja sam sijao i pokazala mi se odlično pola njive od 1.5 jutra-rali je pobrano beračem i bilo je 6 bunkera od tornada 40

Ja sam isto imao ove godine Dravu prvi puta za probu i bila je odlična, sve je brano u klipu tak da neznam vlagu i koliko bilo zrna, al prinos je jednak ako ne i bolji od Pionerovog A24 kojeg sam imao večinu posijanog. Susjed koji uslužno bere kuruzu kaže da je lani u onoj suši Drava imala najbolje prinose.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh