• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
U Virovitici šećerac košta 220 kn kilogram zanimljivo kako pojedinci neznaju za to a trgovina je daleko svega 50 m od kuće.

Možda glupo pitanje, ali jel netko zna koliko otprilike zrna šećerca ima u 1 kg sjemena?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Možda glupo pitanje, ali jel netko zna koliko otprilike zrna šećerca ima u 1 kg sjemena?

U jednoj kili imaš pet tisuća zrna zato što je zrno dosta sitno. Ja sam sadio šećerac do prošle godine i odustao sam.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
šećerac

Zašto prijatelju?

Razlog jednostavan sadio sam za poznatog kupca (pokvarenog) kad je šećerac došao za branje on odustao od njega iako ja nisam uvjetovao nikakvu cjenu a poznato ti je da šećerac ima sedam dana za berbu inače pređe i gotovo. Zgadio mi se i dosta mi je.

ps: jesi li stavio presadnice na vodu ili je još hladno.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Razlog jednostavan sadio sam za poznatog kupca (pokvarenog) kad je šećerac došao za branje on odustao od njega iako ja nisam uvjetovao nikakvu cjenu a poznato ti je da šećerac ima sedam dana za berbu inače pređe i gotovo. Zgadio mi se i dosta mi je.

ps: jesi li stavio presadnice na vodu ili je još hladno.

Nisam još, ne samo zato jer je hladno, a nemam grijanje, nego mi je prerano. Tek ću sad nakon naklijavanja sijati žutu papriku, rog za cca tjedan, paradajz za 10-ak dana. Planiram saditi (na otvorenom) paradajz 25.04-1.05, a papriku nakon 01.05 nikako prije. Patliđan još kasnije.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
kako isto,treba mi 12kg minimum,to je već 600 kn,pa popit ćemo negdje u Čakovcu,žena mi tamo studirala pa pozna birtije:partyman:,a i Tamaris je tu,pa tvoja provizija,ima 1500 razloga za doći;)

Javi mi konkretno ukoliko se odlučiš ali požuri jer meni stiže za par dana.
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Pozdrav svima
Da vas samo kratko ovdje upitam da li su vama isplaćeni poticaji za prošlu godinu?
Mani još ništa nije stiglo na račun, a rekli su da će biti do kraja ovog tjedna. Inače sam u Bjelovarskoj županiji.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pozdrav svima
Da vas samo kratko ovdje upitam da li su vama isplaćeni poticaji za prošlu godinu?
Mani još ništa nije stiglo na račun, a rekli su da će biti do kraja ovog tjedna. Inače sam u Bjelovarskoj županiji.

isplaćen je samo dio.
 
M

MOCO

Guest
Razlog jednostavan sadio sam za poznatog kupca (pokvarenog) kad je šećerac došao za branje on odustao od njega iako ja nisam uvjetovao nikakvu cjenu a poznato ti je da šećerac ima sedam dana za berbu inače pređe i gotovo. Zgadio mi se i dosta mi je.

ps: jesi li stavio presadnice na vodu ili je još hladno.

Isto smo i mi tako prošli!!

Prvo je obečavao da je sve 100% sigurno i da posadimo što više jer on vozi na more i nemože nasmagati robe i cijena odlična i isplata odmah pri utovaru i on dolazi po robu 1-2xtjedno. Zato smo i sijalu u razmaku od po 7 dana, jer on brzo sazrije pa nije više za kuhanje dobar. Prema njegovim obečanjima i pregovorima trebali smo zaraditi 50.000kn/ha. Kad je šećerac došao- neće se više javiti na mobitel, pa onda zaredale isprike i zavlačenja. O cijeni i plačanju nismo ni stigli razgovarati. Bili smo prisiljeni početi brati i voziti po tržnicama u okolici, a nemamo svoj štand jer sve proizvodimo na veliko pa je i to bilo šit jer moraš molit prijateljevog prijatelja da te pusti na klupu pored sebe i sve skupa mi se smučilo. Na kraju nismo ni za sjeme zaradili, jer svako očekuje nešto za svoju uslugu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Prošle godine su oko slatine sadili dosta šećerca i kao što si opisao na kraju su jele svinje i mogu ti reći da obožavaju šećerac a isto tako i kokoši. Sadit šećerac na veliko za drugoga to ti je velika lutrija a poznato je da na lutriji skoro nitko ne dobiva.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Javi mi konkretno ukoliko se odlučiš ali požuri jer meni stiže za par dana.

javim ti za desetak dana ako ti nije kasno,sigurno je da mi treba 12kg šećerca e sad možda i više,al javim ti što prije budem mogao. jebiga razlika je to,50 kn po kili,pa nije to za baciti,u Kadmu još i više traže,uglavnom dođem ja do tebe po to,isplati mi se svakako. zvrcnem te još.
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
gold cup 4422 kom


E, ja sijem samo sundance, i jedne godine je bilo 5800 sjemenja, a slijedeće 4300 tako da kako je dobavljač meni rekao svake godine je drugačije. Razlika je bila toliko očita da već kada sam otvorio pakiranje odmah je bilo vidljivo na oko. Kako mi kaže dobavljač, postoji mogućnost da bude čak i manje od 4000 zrna u kili.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E, ja sijem samo sundance, i jedne godine je bilo 5800 sjemenja, a slijedeće 4300 tako da kako je dobavljač meni rekao svake godine je drugačije. Razlika je bila toliko očita da već kada sam otvorio pakiranje odmah je bilo vidljivo na oko. Kako mi kaže dobavljač, postoji mogućnost da bude čak i manje od 4000 zrna u kili.

baš tako,ma mi koji znamo kako se to radi nemamo problema,a ostali će znati nagodinu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
i od mene,sretna dan žena....drage forumašice...
2nbhd9y.jpg
 
S

salel

Guest
E, ja sijem samo sundance, i jedne godine je bilo 5800 sjemenja, a slijedeće 4300 tako da kako je dobavljač meni rekao svake godine je drugačije. Razlika je bila toliko očita da već kada sam otvorio pakiranje odmah je bilo vidljivo na oko. Kako mi kaže dobavljač, postoji mogućnost da bude čak i manje od 4000 zrna u kili.
pa jasno da nije krupnoća zrna svake godine ista.Ma meni ostalo malo sjemena od prošle godine pa ja prebrojao 100 grama pa ispalo toliko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh