• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Svaštara!

Danas sam bio na burzi rada i prvi puta našo Jadrankin oglas : "tražimo pastira" to do sada nisam vidio a tražio sam ga :supz:
 
A

ambiciozni

Guest
Upit

Pozdrav svima..
S obzirom da sam novi član, kako na forumu tako i u području poljoprivrede bio bih zahvalan kada bih mogao dobiti koji savjet, od iskusnijih članova, vezano za uzgoj kukuruza šećerca. Ovo mi je prva godina i krajem mjeseca kreće sjetva (odabrao sam 'gold cup' sjeme) koje ću posijati u dvije etape (prva će biti pokrivena agrilom). Konkretno me zanima je li potrebno kidanje metlica i kada se obavlja?
Unaprijed hvala
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Na kolikoj površini sadiš gold cup to ti je malo kasniji šećerac zašto nebi išao prvo ili istovremeno sa ranim.
 
A

ambiciozni

Guest
odg

Sadim na površinu jednog jutra, odabrao sam gold cup jer sam čuo da je najsigurniji za izgled i veličinu klipa a mislim da mi ranija sorta ne treba ako koristim agril!? :scratch
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sadim na površinu jednog jutra, odabrao sam gold cup jer sam čuo da je najsigurniji za izgled i veličinu klipa a mislim da mi ranija sorta ne treba ako koristim agril!? :scratch

Točno nešto je duži i deblji a njegova vegetacija je oko 80 dana a koju nemožeš skratiti a imaš li kupca za šećerac ili misliš prodavat na malo.
 
A

ambiciozni

Guest
Mislim ga voziti na more na veletržnicu. Rekao sam u prvom postu da mi je ovo prva godina i ne mogu puno izgubiti jer nije veliko ulaganje i ne moram se zaduživati.
Moje prvotno pitanje je bilo: je li potrebno kidanje metlica i kada se obavlja?

Hvala
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mislim ga voziti na more na veletržnicu. Rekao sam u prvom postu da mi je ovo prva godina i ne mogu puno izgubiti jer nije veliko ulaganje i ne moram se zaduživati.
Moje prvotno pitanje je bilo: je li potrebno kidanje metlica i kada se obavlja?

Hvala

Ja nikada nisam kidao metlice a drugi će ti reći sto drugih savjeta. Moj savjet ti je idi ba google i upiši povrće.com ili samo povrće tamo ćeš naći sve odgovore o proizvodnji sveg povrća moj savjet ti je da sadiš svake subote onoliko koliko si siguran da ćeš prodati za tjedan dana i odmakni ga od običnog kukuruza zato što se šećerac iste godine križa sa običnim. A svako ulaganje je danas veliko.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pa da i nije baš tako kao smo pisali ima kao i u svakoj proizvodnji moraš paziti ma moljca kidati zaperke bar kod ovog sandensa da bude po dva klipa na stabljici.
Imaš više o šećercu na www.poljoberza.net pregledaj si list povrtlarski glasnik.

Pozdrav!
Pogledaj si i na ovioj adresi gore .

Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pogledaj si i na ovioj adresi gore .

Pozdrav!

Prijatelju jesi živ. Malo manje trebamo ložit vatru pa imamo malo više vremena.
A što se tiče šećerca dovoljno je da na googlu upiše sjetva kukuruza šećerca tamo je i poljobreza a ima šta cjeli dan da čita
Pozdrav..
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Prijatelju jesi živ. Malo manje trebamo ložit vatru pa imamo malo više vremena.
A što se tiče šećerca dovoljno je da na googlu upiše sjetva kukuruza šećerca tamo je i poljobreza a ima šta cjeli dan da čita
Pozdrav..
A živ živ sam imap i drugog posla kopanje luka i salate nije na folije pa ju moram malo pogrebati a jednu ću početi sjeći za subotu za pijecu da se počne malo zarađivati a ne samo trošiti .

šećerac da ono na poljoberzi u časopisi mi se čini dobrim i korisnim člankom a neka momak proba samo kao što si rekao treba sijati u etapama da ne dođe do zaglave kao što sam pisao ja sadim ne velike količine oko 0,5 kg Sandensa i gold kupa u isto vrijeme razlika u dospjeću je oko 14 dana .

Ne čupam metlice ali na Sandensu ima dosta zaperaka.
pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Divlje cijene

Eto danas bio u Prvči lučice crvenog luka 19 kn pošiljka prije po 15 a jesenas 10,5 kn.
Pa ti sada proizvodi korekcija cijena 2,5 % ministre ha ha ha .
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ma samo da kažem da je Bobostar postao doktor,obranio sve golove čovjek. eto toliko,neće čovjek sam da se hvali pa reko nek se zna,nije to mala stvar.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
ma samo da kažem da je Bobostar postao doktor,obranio sve golove čovjek. eto toliko,neće čovjek sam da se hvali pa reko nek se zna,nije to mala stvar.

Bobostar, čestitam.............!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Hvala na čestitkama.
Bit' će još postova iz gnojidbe; proljeće je pred vratima i počinje vrijeme gnojidbe...
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ma samo da kažem da je Bobostar postao doktor,obranio sve golove čovjek. eto toliko,neće čovjek sam da se hvali pa reko nek se zna,nije to mala stvar.

E doktore nešto me probada ispod desne plećke a nis ti taj he he čestitam.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh