• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
kad neće sama da kopa. pa jel nema neka zgodna susjeda da pomogne?

E prijatelju gdjesi ti vidio zgodnu s motikom samao na poljoprivrednom kalendaru a ove babe u susjedstvu ni sebe ne mogu držati a kamoli kopati e to ti je moja sudbina .

Pozdrav!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
E doktore nešto me probada ispod desne plećke a nis ti taj he he čestitam.
Pozdrav!
To je od nestručne primjene motikana WP 100; prijeđi ne neki drugi motikan, recimo WP samorad... ha, ha...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Sa ćim mogu dezinficirati kontenjere? Hvala

IZOSAN G , 4 grama na 10 litara vode i potopiš kontejner na kratko i na sušenje.
kupiš u apoteci 100gr = cca 30 Kn.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Koliko se dugo zadržavaju na kontenjeru? Imao sam Menno florades ali ostalo mi malo, nisam siguran da ću imati dosta :-( Poz i hvala.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da, raspitivao sam se danas za Izosan ali nitko sa sigurnošću ne može reći da li je sto posto učinkoviti. Ne bi volio da se u komori razvije neka gamad :-/ Hvala
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Da, raspitivao sam se danas za Izosan ali nitko sa sigurnošću ne može reći da li je sto posto učinkoviti. Ne bi volio da se u komori razvije neka gamad :-/ Hvala

ja ga koristim u ugostiteljstvu za dezinfekciju,ako su ga oni odobrili znači da je učinkovit.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ja ga koristim u ugostiteljstvu za dezinfekciju,ako su ga oni odobrili znači da je učinkovit.


Menno florades je navodno malo fitotoksićan, a što se tiće izosana to su mi preporuku dali u
savjetodavnoj. M. Šubić dao preporuku.
pozz.

PS ako može domestos onda izosan je sigurno jače rješenje!!
 
Posljednje uređivanje:
I

ivan

Guest
broj

Sadim na površinu jednog jutra, odabrao sam gold cup jer sam čuo da je najsigurniji za izgled i veličinu klipa a mislim da mi ranija sorta ne treba ako koristim agril!? :scratch

Koliko otprilike zrna ide u kvadratni metar ,jutro ?
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Zavisi o vrsti i proizvođaću opčenito piše na vrečici za jutri i za he. Bc408b 48000kom/zrna na jutro
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ali je zagrijalo ljudi, ludara, bojim se da neće biti dobro, jutarnja 13°, dnevna 23° a u plastenicima ne mogu spustiti manje od 31°C, sve širom otvoreno. Biljke rastu ko iz vode, prebrzo. Najviše me strah za rajčicu u cvatnji je( bumbari rade tuta forca), znači oplodnja i zametanje plodova - najosjetljiviji period(budućih desetak dana) i ako se desi neka velika oscilacija temperatura može se deformirati plod.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
oko polovice ovog mjeseca najavljuju neke minuse,bilo najavljeno i za 08.4. ali više ne,uglavnom svašta je još moguće.
 
J

Joplin

Guest
Pozdrav dečki :D

Zna li netko di ima kupiti sjeme lubenice sorta Madera (f1) i Bonta (f1)?
Kontaktirali smo razne distributere po RH pa su rekli da nemaju ili će nabaviti (naravno,ništa od toga).

Možda znate i za neku vrstu na čijoj je kutiji naslikan bik ili bizon :scratch

Pitanje sam postavila na temi lubenica ali nitko ne trza 8)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pozdrav dečki :D

Zna li netko di ima kupiti sjeme lubenice sorta Madera (f1) i Bonta (f1)?
Kontaktirali smo razne distributere po RH pa su rekli da nemaju ili će nabaviti (naravno,ništa od toga).

Možda znate i za neku vrstu na čijoj je kutiji naslikan bik ili bizon :scratch

Pitanje sam postavila na temi lubenica ali nitko ne trza 8)

Seko pored svih lubenica nađeš baš te ali probaj Fer-mi d.o.o. 01/3888-015.
Mislim da ti je malo kasno za proizvodnju rasade ali za ditrktnu sjetvu malo požuri:

Pozdrav!
 
J

Joplin

Guest
Seko pored svih lubenica nađeš baš te ali probaj Fer-mi d.o.o. 01/3888-015.
Mislim da ti je malo kasno za proizvodnju rasade ali za ditrktnu sjetvu malo požuri:

Pozdrav!

Hvala na odgovoru,
ma nije to za mene nego za kolegu a njih je već zvao,nemaju.

Preporučite neke druge vrste ali da je plod 8-10 kg. :weedman:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala na odgovoru,
ma nije to za mene nego za kolegu a njih je već zvao,nemaju.

Preporučite neke druge vrste ali da je plod 8-10 kg. :weedman:

Veličini poloda ti određuje sorta ali najviše utječe voda i gnojivo možda Kodak Varda Fntazija Nives a od ZKI Vilmy ili Zengo.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Veličini poloda ti određuje sorta ali najviše utječe voda i gnojivo možda Kodak Varda Fntazija Nives a od ZKI Vilmy ili Zengo.
Pozdrav!

Crimistar F1 vrlo rani 6-8 kg, Crisby F1 vrlo rani 7-9 kg, Top gun F1 (ja ga sadim) vrlo rani 8-10 kg, Lady f1 rani 10kg, Royal Flash f1 rani 8-10kg, Farao f1 (ja ga sadim) srednje rani 12 kg Crimset f1 srednje rani 10-12 kg,Paladin Izuzetno dobra (ja ju sadim) 10-12 kg Romanza f1 rani 7-10 kg, Lonci rani od Zki ako ovo nije dosta ima ih još puno.
 
J

Joplin

Guest
Crimistar F1 vrlo rani 6-8 kg, Crisby F1 vrlo rani 7-9 kg, Top gun F1 (ja ga sadim) vrlo rani 8-10 kg, Lady f1 rani 10kg, Royal Flash f1 rani 8-10kg, Farao f1 (ja ga sadim) srednje rani 12 kg Crimset f1 srednje rani 10-12 kg,Paladin Izuzetno dobra (ja ju sadim) 10-12 kg Romanza f1 rani 7-10 kg, Lonci rani od Zki ako ovo nije dosta ima ih još puno.

Superiška :p

Hvala dečki,
pozdrav :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh