• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Kolege gdje nabavljate okiten crijeva za navodnjavanje, gdje su najpovoljnija? Da li je netko upoznat sa firmom iz Vukove Gorice, mislim da se zove Polar?

Probaj termoplast Karacic scitarjevo kraj VG 625 8561 proizvodac
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Probaj termoplast Karacic scitarjevo kraj VG 625 8561 proizvodac

Ali prije svega treba vidjeti koja je cjena u brazdi zbog rabata koji oni imaju npr. vrećica sjemena rajčice koju sam kupio dirktno iz Zagreba i platio 760kn u brazdi isto to od istog dobavljača 690 kn.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ljudi a šta je sa Trifenderom iz mađarije,tko je kupovao,jel valja. planirao sam otići ovih dana po njega pa reko da vidim šta vi kažete. i još nešto,trebam uređaje za plastenik,za mjerenje temperature,vlage,pa vlage u zemlji,šta valja od ovoga na stranicama Agre,kakvi su ovi što se kupuju po centrima,jel to valja šta itd. molim vaša iskustva da ne bacam novce za nešto bezveze.http://www.agra.hr/osx/hr/c34/Termohigrometri/
 
Posljednje uređivanje:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ljudi a šta je sa Trifenderom iz mađarije,tko je kupovao,jel valja. planirao sam otići ovih dana po njega pa reko da vidim šta vi kažete. i još nešto,trebam uređaje za plastenik,za mjerenje temperature,vlage,pa vlage u zemlji,šta valja od ovoga na stranicama Agre,kakvi su ovi što se kupuju po centrima,jel to valja šta itd. molim vaša iskustva da ne bacam novce za nešto bezveze.http://www.agra.hr/osx/hr/c34/Termohigrometri/

dane gledam ove mjerače pa kad vidim cijene pade mi napamet ti možeš kupit sada samo onaj što ja zovem mozak i na njega kalemit vremenom kak imaš love kaj očeš sonda ova ili ona pa motori za bočno pa za krovno itd a na ove nemreš poslje niš neznam razmisli ...
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ja sam sve instrumente kupio u agri - tenziometre, digitalne termohigrometre,termometre,ph metar i EC metar još prije 6-7 godina i sve još šljaka.Košta ali je kvalitetnije od smeća iz nekih centara.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja sam sve instrumente kupio u agri - tenziometre, digitalne termohigrometre,termometre,ph metar i EC metar još prije 6-7 godina i sve još šljaka.Košta ali je kvalitetnije od smeća iz nekih centara.

pa šta da uzmem,ima tu od profesionalnih do neznam nekih običnih,šta je dosta za moje potrebe? i taj termohigrometar je i za temperaturu i za vlagu,nemoram posebno kupovati ili?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dane gledam ove mjerače pa kad vidim cijene pade mi napamet ti možeš kupit sada samo onaj što ja zovem mozak i na njega kalemit vremenom kak imaš love kaj očeš sonda ova ili ona pa motori za bočno pa za krovno itd a na ove nemreš poslje niš neznam razmisli ...

neznam na šta misliš,koji da uzmem?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
neznam na šta misliš,koji da uzmem?

na ovo sam mislio evo ti broj od dečka što je meni slago pa ga pitaj koliko šta košta Tomislav Galjar dipl.ing 098/466-886 dečko je super to mu je dodatna djelatnost reci da ti je goričanac kaj ima breskve u plasteniku dao broj


Uploaded with ImageShack.us
 
J

Joplin

Guest
Stavila bih mali štandić i reklamicu isprid kuće pa da se prodaje i tu povrće.
Zna li netko šta zakon kaže na to?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Stavila bih mali štandić i reklamicu isprid kuće pa da se prodaje i tu povrće.
Zna li netko šta zakon kaže na to?

Mislim da ti to ne bi bio nikakav problem jer ovdje kod nas svako malo netko prodaje ispred kuće, a naroćito u varaždiskoj županiji.
 
A

ambiciozni

Guest
odgovor

Stavila bih mali štandić i reklamicu isprid kuće pa da se prodaje i tu povrće.
Zna li netko šta zakon kaže na to?


otvoriš OPG u nadležnom županijskom uredu (trošak pokretanja je cca 200kn) i nakon toga se prijaviš u državni registar trgovaca voćem i povrćem. nije veliki trošak a ne riskiraš da ti dođe inspekcija i odere te.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mislim da ti to ne bi bio nikakav problem jer ovdje kod nas svako malo netko prodaje ispred kuće, a naroćito u varaždiskoj županiji.

Zakon ti je tu posve jasan a kaže da svako ispred svoje kuće može prodavoti svoje proizvode.
 
J

Joplin

Guest
otvoriš OPG u nadležnom županijskom uredu (trošak pokretanja je cca 200kn) i nakon toga se prijaviš u državni registar trgovaca voćem i povrćem. nije veliki trošak a ne riskiraš da ti dođe inspekcija i odere te.

Imam OPG i imam malo veći štand u mjestu,međutim,lani mi je došla inspekcije i zatražila minimalne tehničke uvjete za štand kojih nisam imala i napisali kaznu od 5 000,kn.Kaznu nisam platila a sad sam u postupku dobivanja dozvole.

Zato i pitam za štandić ispred kuće da mi se nebi dogodilo isto :supris:
 
A

ambiciozni

Guest
Imam OPG i imam malo veći štand u mjestu,međutim,lani mi je došla inspekcije i zatražila minimalne tehničke uvjete za štand kojih nisam imala i napisali kaznu od 5 000,kn.Kaznu nisam platila a sad sam u postupku dobivanja dozvole.

Zato i pitam za štandić ispred kuće da mi se nebi dogodilo isto :supris:

moj otac prodaje u centru grada 2-3 vrste voća i dosada nije imao problema, sve što treba je da plati 20kn na dan za mjesto na kojem prodaje i ništa mu drugo ne traže. pretpostavljam da su potrebni minimalni tehnički uvjeti ako prodaješ više vrsta voća i povrća jer sumnjam da svaka bakica koja pred kućom prodaje domaći sir ima OPG a kamoli zadovoljava uvjete. ugl najbolje da nazoveš savjetodavnu službu pa ih upitaš.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imam OPG i imam malo veći štand u mjestu,međutim,lani mi je došla inspekcije i zatražila minimalne tehničke uvjete za štand kojih nisam imala i napisali kaznu od 5 000,kn.Kaznu nisam platila a sad sam u postupku dobivanja dozvole.

Zato i pitam za štandić ispred kuće da mi se nebi dogodilo isto :supris:


Štand ispred kuće ne podliježe nikakvom zakonu i nije potrebno imati opg zbog njega. Ali samo ispred tvoje kuće nikako kod susjeda.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Imam OPG i imam malo veći štand u mjestu,međutim,lani mi je došla inspekcije i zatražila minimalne tehničke uvjete za štand kojih nisam imala i napisali kaznu od 5 000,kn.Kaznu nisam platila a sad sam u postupku dobivanja dozvole.

Zato i pitam za štandić ispred kuće da mi se nebi dogodilo isto :supris:

ovako,ono što imaš uvedeno u upisnik OPG-a to smiješ i prodavati,ostalo ne,roba mora biti na nečemu,dakle ne na zemlji,robu smiješ prodavati samo ti i članovi OPG-a,nitko treći. ako štand stoji van tvojega posjeda ( a obično je tako ) općina ti može naplatiti najam po kvadratu,račune za prodanu robu netrebaš pisati. to tije sve što trebaš znati plus sve ono što ti je napisao Ambiciozni,e sad od raznih inspektora ovisi hoće li ti doći u kontrolu i tražiti sve to ili ne ali zakon je takav.
 
J

Joplin

Guest
ovako,ono što imaš uvedeno u upisnik OPG-a to smiješ i prodavati,ostalo ne,roba mora biti na nečemu,dakle ne na zemlji,robu smiješ prodavati samo ti i članovi OPG-a,nitko treći. ako štand stoji van tvojega posjeda ( a obično je tako ) općina ti može naplatiti najam po kvadratu,račune za prodanu robu netrebaš pisati. to tije sve što trebaš znati plus sve ono što ti je napisao Ambiciozni,e sad od raznih inspektora ovisi hoće li ti doći u kontrolu i tražiti sve to ili ne ali zakon je takav.

To sve znam ali nažalost nisam znala da moram imati minimalne tehničke uvjete.Čitala sam zakon o trgovini gdje piše da je prodajno mjesto svako ono mjesto na kojem se vrši prodaja robe.E pa zato sam i pitala za štand ispred kuće.I to je prodajno mjesto,zar ne?

Vidim tu kod nas pri obali (Sukošan,Filipjakov..),ima dosta tih stolova na kojima ljudi prodaju pomidore,paprike,kapulu,krumpir...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To sve znam ali nažalost nisam znala da moram imati minimalne tehničke uvjete.Čitala sam zakon o trgovini gdje piše da je prodajno mjesto svako ono mjesto na kojem se vrši prodaja robe.E pa zato sam i pitala za štand ispred kuće.I to je prodajno mjesto,zar ne?

Vidim tu kod nas pri obali (Sukošan,Filipjakov..),ima dosta tih stolova na kojima ljudi prodaju pomidore,paprike,kapulu,krumpir...

Kako ti nesvaćaš da štand ispred tvoje kuće nema nikakve veze sa opg i prodajnim mjestom malo se raspitaj kod tebe . Ne podliježe zakonu o trgovini niti bilo kojem drugom zakonu. Prvo trebaš i ti i svi koji savjetuju znati šta su minimalno tehnički uvjeti i tko ti izdaje rješenje i zašto. Minimalno tehnički uvjeti se nemogu izdati za štand izdaju se samo za čvrste objekte gdje imaš toplu i hladnu vodu sanitarni čvor električnu energiju i druge stvari koje zakon traži a štand ispred kuće to sve nema i nemože imati. I na kraju kad si vidjela te stolove zašto nisi jednostavno pitala ljude šta treba pa si skratila lutanja.
 
J

Joplin

Guest
Kako ti nesvaćaš da štand ispred tvoje kuće nema nikakve veze sa opg i prodajnim mjestom malo se raspitaj kod tebe . Ne podliježe zakonu o trgovini niti bilo kojem drugom zakonu. Prvo trebaš i ti i svi koji savjetuju znati šta su minimalno tehnički uvjeti i tko ti izdaje rješenje i zašto. Minimalno tehnički uvjeti se nemogu izdati za štand izdaju se samo za čvrste objekte gdje imaš toplu i hladnu vodu sanitarni čvor električnu energiju i druge stvari koje zakon traži a štand ispred kuće to sve nema i nemože imati. I na kraju kad si vidjela te stolove zašto nisi jednostavno pitala ljude šta treba pa si skratila lutanja.

Nemojte mi se obraćati s takvim tonom u postu,molim.
Kao šta san napisala,u postupku sam dobivanja uvjerenja o minimalnim tehničkim uvjetima za štand koji imam u selu a koji nema ni sanitarni čvor,ni struju,ni vodu.Štand je veličine oko 2 metra kvadratna radne površine i nadstrešnica.Zahtjev je podnesen u nadležnom uredu u kojem su mi i rekli da to moram imati da bi radila.Izuzetak su tržnice koje zakonom moraju imati uvjete za rad tako da mi kad dođemo tamo ne moramo ishodovati posebne dozvole.
Po vašem,ne bi tribala tu dozvolu ali po zakonu i onih koji ga provode,triban.

Ne pada mi na pamet zaustavljati se na magistrali i pitati ljude šta trebam.A vidim po pojedincima da ne moreš ni na forumu pitati!
 

Najnoviji postovi

Na vrh