• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nemojte mi se obraćati s takvim tonom u postu,molim.
Kao šta san napisala,u postupku sam dobivanja uvjerenja o minimalnim tehničkim uvjetima za štand koji imam u selu a koji nema ni sanitarni čvor,ni struju,ni vodu.Štand je veličine oko 2 metra kvadratna radne površine i nadstrešnica.Zahtjev je podnesen u nadležnom uredu u kojem su mi i rekli da to moram imati da bi radila.Izuzetak su tržnice koje zakonom moraju imati uvjete za rad tako da mi kad dođemo tamo ne moramo ishodovati posebne dozvole.
Po vašem,ne bi tribala tu dozvolu ali po zakonu i onih koji ga provode,triban.

Ne pada mi na pamet zaustavljati se na magistrali i pitati ljude šta trebam.A vidim po pojedincima da ne moreš ni na forumu pitati!

Pametan pita a budala luta
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Naziv "budala" mi baš dobro pristaje :confused:

Nisam tebe niti ikoga nazvao budalom to je samo narodna poslovica u prenesenom značenju koja kaže pametan piše a budala pamti.
Želim ti puno uspjeha u prodaji tvojih proizvoda.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nemojte mi se obraćati s takvim tonom u postu,molim.
Kao šta san napisala,u postupku sam dobivanja uvjerenja o minimalnim tehničkim uvjetima za štand koji imam u selu a koji nema ni sanitarni čvor,ni struju,ni vodu.Štand je veličine oko 2 metra kvadratna radne površine i nadstrešnica.Zahtjev je podnesen u nadležnom uredu u kojem su mi i rekli da to moram imati da bi radila.Izuzetak su tržnice koje zakonom moraju imati uvjete za rad tako da mi kad dođemo tamo ne moramo ishodovati posebne dozvole.
Po vašem,ne bi tribala tu dozvolu ali po zakonu i onih koji ga provode,triban.

Ne pada mi na pamet zaustavljati se na magistrali i pitati ljude šta trebam.A vidim po pojedincima da ne moreš ni na forumu pitati!
tako je,lijepo u zakonu sve piše,stvar je samo u tome kako ga tko provodi. samo ti radi tako kako su ti rekli i nećeš imati problema. kod mene svake godine pokupe bar dva tri štanda skupa sa robom plus nekoliko tisuća kuna kazne,nemožem ja prodavati na štandu banane i mandarine,čista logika da je to šverc. samo smiješ prodavati ono što proizvodiš,a to se vidi iz upisnika,ja sam opomenut bio prošle godine za šljive na štandu koje nisu bile moje nego od kolege,jedva sam se izvukao uz opomenu da su to moje sa nekoliko stabala koja imam u dvoru,prošla su ta vremena kad smo živjeli kao divljaci,pravila ponašanja se moraju znati i sve podliježe zakonu.
 
J

Joplin

Guest
tako je,lijepo u zakonu sve piše,stvar je samo u tome kako ga tko provodi. samo ti radi tako kako su ti rekli i nećeš imati problema. kod mene svake godine pokupe bar dva tri štanda skupa sa robom plus nekoliko tisuća kuna kazne,nemožem ja prodavati na štandu banane i mandarine,čista logika da je to šverc. samo smiješ prodavati ono što proizvodiš,a to se vidi iz upisnika,ja sam opomenut bio prošle godine za šljive na štandu koje nisu bile moje nego od kolege,jedva sam se izvukao uz opomenu da su to moje sa nekoliko stabala koja imam u dvoru,prošla su ta vremena kad smo živjeli kao divljaci,pravila ponašanja se moraju znati i sve podliježe zakonu.

Apsolutno se slažem s vama.Triba stati na kraj divljaštvu,koliko i šta proizvedeš to i prodaš.Šta je upisano u OPG možeš imati na štandu i toga se pridržavam,jedino mi nekad ulete breskve i šljive a one su mi upisane tek ove godine jer su tek posađene i ima ih samo par komada.
Već sam pisala tu na forumu kako pod OPG-om razno razni malvezatori posluju (čitaj,švercaju),i virujte mi,smuči mi se kad ih vidim na veletržnici i još k tome određuju cijene,mislimmm...

Meni je na štandu bio državni inspektorat,pitali za min.teh.uvjete i rekli da to triban imati.Pitala sam za novčanu kaznu a kaže mi tip da neću ništa platiti nego samo opomena.Moš' mislit,nakon 15 dana došla kući omotnica sa uplatnicom od 5 000,00 kn.Napravila sam prekršaj.Eto,toliko,samo da ljudi znaju da znam o čemu govorim ;)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
pitanje? dal bi mi između mogli napravit ugovor ili kako bi se to več zvalo o razmjeni robe npr.breskve za smokve pa da imamo veči asortiman na kučnom pragu (štandu) a s tim papirom bi imali i dokaz o porijeklu robe . NARAVNO ne banane i ostalo uvozno :weedman:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pitanje? dal bi mi između mogli napravit ugovor ili kako bi se to več zvalo o razmjeni robe npr.breskve za smokve pa da imamo veči asortiman na kučnom pragu (štandu) a s tim papirom bi imali i dokaz o porijeklu robe . NARAVNO ne banane i ostalo uvozno :weedman:

Gec moj susjed svake godine prodaje svoje mandarine i svoje smokve na tržnici(sad treba da se jave pametni i reču da je švercer a nije) za snalažljive ljude sve je moguće po zakonu ti je dozvoljeno da prodaješ i svoje mandarine i svoje smokve bez obzira što živiš i prodaješ u blizini zagreba a smokve i mandarine rastu na moru. A isto tako i onaj na moru može prodavat breskve iz unutrašnjosti i jabuke i sve drugo samo ako zna čitat zakon a ako nezna onda nek šuti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pitanje? dal bi mi između mogli napravit ugovor ili kako bi se to več zvalo o razmjeni robe npr.breskve za smokve pa da imamo veči asortiman na kučnom pragu (štandu) a s tim papirom bi imali i dokaz o porijeklu robe . NARAVNO ne banane i ostalo uvozno :weedman:

zaboravi,dali su ti štand da radiš,prodaješ svoje proizvode,neplaćaš porez na to,ne izdješ račune,čak možeš biti i u PDV-u i sve prodati na štandu bez računa,e sad bi još malo i švercali,ništa od toga. tako ti je to kad idemo u europu. ja sam radio sa mandarinama i znam kako to ide,zakon je zakon,tko nevjeruje mogu ga lako uvjeriti :supz:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
pitanje? dal bi mi između mogli napravit ugovor ili kako bi se to več zvalo o razmjeni robe npr.breskve za smokve pa da imamo veči asortiman na kučnom pragu (štandu) a s tim papirom bi imali i dokaz o porijeklu robe . NARAVNO ne banane i ostalo uvozno :weedman:

Prijatelju ja sam čuo ne znam da li je istina i da li pali za mandarine i smokve kažu da se naprovi ugovor o najmu vočnjaka smokvi ili mandaria pa bi tako mogao prodavati u Slavoniji vjerovatno još jedna rupa u zakonu za snalažljive još jednom ponavljam ne znam da li je istina.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Prijatelju ja sam čuo ne znam da li je istina i da li pali za mandarine i smokve kažu da se naprovi ugovor o najmu vočnjaka smokvi ili mandaria pa bi tako mogao prodavati u Slavoniji vjerovatno još jedna rupa u zakonu za snalažljive još jednom ponavljam ne znam da li je istina.
Pozdrav!

Evo jedan koji zna čitat zakone.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
malč folija

trebam 65 m dužnih 1.2 širine crno bijele folije ako je izbušena još bolje ako može pouzećem
Pozdrav!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
šteta od suše

Je li netko išao prijaviti štetu od suše ja išao juče u općinu a tamo tajnica kaže da se prizna šteta sam na paprici i kupusu kako je kod vas.
Pozdrav!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam bio jučer ,prijavo pašnjake ,lvade,kukuruz,lucern i 1ha ljeske,reklisu da pišemo sve a platit će nešto ak bede bilo para
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
budu nam platili da nam ne bude žiroračun mogao izdržati od toliko nula,poješče izborna sranja milione a nama samo muda od labuda:madmana:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Jedno vrijeme se pričalo i razgovaralo sa ministrom Čobijem da se povrćarima isplati šteta koja je uzrokovala bakterija Escherichia coli ovog ljeta. Bilo je riječi da će se u toku mjeseca rujna donijeti model po kojem će se šteta isplaćivati. Pratim svo vrijeme ali nitko se ne oglašava, jeste li vi što čuli o tome? ima li kakvih novosti?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jedno vrijeme se pričalo i razgovaralo sa ministrom Čobijem da se povrćarima isplati šteta koja je uzrokovala bakterija Escherichia coli ovog ljeta. Bilo je riječi da će se u toku mjeseca rujna donijeti model po kojem će se šteta isplaćivati. Pratim svo vrijeme ali nitko se ne oglašava, jeste li vi što čuli o tome? ima li kakvih novosti?

eh, oprosti nisam čuo ništa, da'l je to vic? :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel tko upoznat sa "Zahtjevom za evidentiranje objekata koji posluju sa hranom"?
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Jedno vrijeme se pričalo i razgovaralo sa ministrom Čobijem da se povrćarima isplati šteta koja je uzrokovala bakterija Escherichia coli ovog ljeta. Bilo je riječi da će se u toku mjeseca rujna donijeti model po kojem će se šteta isplaćivati. Pratim svo vrijeme ali nitko se ne oglašava, jeste li vi što čuli o tome? ima li kakvih novosti?

Bilo je na Tv-u,da se od Eurounije dobilo 2 mil.eura(15 mil. kuna),a sad se jako šuti,pa i mene samog zanima nešto više,o raspodjeli istih.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ljudi svašta pričaju, no svatko nešta nadoda na temeljnu priču, tak da nije za vjerovati dok se ne dobije na račun. Mislim da će nešta biti, no neće puno. Znam samo da je rečeno da će odštetu dobiti samo gospodarstva koja su u sustavu pdv-a, kojima je povrtlarstvo osnovna djelatnost. Znam i da se govorilo o nekom iznosu (neću u javnost kojem jer nije provjereno ni sigurno), no kad sam taj iznos podijelio sa brojem gospodarstava kojima je povrtlarstvo osnovna djelatnost dobio sam smiješnu cifru, koju bolje da ne iznosim. Uglavnom, ako dobijemo toliko koliko sam izračunao, bit će malo više nego za žvakače.
 

Najnoviji postovi

Na vrh