• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
decki koji su optimalni rokovi za sadnju celera?

Ako imaš dobre flance, možeš presađivat na njivu početkom 5mj pa sve do kraja istog.Ph zemljište ti treba za celer iznad 6, i još jedno trebaš ga čuvat od zećeva
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ako imaš dobre flance, možeš presađivat na njivu početkom 5mj pa sve do kraja istog.Ph zemljište ti treba za celer iznad 6, i još jedno trebaš ga čuvat od zećeva

E jb..ga jel imaš koje poveće a da ge ne napada divljač.
Pozdrav!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
E jb..ga jel imaš koje poveće a da ge ne napada divljač.
Pozdrav!

Asestic,kako si ti to shvatio.........,ja sam dobro napisao da ako ima dobre flance može sadit početkom 5 mj.....(kraj citata), a drugi dio rečenice piše Ph.......jedino ga trebaš čuvat od zečeva(bez obzira bili flanci mali ili veliki zećevi vole mladi celer).E pa jb..ga!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
JOHABI flanci su mi veliki nekih 5 cm i dasta je stabiljka čvrsta ..planiram posadit nekih 20000 tisuča...al me muci kad je najbolje posaditi?
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
JOHABI flanci su mi veliki nekih 5 cm i dasta je stabiljka čvrsta ..planiram posadit nekih 20000 tisuča...al me muci kad je najbolje posaditi?

E sad pisao sam ti oko 1 maja, nesmeta njemu ranija sadnja, može on izdržat do jeseni.Međutim flanci su ti premaleni, barem da su 10-15cm,pogotovo ako sadiš strojno(broj listova 5-6),jako pazit da se ne zagrne zemljom srce.Nakon visoke Ph vrijednosti(iznad 6),jako je bitna temperatura(najbolje oko 20 stup.),ispod 12 stup. izaziva jarolizaciju celera.
Pojaćaj flance dušikom.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma krivo sam napisal i ja sam mislil na zalijevanje..a skim ga je najbolje pošpricat folijarno kad ga posadim?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
E jb..ga jel imaš koje poveće a da ge ne napada divljač.
Pozdrav!
Ima, ima... kako je ovo svaštara mogu pisat.
Imam već nekoliko zima u blizini mog polja, jedna poveća zečina (poznamo se već nekoliko zima) i svake zime pojede jedino crveni radič i to samo srce.
Imam u polju preko zime; kelja, brokulu, cvjetaču, špinat, cikoriju, nešto zimske salate, matovilac (to izgleda da zecevi ne jedu)... i sve to preskoči... i ode ravno do crvenog radiča.
I to je divljač.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ima tko iskustva sa Humofinom iz Peveca? Bosanski treset bogat gnojivima 80 L 39 kn? Na prvu mi se čini da bolje drži vlagu od Portgronda P i H.
 
J

Joplin

Guest
Ne mogu naći ima li igdje napisano o tretiranju zemlje protiv štetočina prije sadnje paprike i rajčica.

Naime,lani sam u rupe za sadnice stavljala sredstva protiv crvi i posipala okolo prah protiv puževa a naknadno su se pojavili problemi s mravima.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ne mogu naći ima li igdje napisano o tretiranju zemlje protiv štetočina prije sadnje paprike i rajčica.

Naime,lani sam u rupe za sadnice stavljala sredstva protiv crvi i posipala okolo prah protiv puževa a naknadno su se pojavili problemi s mravima.


Dursban u granulama.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kolege gdje nabavljate okiten crijeva za navodnjavanje, gdje su najpovoljnija? Da li je netko upoznat sa firmom iz Vukove Gorice, mislim da se zove Polar?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kolege gdje nabavljate okiten crijeva za navodnjavanje, gdje su najpovoljnija? Da li je netko upoznat sa firmom iz Vukove Gorice, mislim da se zove Polar?

Kojeg promjera ti trebaju cjevi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
63 fi, ne moraju biti za više od 5 bara, samo da su što povoljnije

Sve okite ili alkaten ili kako ih tko zove Brazda iz Virovitice nabavlja u Polaru i nema jeftinijih imaju još neke koje se koriste za postavljanje poštanskih kablova iz iste firme koje su još jeftinije.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Sve okite ili alkaten ili kako ih tko zove Brazda iz Virovitice nabavlja u Polaru i nema jeftinijih imaju još neke koje se koriste za postavljanje poštanskih kablova iz iste firme koje su još jeftinije.

E ti za telefonske kablove me zanimaju, ionako je kod mene slab pritisak, pretpostavljo sam da je Polar najpovoljniji, ali reko da pitam možda neko zna još jeftinijeg. Hvala prijatelju :partyman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Potvrđujem Polar najjeftiniji. Ne znam pošto je sada fi 50, no prije koju godinu ja sam kod njih plaćao 4 kune metar, svuda je bilo puno skuplje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh