• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Da li je ministarstvo objavilo informaciju da poljoprivrednici moraju prijavit štetu zbog E.coli-a? Jer govorilo se već tada da će država "pomoći" međutim nitko nije spominjao kako i kada.

Nije se popisivala niti prijavljivala šteta za bakteriju, isplatiti će se tih mizernih 2,5 mil kuna po uvjetima iz odluke vlade a sav posao će odraditi APPRRR, pa ako udovoljavaš možeš očekivati koju kintu na račun samo je pitanje kada.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Prijatelju što se tiče štete u pravu si , 10 ili 100% šteta je šteta. A što se tiče Pdv-a nisi u pravu. Znači oni koji plačaju državi obveze i porez su budale i trebali bi bit svi jednaki dok se nešto treba dobit od države:toimonster::toimonster: U skoroj budućnosti oni koji nisu u pdv-u neće dobit ni poticaj. A ja bih i kažnjavo one koji proizvode i prodaju a nisu u pdv-u a primaju poticaj, pogotovo one s vojnim i kojekakvim mirovinama, te one koji primaju državnu potporu i prijavljene na birou kao da su nezaposleni a znam i neke koji primaju socijalnu pomoć i rade pun k..zemlje od "roditelja" i žive u kućerinama od "roditelja."...................... ma to sve treba u red dotjerat, od kuće do kuće:prayer::prayer::prayer: A što se tiče vlade. koja god da dođe nama poljop. neće biti bolje. Pozdrav i slobodno me popljujte preko foruma, ovo je moje mišljenje , zanima me Vaše!!!!!!! Živili!


Samo bih komentirao navod o vojnim mirovinama pitao bih te ja da li bi radio da si nakon 20 godina provedenih u vojsci poslan u mirovinu od 2500 kn s kreditom i 5 članova i ja mislim da sam još dobro prošao u odnosu na one koji nisu dobili ništa a ima ih.
A mogu ti reći da me je rad spasio od toga da prolupam i još uvije mi to dođe kao terapija .
Pozdrav!
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Samo bih komentirao navod o vojnim mirovinama pitao bih te ja da li bi radio da si nakon 20 godina provedenih u vojsci poslan u mirovinu od 2500 kn s kreditom i 5 članova i ja mislim da sam još dobro prošao u odnosu na one koji nisu dobili ništa a ima ih.
A mogu ti reći da me je rad spasio od toga da prolupam i još uvije mi to dođe kao terapija .
Pozdrav!

Nisam to napiso bezveze jel nisam balavac, ja živim s jednim takvim koji je bio svuda a na kraju ga nema nigdje i nije dobio ništa pa je otišao u Njemačku (,ako te baš zanima mogu javno napisat ime i prezime pa pogledaj reg. branitelja)a Siki je iz mog grada pa ti može reć lako jel mi stari prima kakvu mirovinu ili bilo šta.Ja sam realan, i znam da nikom nije lako Ok kolega svaka čast tebi i svim braniteljima , kapa do poda:supz::supz::supz: ali biznis je biznis kao i svaki drugi. Pozdrav!!!!!!!!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Prijatelju što se tiče štete u pravu si , 10 ili 100% šteta je šteta. A što se tiče Pdv-a nisi u pravu. Znači oni koji plačaju državi obveze i porez su budale i trebali bi bit svi jednaki dok se nešto treba dobit od države:toimonster::toimonster: U skoroj budućnosti oni koji nisu u pdv-u neće dobit ni poticaj. A ja bih i kažnjavo one koji proizvode i prodaju a nisu u pdv-u a primaju poticaj, pogotovo one s vojnim i kojekakvim mirovinama, te one koji primaju državnu potporu i prijavljene na birou kao da su nezaposleni a znam i neke koji primaju socijalnu pomoć i rade pun k..zemlje od "roditelja" i žive u kućerinama od "roditelja."...................... ma to sve treba u red dotjerat, od kuće do kuće:prayer::prayer::prayer: A što se tiče vlade. koja god da dođe nama poljop. neće biti bolje. Pozdrav i slobodno me popljujte preko foruma, ovo je moje mišljenje , zanima me Vaše!!!!!!! Živili!

tako je kolega,živio. usput,fasada ti je originalna,svaka ti dala.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Malo će nas zapasti dok podijele ta 2,5 miliona kuna na sve nas. S obzirom na površine, zapravo bi 10-ak proizvođaća po tim kriterijima isplate mogli podijeliti taj novac.

ma naravno,pa ja bih po toj njihovoj računici trebao dobiti 19000kn za e coli i još tko zna koliko za hektar i pol bresaka za sušu. nema kruha od toga,a ispunjavam sve uvjete. daj Bože,ali nevjerujem.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja pretpostavljam da će možda novac isplatiti do izbora, to bi bio još jedan bod, na koji ni do sad nisam previše trzao:rolfer:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Rekoh ja ajmo o poljopriovredi je*eš politiku ali vi zapeli za branitelje i mirovine i odštete kao da niste išli u školu pa neznate računat. Ovako ja sam Hrvatski branitelj koji nema ništa niti mirovinu niti bilo kakva primanja od države( nisam sam sebe htio proglasiti ludim a prošao sam skoro sve) i prijatelju asestic žao mi je što ti moram reći Brle je u pravu, razumijem ja da ljudi sa malo para nemogu živjet ali kod nas ima baš svega branitelji koji imaju sedam tisuća kuna mirovine itd više o tome neću. A što se tiče matematike onih 2 500 000 kuna kažu deset kuna po m2 za plastenike i četiri kune za vanjsku proizvodnju a koliko ima plastenika nije dovoljno ni za pivu i vanjske proizvodnje bit će kako je cabage rekao za žvake i to pod upitnikom koje ćeš izabrat nemoj neke skuplje. Zato nije potrebno otvarat neke teme kad je svima jasno da su izbori a nije rečeno kad će to biti isplaćeno i hoće li uopće biti.

Evo vam jedan primjer obmane javnosti kako se smanjuje broj nezaposlenih. Moja supruga je tri godine na zavodu i dobila poziv za javne radove šest mjeseci ali u ovoj godini samo dva mjeseca a ostalih četiri iduće godine na upit kada iduće godine odgovorili su da neznaju. A ove godine radi 10 i 11 mjesec točno prije izbora i nije ona sama nego skoro svi sa zavoda samo do izbora. E pa vi sada vidite kad će sredstva za odštetu biti isplaćena pogotovo kad je i komora stavila prigovor da se svi poljoprivrednici moraju otštetiti bez obzira imaju li 10% ili 100% štete što po mome znači da sredstava neće nikad ni biti zato se netrebamo gložiti međusobno radije podvuć crtu za ovu godinu i vidjeti gdje smo pogrešili da možemo iduće godine to ispraviti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Do utorka je rok lokanih vlasti da dostave vladi. Ovi to obrade u danu i mogu na isplatu. Ovo nije velik novac, ne bi me čudilo da je to Toda iskeširao ;) Ako ćemo o poljoprivredi da sada sadim voćnjak morao bi krampati! Još uvijek je izuzetna suša u zemlji!!! Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako ćemo o poljoprivredi da sada sadim voćnjak morao bi krampati! Još uvijek je izuzetna suša u zemlji!!! Poz

Prošle godine u ovo vrijeme već se znalo da će godina biti vruća i sušna. Dali ove godine ima kakva prognoza za iduću godinu da znamo barem otprilike šta nas čeka ako bude kao ova neće ništa biti dobro.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam čuo da će biti sušna, vjetrovita i izuzetno kišna, nešto kao monsunska, da će se naglo promjenjivati vrijeme, ali očito nije ispalo tako, jer su oblaci parani kemijom, kakva će biti slijedeća? Kako se velike sile dogovore ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prošle godine u ovo vrijeme već se znalo da će godina biti vruća i sušna. Dali ove godine ima kakva prognoza za iduću godinu da znamo barem otprilike šta nas čeka ako bude kao ova neće ništa biti dobro.
Ja sam po jednom modelu prošle zime zaključio da će ova godina biti izrazito sušna i bila je. Možda se samo potrefilo tako, no možda su i dobro prognozirali. Evo opet gledam taj model i sad za slijedećih 6 mjeseci pokazuju još bolju sušu nego ove godine, tak da ne znam što da mislim.
Evo link:http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/people/wwang/cfs_fcst/images2/euPrecMon.gif
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam po jednom modelu prošle zime zaključio da će ova godina biti izrazito sušna i bila je. Možda se samo potrefilo tako, no možda su i dobro prognozirali. Evo opet gledam taj model i sad za slijedećih 6 mjeseci pokazuju još bolju sušu nego ove godine, tak da ne znam što da mislim.
Evo link:http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/people/wwang/cfs_fcst/images2/euPrecMon.gif

Ako je ovo približno točno a sa sadašnjom sušom zbilja nam se nimalo dobro ne piše.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nikako se ne piše dobro i još šteta od suše minimalna, sudeći po reportaži poljoprivredne emisje naknada će izonsiti za tonu povrtlarskog gnojiva, možda nešto više :) Evo malo matematike. Proračun iznosi oko 120 milijardi kuna što ga pune od pdv, naknada, koncesija... Poljoprivreda ga puni sa 10 posto znači oko 12 milijardi + to su novci koji nisu otišli u inozmestvom u svom većem dijelu. Mi njima svake godine 12 milijardi a oni nama kad je u povijesti ne zapamćena suša 30 milijuna :) Ali zato vole graditi uuuu večina NKV radnika jede kao svi doktori i magistri u poljoprivredi i u drugim strukama.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Visoko temperature i jak UV index. Postat ćemo sahara ukoliko ne sačuvamo klimu. Treba starih tipova voćnjaka, pošumljavati, čuvati oblake, navodnjavati zelene površine, mora se odvijati prirodan ciklus inače ne bude dobro :-/
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Visoko temperature i jak UV index. Postat ćemo sahara ukoliko ne sačuvamo klimu. Treba starih tipova voćnjaka, pošumljavati, čuvati oblake, navodnjavati zelene površine, mora se odvijati prirodan ciklus inače ne bude dobro :-/

da se nadovežem, kao poljoprivrednici proizvođači povrća(hrane) poštivati načela "Dobre poljoprivredne prakse" i potpuno početi proizvoditi kao integrirani proizvođači povrća jer na taj način pridonosimo sačuvanju prirode i okoliša te zdravlju ljudi prije svega.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam prošle uzgajao u sjeni, a ove sam bio nepromišljen. No nagodinu obavezno u sijeni voćnjaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh