• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pozdrav
moželi mi netko reći gdje se može poslati uzorak tla za analizu, i koje su cjene? te dali se može slati poštom, što mi je jako bitno jer nisam u mogučnosti putovati, benzin je skup.živili

Poljoprivredni Fakultet u Zagrebu i Osjeku, visoko učilište u križevcima,Podravka u Koprivnici,Petrokemija u Kutini. Ako nije dosta ima još Zeleni Hit Zagreb, Kadmo Zagreb. A ima i još i svima šalješ poštom a cjena je tu negdje Kutina i Križevci 200kn Osjek 300 kn itd.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Ma evo više sam sebi ne virujem, ali koliko se sićam u tjednoj vremenskoj prognozi u poljoprivrednoj emisiji ovaj tjedan je tribalo bit lipo i toplo vrime sa malo, a ponegdje i ništa oborina, a kiša pada li ga pada, a sad okrenilo i puvat:scratch
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Trebalo je i padati kod nas čet,pet,sub , a palo je svega 2 litre :scratch
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Znali neko kako se kreću cijene ove godine Agrovapna iz Sirača? I jel se to prodaje samo na palete ili može po manje? uglavnom trebam oko 500 kg.
:p
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ej SIki a može i krumpir u 4 mjesecu ;)
Dane jel trebaš mašinu za šivanje duhana?
Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ej SIki a može i krumpir u 4 mjesecu ;)
Poz


A zašto u četvrtom:scratch kad se sadi u trećem:roll:. Jel ti to hoćeš pokazat da ti poljoprivreda baš nije jača strana.:madmana:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Je mislio sam u trećem a otipkao 4. Imam ja malo više "jačih" strana :) Dakle da li sadiš krumpir u ožujku? Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ej SIki a može i krumpir u 4 mjesecu ;)
Dane jel trebaš mašinu za šivanje duhana?
Poz
trebam da,kako samo znaš bem ti,e jesi švercer. išao gledati neki dan kod kolege,dovezao iz Austrije 6komada i prodao sve. nagodinu sadim 5jutara berleja pa trebam mašinu. javi na mob sve.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kao neka kišica pada napokon. Niti jedna prognoza nije prognozirala ovih 20 litara u pola sata. A ja jučer palio rasprskivače, pih i tajming... No nema veze taman dobro dođe na oranje da mogu frezati i stavljati foliju...
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
newbasic.jpg


kontam, mislim da sam negdje na forumu vidio da si pisao o ovoj sijačici i da ima neka kineska verzija od prerađenog usisivača ili tako slično samo nemogu pronači gdje molim te možeš li postaviti sliku ili link proizvođača ako još imaš, ili netko drugi ako ima nešto, hvala
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kad mi je lik javio cijenu, odmah kolega sam napravio takvu za na usisivač. Još pitao mene da mi napravi. Kaže nije mu puno vremena trebalo. Nego koliko bi ti to platio? Original je preko 600 $ :) Da mu kažem da i tebi napravi he he.
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
hvala ali za sada netreba ništa kontaktirao sam neke kineze, ako bude trebalo javim ti
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
zna li netko šta se i koliko plaća pri uvozu polovnog traktora i oće li i kakvih promjena u davanjima državi bit na lito kad budemo u EU?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
hvala ali za sada netreba ništa kontaktirao sam neke kineze, ako bude trebalo javim ti

Može li malo više informacija o tim kineskim sijačicama,koje su cijene,ima li na netu stranica da se malo vidi?
Moglo bi to biti zanimljivo,pa ako imaš volje podijeli info,i bog če ti platiti.:supz:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E ova sjemenarska kuća Rijk Zwaan mi plako ide na jetru. Jel oni znaju išta od sjemena proizvesti?
rzspinatlos.jpg


Kaže trgovkinja špinat brzo niće, eto ga za 5 dana, sutra je 10 dana i užas. Kao što vidite i puterica je isto od RZ isto je fantastično nikla, dole je bila kristalka ta je već presađena...

Od 60 niknulo ih 8. Super. Hibrid!
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Ja sam imao njihov špinat i nisam primjetio neki problem. Osim što je skup jer je hibrid...pa ga više ne kupujem ...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@Kontam

a, u pi... Ja taman mislio preći na RZ :confused:

Šta je to kod tebe uvijek sa tim sjemenom, gdje to kupuješ? Jel' u Zagrebu? Da mu nije istekao rok :confused:

(vjerujem da ti je sve u redu sa supstratom i temperaturom)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kažu ljudi ako ne znaš što valja kupi skupo. Seminis 1 kg 90 kn, ovo smeće 25.000 zrna 55 kn. Oni su nešto generalno zbrčkali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh