• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
kod mene nema suše,žena rodila,noćas sam postao tata po drugi puta,kćerkica stigla.:supz:

Čestitke ,i sve najbolje tebi i tvojoj obitelji:supz::supz::supz:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
čestitke na prinovi...majstore...


nego, gori li štogod oko vas?
svrbe li nekog šibice?
zippo?
:vragek:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
hvala na čestitkama i lijepim željama ljudi,ajte na pivu:drinkers:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
hvala na čestitkama i lijepim željama ljudi,ajte na pivu:drinkers:

Nisam bio dugo na forumu, pa ti sa zakašnjenjem čestitam. Dane001 sretni, veseli i zdravi bili.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel zna tko gdje ima povoljno kupiti foliju 8,5 m širine dužine do 250 m? Naravno ne u jednoj roli :) Još ako je ne kapajuća :) Trebao bi neke cijene ;) Hvala
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Jel zna tko gdje ima povoljno kupiti foliju 8,5 m širine dužine do 250 m? Naravno ne u jednoj roli :) Još ako je ne kapajuća :) Trebao bi neke cijene ;) Hvala

Ako misliš na foliju za plastenike, ja nabavljam kod Migića(012947542) ili kod www.colić-trade.com najpovoljniji su po cijeni i isporuci a za dimenziju se ne sjećam nazovi i provjeri.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kaj Migić još radi?...
ja uzimam kod Danona, al možda je Kontamu najbilži DH-plastenici?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala okrenit ću te tvrtke da vidim cijene. Zapravo ja bi trebao širine 2 ili 2,5 m za niske tunele za salatu, kasnije bi taj koridor koristio za baburu i ajvaricu da ne polegne. E sad koliko me matematika služi najboljeje kupiti foliju od 8,5 m i rezati je na 4 trake. Tu tuneli od 1000 m2 koštaju cca 5000 kn. Konstrukcija je hrastova ili ona plastična mini konstrukcija 1 kn kom. Tako sam nekako radio kalkulacije da mi je to najjeftinije. E sad kako siromah ne bi plaćao dva puta me zanima da li može ispasti kakav bed ako folija nije anti kapajuća? Pa mi po salati kap kap kap, doduše mini tunel bi napravio na jednu vodu, sa jedne strane 40 cm sa druge 30 cm širina tunela 100 cm. Jel ima tko kakvih iskustava? Zahvaljujem se svima na odgovorima. Hvala
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...E sad kako siromah ne bi plaćao dva puta me zanima da li može ispasti kakav bed ako folija nije anti kapajuća? Pa mi po salati kap kap kap...
Obično, škrtac plaća dvaput (ne znam kako je sa siromahom :mrgreen:); ali imaš dvije mogućnosti; obična folija + Anti Drop (preparat protiv kapanja) ili odmah anti-drop foliju :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ajme meni koje su to cijene od ovih preporučenih :) Ovog sa M ne mogu dobiti, kaže broj nije dodjeljen.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ajme meni koje su to cijene od ovih preporučenih :) Ovog sa M ne mogu dobiti, kaže broj nije dodjeljen.

cijena 35,00-37,00kn/kg, (probaj nazvati M na 098278914) a šta si mislio kolika je cijena? S obzirom da je cijena po kg, jednostavnije ti je naručiti po mjeri nego da sam režeš.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
možeš nazvati i firmu CIPRO kod Krapine, oni su ti poznati smetlari kaj se tiče najlona, ali cijene su im oko 20 kn/kg...
imaju sloveca, grkljana i još neke bljuz bljuz najlone...
uglavnom, traju točno onolko kolko na njima piše, ako i to...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala svima, provjerit ću! Do sada je najpovoljnije 20,12 kn / kg sa pdvom UV stabilizirano. No ni ne isključujem mogućnost nešto jeftinije građevinske folije od 100 microna bez UV. Kako se to može odraziti na hibride koji su namjenjeni za plasteničku proizvodnju? I da li može biti bed ako uzmem hibrid za otvorenu proizvodnju a stavim u biti u tunel zaštičen od kiše i vjetra? Ako razumijete, da li su pojedini hibridi osjetljivi na UV spektaR?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
davno sam probao običan domaći rozi paradajz u plastenik posadit, rezultat je bio ogromno drvo a minijaturan plod...
kod paprike pak nema takvih problema...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Hvala svima, provjerit ću! Do sada je najpovoljnije 20,12 kn / kg sa pdvom UV stabilizirano. No ni ne isključujem mogućnost nešto jeftinije građevinske folije od 100 microna bez UV. Kako se to može odraziti na hibride koji su namjenjeni za plasteničku proizvodnju? I da li može biti bed ako uzmem hibrid za otvorenu proizvodnju a stavim u biti u tunel zaštičen od kiše i vjetra? Ako razumijete, da li su pojedini hibridi osjetljivi na UV spektaR?

A čemu šparati na foliji, ona je tak i tak najjeftiniji dio pastenika.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jel zna tko gdje ima povoljno kupiti foliju 8,5 m širine dužine do 250 m? Naravno ne u jednoj roli :) Još ako je ne kapajuća :) Trebao bi neke cijene ;) Hvala

Kontam šta ti u stvari hoćeš. Najjeftinija folija je u Brazdi broj imaš pa zovi a salata zašto mora biti ne kapajuća folija pa salata se zaljeva odozgo samo što smo mi pametni pa smo to preokrenuli. Negdje sam napisao da neznam hibrid koji se nemože uzgajati u zatvorenom prostoru daješ mu sve pogodnosti koje nema na otvorenom ali zato ima hibrida koji se nemogu uzgajati na otvorewnom. A što se tiče mini tunela i ja sam to radio i ispadalo je dobro.
I na kraju za tvoju informaciju idući tjedan počinjem sa berbom salate točno kad joj bude 35 dana.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Pozdrav
moželi mi netko reći gdje se može poslati uzorak tla za analizu, i koje su cjene? te dali se može slati poštom, što mi je jako bitno jer nisam u mogučnosti putovati, benzin je skup.živili
 

Najnoviji postovi

Na vrh