• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ništa još od sadnje krumpira; stalno kiša... ove godine mjenjam tehnologiju; umjesto ranog krumpira radim stari krumpir :icon_axe:; stvarno previše kiše :s:

Šta kiša, snijeg pada li ga pada, upravo sada.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ispisuje se meteorološka povijest...

za 20godina ćemo pričati unucima: " deca,kakva je zima bila 2013. duuuga i sniježna,nikad više takve nije bilo...":(think):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nesmem se ni sjetiti kaj nas sve čeka, evo ovaj naš mali plastenik iz vana ko iglu, a unutra bazen :)

Kod nas blizu Krapine ga je bogme palo dobrih 15cm :icon_hang:
Tak ga ima i kod nas, možda koji cm i više.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čudno baš, toliko kiše i ponešto snijega ove godine, a nigdje voda ne leži. Ni u voćnjaku, ni u brazdi niti na frezanom djelu. Jel moguće da se još nije zemlja zasitila do gline?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kako ne bi bilo moguće,pa nivo podzemne vode je toliko pao zadnje dvije godine da su se ukrasni grmovi,koji imaju jako duboko korijenje posušili prošle godine.Riknule su mi i neki juniperusi,za ne povjerovati.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kako ne bi bilo moguće,pa nivo podzemne vode je toliko pao zadnje dvije godine da su se ukrasni grmovi,koji imaju jako duboko korijenje posušili prošle godine.Riknule su mi i neki juniperusi,za ne povjerovati.
Inace, kada smo već kod vode; veliki ciklus kapljice vode traje 21-24 godine (ovisno o izvoru podataka).
To je vrijeme trajanja puta, od momenta kada je kapljica vode pala na tlo, upila se u tlo, otišla u podzemene vode, onda u izvor, iz izvora u površinski tok, iz površinskog toka isparila u atmosferu u aatmosferi se kondenzirala u kapljicu vode i ponovo pala na tlo.

Zanimljiva ta priča o vodi.
:(bow):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Inace, kada smo već kod vode; veliki ciklus kapljice vode traje 21-24 godine (ovisno o izvoru podataka).
To je vrijeme trajanja puta, od momenta kada je kapljica vode pala na tlo, upila se u tlo, otišla u podzemene vode, onda u izvor, iz izvora u površinski tok, iz površinskog toka isparila u atmosferu u aatmosferi se kondenzirala u kapljicu vode i ponovo pala na tlo.

Zanimljiva ta priča o vodi.
:(bow):

Vjerujem da je tako kao što kažeš,više se ne sjećam što sam o tome učila u školi,nije mi ni za zamjeriti,jel,ali kod nas ima jedan izraženi problem o kojem nitko ne priča niti vodi računa.A odgovornima tako i odgovara.Na Dravi je napravljena hidrocentrala prije trideset i pet godina,i odonda nivo podzemne vode sustavno opada.U vrijeme kada je nije bilo,i godinama nakon izgradnje je po polju bilo stajačih voda nakon kiša ili nakon otapanja snijega,a zadnjih desetak možeš iza bilo kakvih velikih kiša već popodne raditi na njivi što hoćeš.Najčešće.U mome selu,u jednom djelu su znali biti puni podrumi vode nakon obilnih kiša ili otapanja snijega,sada je sve suho,ma sve se izokrenulo.Čak su se zatrpali kanali kroz selo koji su odvodili izvornu i odborinsku vodu,samo je ostao jedan,a da ima pametnih u općini,zatrpao bi se i taj jer je lijeti najvećim djelom suh.Budemo za pedesetak godina suhi ko Sahara.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vjerujem da je tako kao što kažeš,više se ne sjećam što sam o tome učila u školi,nije mi ni za zamjeriti,jel,ali kod nas ima jedan izraženi problem o kojem nitko ne priča niti vodi računa.A odgovornima tako i odgovara.Na Dravi je napravljena hidrocentrala prije trideset i pet godina,i odonda nivo podzemne vode sustavno opada.U vrijeme kada je nije bilo,i godinama nakon izgradnje je po polju bilo stajačih voda nakon kiša ili nakon otapanja snijega,a zadnjih desetak možeš iza bilo kakvih velikih kiša već popodne raditi na njivi što hoćeš.Najčešće.U mome selu,u jednom djelu su znali biti puni podrumi vode nakon obilnih kiša ili otapanja snijega,sada je sve suho,ma sve se izokrenulo.Čak su se zatrpali kanali kroz selo koji su odvodili izvornu i odborinsku vodu,samo je ostao jedan,a da ima pametnih u općini,zatrpao bi se i taj jer je lijeti najvećim djelom suh.Budemo za pedesetak godina suhi ko Sahara.



E Johabice kad spominješ hidrocentralu Pa ja sam radio na izgradnji te centrale 1977 godine davno je to bilo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Onda si se sigurno sreo sa mojim suprugom ako si bio tamo 78.Tamo je radio 12 satnu smjenu tri godine.Vozio je onu Tatru kojoj su kotači kada je bila prazna stajali ko noge ikserice. :icon_eyes:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Onda si se sigurno sreo sa mojim suprugom ako si bio tamo 78.Tamo je radio 12 satnu smjenu tri godine.Vozio je onu Tatru kojoj su kotači kada je bila prazna stajali ko noge ikserice. :icon_eyes:

Ja sam radio 77 i rekao da to nije za mene. Nikad nisam volio terenski rad.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Je i ako se dodaju chemical trails sa Haarpom, nestade vode kroz 10 godina :(
Neće nikada nestati vode.
Iako je to vrlo jedostavna molekula (1 kisik i 2 vodika; nema jednostavnije), od početka svijeta (bez obzira kako je nastao) količina vode na planeti je konstanta. Niti je jedna kapljica vode nestala; niti je nastala niti jedna nova kapljica.
Mijenja se samo prostorna raspodijela vode.... količina uvijek ista. :8):
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Je i ako se dodaju chemical trails sa Haarpom, nestade vode kroz 10 godina :(

Neće nikada nestati vode.
Iako je to vrlo jedostavna molekula (1 kisik i 2 vodika; nema jednostavnije), od početka svijeta (bez obzira kako je nastao) količina vode na planeti je konstanta. Niti je jedna kapljica vode nestala; niti je nastala niti jedna nova kapljica.
Mijenja se samo prostorna raspodijela vode.... količina uvijek ista. :8):

Boim se da to več i rade stim Haarpom.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Boim se da to več i rade stim Haarpom.
Haarp, hmmm :(giggle):
Uz svekoliki napredak tehnologije (let na rub galaksije, Mars, kloniranje ljudi i životinja....) još ništa nema od "umjetne" vode.
U atmosferi postoji obilje molekula kisika (O) i vodika (H), i još nismo stigli tehnološki nivo izgradnje umjetne vode; jednostavno spojiti dva atoma vodika i jedan kisika. Zvuči banalno; tehnološki gotovo neizvedivo.... eto umjesto pumpi za crpljenje podzemene vode, samo uključimo generator vode (koji kisik i vodik uzima iz zraka) i riješili smo vječiti problem poljoprivrede.... Nedostatka vode.
Nedostaje samo taj famozni generator :icon_mrgreen:

p.s. Ma ima čuda inforamcija o vodi; toliko jednostavan kemijski spoj, a nezamjenjiv za održavanje današnje civilizacije
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Neće nikada nestati vode.
Iako je to vrlo jedostavna molekula (1 kisik i 2 vodika; nema jednostavnije), od početka svijeta (bez obzira kako je nastao) količina vode na planeti je konstanta. Niti je jedna kapljica vode nestala; niti je nastala niti jedna nova kapljica.
Mijenja se samo prostorna raspodijela vode.... količina uvijek ista. :8):

A baš nije konstantna,količina se povećava svaki dan,kao što je i dospjela na zemlju tako i dalje dolazi,u obliku leda pada svaki dan iz svemira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh