• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

B

brle

Guest
Skroz dok se bude hvalilo kako ja mogu proizvest 100 ili 200 tona robe a onaj nemože niti 50 i kako je moja roba super kvalitete a od onog ne valja ili ja imam kupca pa mi nije jasno kako drugi ne mogu prodati sve ovo napisano ostaje samo na snovima ili maštarijama pročitao sam što je petula napisao za njihovu zadrugu da su se dogovorili što će saditi i da su sve unapred prodali to je primjer organiziranosti a što se tiče agrofruktusa daj bože da ih ima još barem ćemo imati kome prodati robu kad kod nas vlada toliko veliki jal među ljudima pa zbog toga nismo spremni na udruživanje, šta misliš da onaj drugi zaradi više nego je .Po meni je to žalosno.

Svaka čast Siki !
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pošto je ovo svaštara evo jedno pitanje, (najprije za Kontam pošto on ima mjerač za svjetlost a takođe iza ostale. Ja imam 5 natrijumovi sijalica za rasad po 400w. Interesujeme dali ko zna koliko je luksa sada po oblačnom danu, i koliko je luksa ispod sijalica.

Uh uh, ne mogu još sad i optiku proučavati :) Jučer sam dao jednoj ekipi iz okolice Donjeg Miholjca da izanaliziraju plastenike, ovih dana će mi vratiti pa ti posudim uređaj pa kontaj što i kako i gdje si ;) Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dolaskom britanskih kolonijalista u Afriku, sitni trgovci uvidjeli su da u okolici seoceta u središnjoj Africi živi puno
majmuna kojih u Britaniji nije bilo. Poželješe od toga napraviti biznis i odlučiše ponuditi otkupnu cijenu seljacima
od 5 funti za svakog živog ulovljenog majmuna. Afrikancima ovo bijaše privlačna ponuda i počeše masovno
izlovljavati majmune.

Nakon izvjesnog vremena majmuna je u prirodi bilo sve manje, te je ulov majmuna postajao sve neizvjesniji.
Britanci odlučiše ponuditi veću otkupnu cijenu, odnosno 10 funti za svakog majmuna. Majmuna bijaše sve manje,
i uskoro Britanci odlučiše za svakog novog ulovljenog majmuna ponuditi najprije 20 funti, a zatim i 30 funti. Za 30
funti ulov majmuna zaista se isplatio, no majmuna više nigdje u okolici sela nije bilo…

I Britanci ponudiše za ulovljenog majmuna 50 funti.

Jedne večeri, gazda je otputovao u London, a u selu je ostao njegov pomoćnik. Družeći se sa seljacima ponudi
im novi posao: dok nema gazde on će pustiti već ulovljene majmune iz kaveza, a oni će njemu za svakog puštenog
majmuna dati 35 funti. S obzirom da je to bila sigurna zarada od 15 funti jer će već sutra tog majmuna prodati po
50 funti, seljaci pristadoše, a pomoćnik pusti iz kaveza sve do sad ulovljene majmune.

Drugog dana seljaci krenuše u lov, no kad su stigli do mjesta na kojem su Britanaci trebali otkupiti
majmune - nikog nije bilo.

Okrenuvši se oko sebe imali su što vidjeti – SVE SAMI MAJMUNI!!!

Šečerane u Hrvatskoj proizvode šečer za izvoz, imaju količine, prodaju proizvod a ne sirovinu i EU traži da ih zatvorimo! Još jedino imamo mandarinki za izvoz, no kako su krenuli potopi i oni će se zatvoriti. Stoga priće o nekim količinama...

I za kraj...
http://www.youtube.com/watch?v=BexRKX3-atc
iljadu pereca :)
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
A mislim da i nebi bilo pametno da se svi bave povrtlarstvom. Pa ljudi, istina je da neki neznaju ni pšenicu ni kukuruz proizvesti a gdje će onda papriku i paradajz.

Joooj pa ja neznam proizvesti ni pšenicu ni kukuruz, istina, ali zato su mi paradajzi i paprike bili zadovoljavajući! Pogledaj album sa fotkama - Moj vrt! :D :rolfer:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Može Dotty evo dogovrimo se tu na forumu u koliko sati se nađemo i idemo. Dane i ja protiv tko se prijavi. Mislim mi smo uigrani imao sve što treba za varanje, sve vrste team talka i tako, he he. Šalim se. Nema varanja! pozg
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Može Dotty evo dogovrimo se tu na forumu u koliko sati se nađemo i idemo. Dane i ja protiv tko se prijavi. Mislim mi smo uigrani imao sve što treba za varanje, sve vrste team talka i tako, he he. Šalim se. Nema varanja! pozg

znači bez skypea i msn,aj dobro........
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
jel paše 18h u prvoj sobi,zna biti gužva pa treba prije probati ući. tko uđe prvi otvara igru pod ključem,šifra sve dvojke. jel štima?
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
jel paše 18h u prvoj sobi,zna biti gužva pa treba prije probati ući. tko uđe prvi otvara igru pod ključem,šifra sve dvojke. jel štima?

To mi je malo kasno! može za pol sata?
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
e da znate šta upravo ručam....

fazana u umaku od vrhnja sa pire krumpirom mljac!

Nego: playtoy/bela/soba Odlikaši 6 otvorena igra pod šifrom 22222
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ali ako nisi nikoga našao na forumu da mu objasniš kako čemo,onda moramo drugačije,svatko tko uđe neka napravi igru pod ključem pa čemo vidjeti kad smo svi unutra i onda krećemo. koji ti je nadimak na playtoyu i koji rejting imaš? i da,nejdeš na t-portal pa playtoy,nego direkt ukucaš u tražilicu playtoy.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e da znate šta upravo ručam....

fazana u umaku od vrhnja sa pire krumpirom mljac!

Nego: playtoy/bela/soba Odlikaši 6 otvorena igra pod šifrom 22222

a da mi dođemo kod tebe na belu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E tužit ću te ženi kako čuvaš i odgajaš djecu odmah na kocku.
Pozdrav!

ej ti,sjeme sam dobio jučer. nego ja sam tebe skužio da si mi poslao i krastavac,ili si samo gledao pakovanja i cijene?
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
ali ako nisi nikoga našao na forumu da mu objasniš kako čemo,onda moramo drugačije,svatko tko uđe neka napravi igru pod ključem pa čemo vidjeti kad smo svi unutra i onda krećemo. koji ti je nadimak na playtoyu i koji rejting imaš? i da,nejdeš na t-portal pa playtoy,nego direkt ukucaš u tražilicu playtoy.

ma svejedno ja sam već otvorila igru kako sam napisala rejting mi je 8 (mali sam se poskliznula) i nick mi je kao i tu dotty
 
Na vrh