• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
a da se svi nađemo na skypu pa da se odande dogovorimo ove me porukice izluđuju!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ej ti,sjeme sam dobio jučer. nego ja sam tebe skužio da si mi poslao i krastavac,ili si samo gledao pakovanja i cijene?

Za belu moram prvo skužiti sistem ja sam do sada kartao sa kartama u rukama samo .

Dane za krastavce možda nisam skužio starost kako moja kći kaže ginko reci koliko i to ćemo rješiti kao što sam rekao 100 kom/35 km bez putnih troškova ili ćeš 250 ali za tu cijenu nisam pitao kada budem tamo zvrcnem ti pa se dogovorimo koliko je hitno.
Pozdrav!
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Za belu moram prvo skužiti sistem ja sam do sada kartao sa kartama u rukama samo .

Ajde mi se javi na skype (poslala sam ti poruku sa kontaktom) pa ću ti objasnit sve za belu
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Za belu moram prvo skužiti sistem ja sam do sada kartao sa kartama u rukama samo .

Dane za krastavce možda nisam skužio starost kako moja kći kaže ginko reci koliko i to ćemo rješiti kao što sam rekao 100 kom/35 km bez putnih troškova ili ćeš 250 ali za tu cijenu nisam pitao kada budem tamo zvrcnem ti pa se dogovorimo koliko je hitno.
Pozdrav!
ma ništa hitno,čujemo se onda za detalje,nazovem te.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemrem kockati za vrijeme radnog vremena :) Sad mogu, ej ako ćete lopovi koristiti skype, ajmo onda svi skupa pričati na chat u konferenciji a igrat belu. Nego u koje vrijeme?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Miš

Eto kada misliš da si sve posložio dođeš u plastenik a ono išteprkani kontejneri poravnati paprika i rajčica bit će da je miš valjda ću ga se riješiti na vrijeme dok nije šteta veća mačo ljepila i mekog mamca pa ćemo sutra vidleti rezultate.

Pozdrav!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ja sam mislio da mi jedu presad kukci (vjerojatno skakavci), da bi na kraju ispalo da su puževi golači. Nije ih bilo puno, ali i jedan ovaj puž (čak i ovi bijeli tek izleženi) može napraviti veliku štetu , posebno dok je povrće u kotiledonima. Gadovi se tokom dana skrivaju ispod kontejnera, a naveče izlaze i svaki može obrstiti više od desetak presadnica, a svakim danom je sve veći i veći. Ja bi na tvom mjestu pokrio sve mogućnosti. Faciron i ljepilo za miševe, pitroid alfa za kukce ,iako mi se čini da je prerano za njih, ali ako griješ moguće da ih je toplina potaknula na razvoj. I pužomora za puževe, slična stvar kao i s kukcima, čini se prerano, ali nikad ne znaš. Meni miševi nikad nisu radili štete, a znam da je plastenik pun podzemnih hodnika.

images


0000082383_m_0_4jeURk.jpg
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kruži priča da ih žabe također vole jesti :)

Hehe bilo bi odlično kad bi ti puževi imali barem jednog prirodnog neprijatelja, nažalost nemaju :mad: Kod nas oko Zagreba rade velike štete. Zanimljivo da smeđeg puža golača oko Virovitice uopće nema, ima nešto našeg autohtonog sivo-crnog ali u zanemarivom broju. Ne paše im suho, pjeskovito tlo. Kak je kod tebe Kontam, jel imaš ti problem s puževima?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam ih primjetio. Možda tu i tamo kojeg, ali imam milijun žaba :) Samo da me talijani ne otkriju :) Moram vam ispričati jednu zgodu. Kako su te žabe bile u plasteniku, falilo im vode pri kraju zaljevanja rasade i onda su preselile u lagunu :) Laguna bila puna žabokrečine i punoglavaca. Kako je pumpa radila tako ih je fino usisala i distributirala na silne kilometre folije, naravno neki su preživili i žive i dan danas, A žabac dobar jer ćim mu se nešto mrdne on to pojede, tako da jedu sve one sovice, krumpirovu zlaticu, nažalost i bubamare, razne muhe i ostalo :) A žabac nema prirodnog neprijatelja, zmije nema jer sam daleko od vode, komedija :) A ako dođu zmije onda ću pustiti kokoši, a one obožavaju zmije :)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ja sam mislio da mi jedu presad kukci (vjerojatno skakavci), da bi na kraju ispalo da su puževi golači. Nije ih bilo puno, ali i jedan ovaj puž (čak i ovi bijeli tek izleženi) može napraviti veliku štetu , posebno dok je povrće u kotiledonima. Gadovi se tokom dana skrivaju ispod kontejnera, a naveče izlaze i svaki može obrstiti više od desetak presadnica, a svakim danom je sve veći i veći. Ja bi na tvom mjestu pokrio sve mogućnosti. Faciron i ljepilo za miševe, pitroid alfa za kukce ,iako mi se čini da je prerano za njih, ali ako griješ moguće da ih je toplina potaknula na razvoj. I pužomora za puževe, slična stvar kao i s kukcima, čini se prerano, ali nikad ne znaš. Meni miševi nikad nisu radili štete, a znam da je plastenik pun podzemnih hodnika.

images


0000082383_m_0_4jeURk.jpg


Ma ovo su sigurno miševi jer mi je iskopao tek posijano sjeme s rupom u sredini kontejnera.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh