• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ljubov dlan

Bio on danas u BiH po adoru pa mi je prodavačica natuknula da joj sutra dolazi paprika ljubov dlan sutra mi javi cijenu pakovanje i proizvođača i količinu.
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pričamo neki dan jedan jaki povrtlar iz virovitičkog kraja i ja kako masovno ratari idu u proizvodnju povrća. Kaže on pusti ih pola ih je navučeno od drugih. Kad je rekao koliko se sjemena prodaje u Virovitici to je strašno :) Ove godine će biti hiperprodukcija. No hajde bar će turisti kvalitetno i jeftino jesti :) Naravno da smo se složili da treba raditi drukčije od drugih i smanjiti maksimalno proizvodnju i...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pričamo neki dan jedan jaki povrtlar iz virovitičkog kraja i ja kako masovno ratari idu u proizvodnju povrća. Kaže on pusti ih pola ih je navučeno od drugih. Kad je rekao koliko se sjemena prodaje u Virovitici to je strašno :) Ove godine će biti hiperprodukcija. No hajde bar će turisti kvalitetno i jeftino jesti :) Naravno da smo se složili da treba raditi drukčije od drugih i smanjiti maksimalno proizvodnju i...
Hrvatski sindrom (kad ćemo više naći lijek protiv toga).
Znači lani su lubenice išle po 5 kn, pa ćemo ove godine svi saditi lubenice !?!?!?!? Jer će i ove godine (jer kada bude 5.000 vagona viška na tržištu lubenica) opet ići po 5 kn ?!?!?!?!
(ovo sa lubenicama je samo figura; volim ja lubenice)
PA dokle?
Kada ćemo naučiti planirati?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja je prodajem 2-3 kn komad, sumnjam da neće biti kvaligtetna i teška ;) Meni je to nusproizvod od odbrane korova :) Nego da te pitam pošto si profesionalac u gnojidbi, da li je ovo crno na gornjoj etaži nedostatak nekog elementa?
rodnapaprikamedium.jpg
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Pričamo neki dan jedan jaki povrtlar iz virovitičkog kraja i ja kako masovno ratari idu u proizvodnju povrća. Kaže on pusti ih pola ih je navučeno od drugih. Kad je rekao koliko se sjemena prodaje u Virovitici to je strašno :) Ove godine će biti hiperprodukcija. No hajde bar će turisti kvalitetno i jeftino jesti :) Naravno da smo se složili da treba raditi drukčije od drugih i smanjiti maksimalno proizvodnju i...

Idemo onda mi u ratarstvo. :lol:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja je prodajem 2-3 kn komad, sumnjam da neće biti kvaligtetna i teška ;) Meni je to nusproizvod od odbrane korova :) Nego da te pitam pošto si profesionalac u gnojidbi, da li je ovo crno na gornjoj etaži nedostatak nekog elementa?

Pitanje se ne odnosi na mene, ali to crno na paprici ti nije od nedostatka kojeg hranjivog elementa, nego nedostatak topline!!!
pozdrav
 
B

brle

Guest
Pričamo neki dan jedan jaki povrtlar iz virovitičkog kraja i ja kako masovno ratari idu u proizvodnju povrća. Kaže on pusti ih pola ih je navučeno od drugih. Kad je rekao koliko se sjemena prodaje u Virovitici to je strašno :) Ove godine će biti hiperprodukcija. No hajde bar će turisti kvalitetno i jeftino jesti :) Naravno da smo se složili da treba raditi drukčije od drugih i smanjiti maksimalno proizvodnju i...

@Kontam mislim da se ne trebate bojat ! Neznam koliko ti je poznat virovitički kraj ? Ovdje se povrće uzgaja još od prije rata ali odprilike od 95g , masovno. A ratari se u velikom postotku bave šećernom repom te ima oko 500h voćnjaka jabuke ,višnje, kruške, breskve i trešnje (naravno oraha i lješnjaka ima još toliko ali to ne računam to je već politika..........) A o površinama pod povrćem ne bi htio lupetat jel neznam točne podatke ali uzgaja se masovno i to sve ,te jagoda,lubenica i dinja. I mislim da u prosjeku kad bi se pogledalo : stočari,ratari ,"duhanci" ,voćari ,vinogradari i povrtlari, povrtlari su možda i najbrojniji (mislim na "prave" proizvođaće). Nek me @siki ispravi ak sam nešt sj... :) ,to je njegov fah
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Kontam mislim da se ne trebate bojat ! Neznam koliko ti je poznat virovitički kraj ? Ovdje se povrće uzgaja još od prije rata ali odprilike od 95g , masovno. A ratari se u velikom postotku bave šećernom repom te ima oko 500h voćnjaka jabuke ,višnje, kruške, breskve i trešnje (naravno oraha i lješnjaka ima još toliko ali to ne računam to je već politika..........) A o površinama pod povrćem ne bi htio lupetat jel neznam točne podatke ali uzgaja se masovno i to sve ,te jagoda,lubenica i dinja. I mislim da u prosjeku kad bi se pogledalo : stočari,ratari ,"duhanci" ,voćari ,vinogradari i povrtlari, povrtlari su možda i najbrojniji (mislim na "prave" proizvođaće). Nek me @siki ispravi ak sam nešt sj... :) ,to je njegov fah

Ma samo neka bude zdrave robe, biti će i kupaca. Malo padne cijena i ljudi rađe kupuju, naravno i češće.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@Kontam mislim da se ne trebate bojat ! Neznam koliko ti je poznat virovitički kraj ? Ovdje se povrće uzgaja još od prije rata ali odprilike od 95g , masovno. A ratari se u velikom postotku bave šećernom repom te ima oko 500h voćnjaka jabuke ,višnje, kruške, breskve i trešnje (naravno oraha i lješnjaka ima još toliko ali to ne računam to je već politika..........) A o površinama pod povrćem ne bi htio lupetat jel neznam točne podatke ali uzgaja se masovno i to sve ,te jagoda,lubenica i dinja. I mislim da u prosjeku kad bi se pogledalo : stočari,ratari ,"duhanci" ,voćari ,vinogradari i povrtlari, povrtlari su možda i najbrojniji (mislim na "prave" proizvođaće). Nek me @siki ispravi ak sam nešt sj... :) ,to je njegov fah

Brle niti jedan pravi povrćar,voćar ili općenito ratar ili još bolje proizvođač nikada ama baš nikada se nije bojao konkurencije niti je imao strah da bi njegova roba ostala neprodana a vjeruj nije se bojao ni za cjenu ja znam godine kad se paprika bacala ili se prodavala po pola kune i nismo propali. Ali ima jedna poslovica koja kaže "Vidjela žaba gdje se konji kuju pa i ona digla nogu" e takvi proizvođači imaju i trebaju imati veliki strah. Pitaj Petulu,Temtetion,Cabage i slične dali se boje za svoju robu ili još bolje dali se ti bojiš za svoju robu odgovor je veliko NE.
Pozdrav.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hm? 10 tona 5000 kn. 10 tona čistih hranjiva. Samo kao mineralno gnojivo vrijedi 3000 kn, zar ne?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Hrvatski sindrom (kad ćemo više naći lijek protiv toga).
Znači lani su lubenice išle po 5 kn, pa ćemo ove godine svi saditi lubenice !?!?!?!? Jer će i ove godine (jer kada bude 5.000 vagona viška na tržištu lubenica) opet ići po 5 kn ?!?!?!?!
(ovo sa lubenicama je samo figura; volim ja lubenice)
PA dokle?
Kada ćemo naučiti planirati?

ja i dalje tvrdim da viška nemože biti,i opet ponavljam i uvjeren sam u to,da se svi bavimo s proizvdnjom voća i povrća opet bi nam falilo. to što netko pokušava spustiti cijenu određene robe poz izgovorom da je ima viška je politika i daleko od stvarnosti,da nepričam da polovica od ti proizvođača nema ni 50 posto prinosa i kvalitete po jedinici površine koju bi trebalo imati,tako da i tu leži jedan od problema prodaje i cijene proizvoda. evo kod mene dolazi čovjek iz srbije koji je veza za rusiju,treba ogromne količine robe,ali robe,ne šuć muć. upravo se pregovara za sav otkup,da odma kažem i vama koji ste zainteresirani,ako ćemo raditi ajmo skupiti količinu,na to sam mislio kad sam otvorio temu udruge. pa ako čovjek treba šljive,pa ima ih ovdje,jel tako Kontam,otup po cijeloj hrvatskoj,ima on već svoje ljude koji proizvode za njega ali ajmo se i mi progurati,a ako imamo s čime neće biti problema. bio je već kod nekih forumaša,evo ja sam zato da vam pošaljem kupca ako ste zainteresirani a vi pregovarajte o uvjetima,ponavljam da treba imati kvalitetu. kao što sam i rekao,ja već sadim ugovorenu količinu pa kako bude,lani je bilo dobro pa neka se ponovi,nagodinu ćemo još više.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Će da bude šljiva, a koje boje da ofarbam? Šalim se ;) Meni je kupac zakon, nikad niti jednog ne bi odbio, tako da na mene možeš računati što budem imao. Samo da ne bude iljadu perec :) Jel treba višnje?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Će da bude šljiva, a koje boje da ofarbam? Šalim se ;) Meni je kupac zakon, nikad niti jednog ne bi odbio, tako da na mene možeš računati što budem imao. Samo da ne bude iljadu perec :) Jel treba višnje?

treba sve,lova odma. i radi cijelu godinu,kad prođe određena kultura ide na drugu itd. recimo lani se je desilo da je meni uzimao krastavac u 10 mj iako mu i nije baš trebao više jer je došlo grožđe pa se prebacio na to ali dogovor je takav bio i morao je uzeti,mislim morao,nije ali bio je fer i pošten i uzeo je sve. uglavnom fer i pošten kupac,za njega radim sada sve,i stalno pita gdje ima ovoga,gdje ima onoga,treba mu robe a nema je,a i većina ima svojeg nekog kupca pa se teško probiti,znaš kako to ide,kod njega je dobro što se možeš dogovoriti svakako i naravno KEŠ. uglavnom čujemo se oko toga.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma nije super sila, ali 15-tog planiram sijanje pa ono, pitam.
pozdrav!


Queen 250 sjemenki Nemo-Tami 100 sjemenki Nemo-Neta 250 sjemenki ako ti odgovara pošalji adresu na koju da ti pošaljem sjeme.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A joj Siki :-( A kad ti čovjek hoće poslati ljudski savjet na pp ti ih ne primaš. Ali nije to u redu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh