• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je,tako to ide - klorpirifos je bio u eu dozvoljen u paprici i folijarno i zemljišno,i imao je u paprici karencu deset dana.u isto vrijeme je kod nas bio zabranjen ,a u dozvoljenim kulturama je imao karencu trdeset dana.
A kako će dugo biti skinut sa liste vidjeti ćemo - tako je bio i Afolon dozvoljen,pa skinut,pa dozvoljen - sve kako se koji potplačeni viječnik uspio izboriti za farmaceutsku industriju.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
mnogim pripravcima prestaje važiti dozvola sa 01.07 2014 - Chromoreli,Finish,Reldan,Nurelle,Dursban G
Ostaju Dursban E, Nufos i Pyrinex - znači samo EC formulacija.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Cabage, na onom tvom gredičaru, što je Šanana jednom davno stavio video, jel valjak pun ili je prazan?
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Dali je netko gledao one dugoročne prognoze, kakvo se vrijeme očekuje, mislim da je forumaš cabage imao neku stranu prognozu koja je relativo točna,
Nadam se da 7 i početak 8 mj neće biti kako ga neki prognoziraju dolazak vruće Saharske mase zraka , da će biti pakleno vruče s grmljavinskim nevremenima,tučom i ostalim sranjima. :fiery::fiery::fiery:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
kako je prošla ova promjena vremena kod vas?
Kod mene, na samom jugu Istre, za sada je mirno, oblačno - lagana kišica. Zatišje pred buru koju očekujemo noćas - biti će jaka a to nije uvijek dobro.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Može li tko izmjeriti unutarnji promjer role mulch folije, unutarnji i vanjski promjer role kap po kap ( i navesti koje dužine je u roli) ?

Hvala.

Slažem gredičar i polagač folije, koliko se stigne, a slabo se stigne.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Malo suncokreta kod mene u vrtu..

 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako sam se zaletio u paprici a joj, a susjed na moj savjet u rajčici. Zažutili zdrave biljke kao da smo ih polili kiselinom. Miješao ja ridomil gold i signum. Svaki za sebe je zeznut peparat i hoće zažutiti papriku. Ali zaštita ne prekosnivena, pokrivena plemenjača, alternarija, pepelnica, botritis i tako sve, malo kunja biljka i ok. Gdje je problem? Sygenta ničim izazvana i bez najave je u granulama pepite povečala koncentraciju metalaksil - m za 9 puta. I stavila u upustvo da se ne smije mješati niti sa jednim preparatom!!! Stari ridomil wp se mogaomješaTI SA bakrom, daconilom i sl. Ovaj ne podnosi ništa kako sam ja ofurio vanjsku baburu i repliku kaptora , a joj... evo nakon 14 dana vraća babura tek boju nakon ureje i kalcinita u par navrata... Miša im 6. Sjećam se kao danas sa da je trgovac rekao da je taj isti kao gold wp samo su ovo granule. Taj pepite je žešći preparat, pazite! Općenito metalaskil-m ne treba što raditi u paprici ali ne znam tko im dozvoli fonganil gold..
 

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
Može li tko izmjeriti unutarnji promjer role mulch folije, unutarnji i vanjski promjer role kap po kap ( i navesti koje dužine je u roli) ?

Hvala.

Slažem gredičar i polagač folije, koliko se stigne, a slabo se stigne.

folija 75mm, kap po kap 26mm i 500mm - 3050m

ako si na to mislio...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Upravo na to, puno hvala, a sada vidim da sam zaboravio navesti i za širinu role kap po kap? Zafrkavam malo, jbg, godine stisle, striko Alzhimer počeo skrivat stavri po kući
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Užas zemljak a par kilometara dalje claas lexion prevrnut na bok u odvodnom jarku.Kod nas manje tuče ali jak vjetar i pljusak dobrano povaljao soju
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja danas bio u gradišci kad je bilo nevrijeme,mogu reći da sam se bio usro jer se bojim grmljavine...JD4755- Kako je class završio u jarku
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Johabi..koliku će proviziju dobiti za ovo..,reklamu Integre..to nije napisano!?
Banda.:fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh