• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
1 ha je min za potpore, ali na njemu može biti više kultura. Minimum za 1 česticu (kulturu) je 5 ari. Barem za sad.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
iz godine u godinu imam sve više problema sa truleži korjenova vrata kod rasada, bez obzira šta redovito vršim zaštiti previcurom ili ponekad proplantom. Nisam nikad vršio dezinfekciju stiropor kontejnera, a ove godine sam nešto sijao u nove kontejnere i tu nisam imao problema sa truleži, pa me zanima dezinficirate li kontejnere i čime
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Zakon im je nevjerojatan. Uveli su minimume od 0.5ha po povrtnoj vrsti. To je opet udarac za plasteničku proizvodnju.
Da li je netko predavao kakve dokaze o količini proizvedenog povrća radi proizvodno vezanih potpora? Ima li koji rok za predaju, gdje predati i s čim dokazati proizvodnju i količine?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ako to i zatražiš (uspiješ pokazat račune ili otkupne blokove), i uspio si proizvesti i prodati njihove minimalne količine, e to je onda lova da se smrzneš...doslovno... :hahah:
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Čime orete vaše vrtove/ parcele? Kupio sam u Zagorju jedno imanje, sa oranicom od 3000m2 i vočnjakom, livadama. Ima 1,8h sveukupno.

Za početak planiram zasadit vrt za svoje potrebe i a od viška svi znamo glava ne boli. Imam i šume 5000m2.

Pa sad ne znam hoće imi dovoljan biti motokultivator s priključicima ili neki traktor!?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Kupi sebi neki manji traktor tipa imt 533.Ipak su ozbiljne površine za motokultivator.
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Zanimljiv traktor, čime se ti baviš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Povrtlarstvo...
Kupio sam i jednu strmu parcelu koju vlasnik s imt 533 je tesko kosio-potjeralo bi ga u jarak...tako da imam i dio zemlje koju samo odrzavam kosim...prije toga kupio tomo vinkovic i brzo ga prodao...nestabilan, bez serva tesko upravljiv itd...
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Verojatno bi i meni Kubota bio dovoljan, parcele i šuma nisu udaljene i za to malo zemlje ne terbam nešto pretjerano jako, ipak je za sada samo hobi...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Traktore ti ima firma proteh iz slovenije...s njim sam kupio frezu...malcer mega ing 5500kn, plug 1000kn rabljen,auto prikolica 800kn, to je ono sto je osnovno sto meni treba
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Traktor sam nije dovoljan.
Treba i plug i tanjurača barem. Ili sjetvospremač.
Priključci se podrazumijevaju, vidim vi ste iskusni profesionalci :) Čitam i na paprici :) Ja sam zadnje dvije godine samo na balkonu sadio, napravio si drvenu konstrukciju i stavio Jupol kante sa zemljom unutra, neko domaće sjeme krupnog paradajza, prve godine mi slabo rodio jer se slabo oprašio i malo ga plemenjača ubila, druge godine je bilo bolje jer sam ga sam oplodio...sa onom mikser-zujalicom za mijeko..ali sam ga onda uništio sa jakim miksom koprive i vode :p
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
PDV na povrće 5%...
vijest kao vijest super, ali mali proizvođači će sad morat držat gaće...
i ovako su centri bili dosta jeftiniji od nas, sad će nas visoki ulazni troškovi s tak niskim PDV-om opasno oštetiti...
spas može biti samo nekakva elementarna nepogoda u okolnim državama...:(
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ove mjere sa PDVom su takva glupost, već viđeno i ne pomaže ničemu, a ako se neko raduje tome, slobodno...
 
Na vrh