• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
193
Kako je počelo, i ovo ljeto bi moglo biti kao lanjsko. Red kiše, red visokih temperatura i opet.. Dobra podloga za plamenjaču. Bi li imalo smisla sad prskati rajčice, krastavce i sl s nečim.. možda cuprablue. Msm preventivno dok nema nikakvih plodova
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
34
Pozdrav svima ovako imam jednu parcelu plan mi je iducu godinu posadit vise sorti paprika sto slatkih i ljutih sad me brine krizanje plan mi je nekakvi da naprimjer posadim jednu sortu sirinu njive e onda ostavit razmak jedno 20 do 30m pa opet drugu a u tome razmaku opet mogu posadit kupus ili neko povrce slicno dal je to ok razmak ili treba veci? Jer planiram nabavljati sjeme uskoro pa samostalno uzgojit presadnice imam plastenik a ta mi je njiva blizina kuce koja je na glavnoj cesti i odlicna lokacija za prodaju nemam sta puno izgubit.....
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,630
@DARIJUS ti može pomoći....

Ja bi rekao da je dovoljan razmak. Ja sam za osobne potrebe sadio na jedno 6 metara razmaka. Između rajčicu pa nije bilo križanje...

Ali nemoj slušati mene, čekaj da se javi darijus..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,696
Ako je za prodaju svježe paprike, sadi tako, ali ako misliš ostavljati sjeme za sljedeću sezonu, onda će razmak biti premali.
Puno je faktora u igri kod oprašivanja, ali recimo da su neke sorte jače, pa njihova genetika prevlada...
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
34
Pa to me i brine jer bi sjeme ostavljao jer bi isle stare sorte ne hibridi e sad sam mislio izolirati neki dio paprike sa agrilom kao mali tunel zbog sjemena da ima zraka u prozračnost nece valjda pcele sve prenest pelud tamo ih i nema
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
193
Lubenice pucaju. Jel to do temperature ili ludih kiša koje su nas posjetile u dva dana sa oborinama za barem mjesec 1000019804.jpg
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,398
20240823_185507259.jpg
Narode,,, imali ikoja biljka, da joj odgovara ova suša,,,, ambrozija,,,,, tu je bio ječam, podbacio dobro,,, sad ambrozija ponijela da valja,,,,neznam kad će doći vrijeme kaktusa,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh