• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ma pitanje je kome ga prodat, A bolja je naša brlja od šljiva nego viski od šećerca. Ja da imam tako mali komad zemlje ja bi posadio kikiriki.

šljiva ..fujjjjj

ja je ne volim, nema meni do loze (ne one di se dodaje šećer), najbolje od hamburga :icon_jook:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
šljiva ..fujjjjj

ja je ne volim, nema meni do loze (ne one di se dodaje šećer), najbolje od hamburga :icon_jook:

Ma ja sam ti antialkoholičar ne pijem niššta osim vode i vina. Vino nije alkohol vino je hrana.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ma ja sam ti antialkoholičar ne pijem niššta osim vode i vina. Vino nije alkohol vino je hrana.

e ja sam ona druga vrsta antialkoholičara....pijem da se drugi ne napiju...:icon_weed:
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Hahah, koje pitanje postavim a odgovora više nego sam mogao zamislit al ima stvarno dobrih :D

Posebno šečerac, al ovaj dio sa viskijem :D :drink:

Kiriki isto to bi bilo predobro :D

Nekako mi se ovo sviđa najviše :icon_weed: ali hm... nitko nije predložio :D

Ajmo sad ozbiljno,

pa prodaja bi bila doma, onako na malo, plus nešto bi bilo idealno što ide uz kupus, tj kad i kupus jer se dosta proda doma!

Mislio sam stavit tikvanje tu iliti bundave, ali neznam koliko je to isplativo, tj kako bi išlo to,


E da, a onako pitao sam nešto u čemu nema previše petljanja, al znam da to nepostoji :D
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hahah, koje pitanje postavim a odgovora više nego sam mogao zamislit al ima stvarno dobrih :D

Posebno šečerac, al ovaj dio sa viskijem :D :drink:

Kiriki isto to bi bilo predobro :D

Nekako mi se ovo sviđa najviše :icon_weed: ali hm... nitko nije predložio :D

Ajmo sad ozbiljno,

pa prodaja bi bila doma, onako na malo, plus nešto bi bilo idealno što ide uz kupus, tj kad i kupus jer se dosta proda doma!

Mislio sam stavit tikvanje tu iliti bundave, ali neznam koliko je to isplativo, tj kako bi išlo to,


E da, a onako pitao sam nešto u čemu nema previše petljanja, al znam da to nepostoji :D



za to se ude na godišnji odmor ali besplatan. Posadi lubenice i prodaj kod kuće kako si rekao da prodaješ ili posadi krumpir pa kad prodaješ kupus i njega zajedno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
prodal buš i tikve, al samo oko helowina...ja lani imal 1000 kvadrata raznoraznih bundeva, vjeruj mi teško se to proda...po 10 kuna kila...:icon_rofl:
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
prodal buš i tikve, al samo oko helowina...ja lani imal 1000 kvadrata raznoraznih bundeva, vjeruj mi teško se to proda...po 10 kuna kila...:icon_rofl:

Nisam sad skužio..dali se teško proda ili ne, ma da imam 2000kn plusa na tome komadu to bi iblo majka, 150 bundava po 15 kn i milina :D Mislim an komade da prodajem a ne na kilu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
lani ih je kolega imal, obične svinjske buče na 600 kvadrata...
naraslo 500 buča i sve ih prodal po 6 kuna komad...eto ti matematike...
...ljudi koji doma hrane svinje sve pokupovali...
tak sam mogal i ja svoje prodat da mi šogi nije bio brz...:(doh):
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
bundeve

Dali netko sadi bundeve turkinje i koja je cjena bila lani. To su one za ljude ne za svinje.:drink:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo pitao sam se neki dan da li bi bilo dobro da sadim paradajz u plasteniku bez folije jer nisam bio siguran da li je puno toplije ispod folije u odnosu na zemlju bez folije. Nemam problema sa korovima pa je i to bio jedan od razloga da bih išao bez folije. Zbog toga sam napravio pokus u trajanju od nekoliko dana. Ubacio sam dva DS18B20 senzora na dubinu od 10 cm. Jedan ispod folije a drugi bez. Na žalost rezolucija je samo 0,5 stupnjeva jer trenutno nisam ima par preciznijih senzora, ali uglavnom rezultati su vidljivi. Razlika sa ili bez folije je samo 1 do pola stupanja u korist folije. Nemam pri ruci sada temperature koje su bile u zraku plastenika jer su na drugom PC-u, ali da napomenem da se za vrijeme mjerenja plastenik nije provjetravao, temperature ona dva srednja dana sezale i preko 30 stupnjeva. Evo rezultata.
Crveni prikaz ispod folije a žuti bez folije. (folija 20 mikrona crna, zemlja dosta vlažna)
 

Prilozi

  • graf.jpg
    graf.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 79
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo pitao sam se neki dan da li bi bilo dobro da sadim paradajz u plasteniku bez folije jer nisam bio siguran da li je puno toplije ispod folije u odnosu na zemlju bez folije. Nemam problema sa korovima pa je i to bio jedan od razloga da bih išao bez folije. Zbog toga sam napravio pokus u trajanju od nekoliko dana. Ubacio sam dva DS18B20 senzora na dubinu od 10 cm. Jedan ispod folije a drugi bez. Na žalost rezolucija je samo 0,5 stupnjeva jer trenutno nisam ima par preciznijih senzora, ali uglavnom rezultati su vidljivi. Razlika sa ili bez folije je samo 1 do pola stupanja u korist folije. Nemam pri ruci sada temperature koje su bile u zraku plastenika jer su na drugom PC-u, ali da napomenem da se za vrijeme mjerenja plastenik nije provjetravao, temperature ona dva srednja dana sezale i preko 30 stupnjeva. Evo rezultata.
Crveni prikaz ispod folije a žuti bez folije. (folija 20 mikrona crna, zemlja dosta vlažna)

ajd probaj još takav pokus napraviti vani,gdje sunce direkt udara u tu crnu foliju.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ajd probaj još takav pokus napraviti vani,gdje sunce direkt udara u tu crnu foliju.
Već sam raspremil opremu, šteta što se nisam odma tog sjetio, budem probao kasnije....
Sad kad prejde ovaj val hladnoće!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
I dalje koma od vremena; cijelu zimu nije bilo 3-4 dana bure, da se tlo prosuši i da se može raditi. Sadnja krumpira je već trebala biti obavljena, ali zbog vlage, nije još niti tlo poorano.... :icon_evil:

Ovaj vikend je puhalo dva dana i malo prosušilo površinski sloj tla; taman za sjetvu graška (iako je i to već kasno; jer grašak mora dozrijeti prije dolaska ljetne suše; ako ne graška nema) i mrkva. :s:
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
I dalje koma od vremena; cijelu zimu nije bilo 3-4 dana bure, da se tlo prosuši i da se može raditi. Sadnja krumpira je već trebala biti obavljena, ali zbog vlage, nije još niti tlo poorano.... :icon_evil:

Ovaj vikend je puhalo dva dana i malo prosušilo površinski sloj tla; taman za sjetvu graška (iako je i to već kasno; jer grašak mora dozrijeti prije dolaska ljetne suše; ako ne graška nema) i mrkva. :s:


Grašak sam sijao prije neka 2-3 tjedna kada je bila neke mala pauza od te kiše ali je zemlja bila katastrofa. Reko sam sada ili nikad. 3 reda sam sadio 2 dana jer nisam više imao snage kopat po blatu. :icon_hang: A o ostalom ne želim ni razmišljat :) Opet pada i pada i pada......
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
cabage ajde daj onu svoju prognozu za iduća tri mjeseca. Da vidimo šta nas čeka.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E,vidiš,moglo bi se probati....prošle godine sam sadio 10 vrsta različitog povrća,koje nikada do tada nisam vidio, i poručio preko ebay i nešto je uspjelo,a nešto i nije. ja volim da eksperementišem

Nova studija pokazala je da sok gorke dinje, poznatog povrća u Aziji i Africi, znatno smanjuje rast tumora gušterače u miševa jer ometa metabolizam glukoze u stanicama raka, te ih doslovno izgladnjuje bez šećera, pogonskog goriva bez kojeg ne mogu preživjeti.

Brojne zdravstvene koristi povezane s konzumacijom gorke dinje već su poznate. Ova biljka, lat. naziva Momordica charantia, naširoko se uzgaja i jede širom jugoistočne Azije, Afrike, Kine, Japana, Oceanije, pa čak i na Karibima. Posebno je popularna među Japancima s Okinave, koji su poznati po dugovječnosti.

Iako se jede već stoljećima, mnoge zdravstvene prednosti (antivirusno djelovanje, antioksidans, sprečava dijabetes) tek su nedavno postale poznate u zapadnoj medicini. U posljednje četiri godine intenzivno se istražuje djelovanje ove biljke protiv raka. Antikancerogeno djelovanje vidljivo je i kod raka dojke, prostate, debelog crijeva, jetre, želuca i nazo-ždrijelnih tumora, kao i kod leukemije i neuroblastoma. Najnovija studija pokazala je da gorka dinja djeluje citotoksično na rak gušterače.

Snažna citotoksičnost protiv svih četiriju karcinoma gušterače staničnih linija

Istraživači s University of Colorado Cancer Center kupili su dinje (kineska sorta) u lokalnoj trgovini, uklonili pulpu i sjeme i pomoću kućnog sokovnika napravili sok. Krute tvari su uklonjene, a preostali sok korišten je pri testiranju na dva načina. Izravno na kulturama stanica ili tako što je smrznut pa samljeven u fini prah, koji je kasnije korišten za hranjenje miševa.

Sok gorke dinje (razrijeđen samo 5% u vodi) djelovao je snažno na smanjenje svih četiriju karcinoma gušterače staničnih linija. Naime, nakon 72 sata testiranja AsPC-1 i Capan-2 stanice tumora smanjene su za 90%, a BxPC-3 i MiaPaCa-2 za 98%.

Sok je izazvao programiranu staničnu smrt (apoptozu) i što je još važnije, aktivirao AMPK, što ukazuje da ometa metabolizam glukoze i doslovno izgladnjuje stanice raka ostavljajući ih bez šećera.

Nakon što su miševi bili hranjeni prahom smrznutog soka, došlo je do 64-postotnog smanjenja. Djelovanje je dakle slično kao i kod kemoterapije (52% nakon 18 dana), koja se daje u liječenju raka gušterače, ali bez vidljivih nuspojava.

To bi značilo da ljudi koji imaju 75 kilograma trebaju uzimati šest grama ovog praha. Slična doza od 4,8 grama praha smrznutog soka koristila se u sklopu nedavne studije. Naime, tri mjeseca su je davali oboljelima od metaboličkog sindroma. Lijek je djelovao i svi su ga pacijenti uglavnom dobro podnosili.


Seva dobar ti taj pušmipuli. Pošto sjeme? Poz
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
I dalje koma od vremena; cijelu zimu nije bilo 3-4 dana bure, da se tlo prosuši i da se može raditi. Sadnja krumpira je već trebala biti obavljena, ali zbog vlage, nije još niti tlo poorano.... :icon_evil:
Ništa još od sadnje krumpira; stalno kiša... ove godine mjenjam tehnologiju; umjesto ranog krumpira radim stari krumpir :icon_axe:; stvarno previše kiše :s:
 

Najnoviji postovi

Na vrh