• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bobo

J

jokapz

Guest
Pa Bobo jes živ. De mi rec šta je to bilo čika Č u vezi kombaja i auta nisam vidio Marka ovi dana da ga pitam šta je to bilo.
 
B

Bobo

Guest
Isli su iz Bankovaca kuci i kombajn valjda osto bez goriva na ulazu u Oljase tamo na brdu... Marko parkiro iza kombajna i Č izadje iz kombajna i ostavi ga u brzini, jer mu ona "rucna/nozna" kocnica ne radi i otici ce oni kod P u oljase po nekih panjeva da stave pod tockove... Klinac malo, poceo valjda remen na kombajnu klizat i pokupi Markov auto, marko uletio u kombajn i valjda ga uspio zaustaviti, a I Č je uletio u Markov auto da ga makne i valjda je malo dobio po nozi...

U biti nista strasno, ali se sve na brzinu odigralo i moglo je biti puno gore... Nisam ni ja vidio ni jednog skoro, pa ne znam... ovo su price od usta do usta tako da se nesto malo mozda i pretjeralo...

Ukratko je to TO, no dok se ne provjeri detaljno...
 
J

jokapz

Guest
a hebemu koji peh. Tak sam i ja ćuo nisam ih ni ja vidio već skoro. Kad budeš sa Markom pitaj ga kak sam ga vuko sa Zekom, Ursusa i kamionku skoro punu kuruza al mogo je izac i sam al za svaki slučaj ja ga vuko u forajtu. I največa žalost nisam usliko pa bacio bi se pod kombajn i to Zmaja...
 
B

Bobo

Guest
Cuj, da peh bude veci, ekipa koja zima uzorke goriva je ovih dana harala po nasem terenu i nadju mu u kombiju plavi... kao i kod D P u obadva auta... i u jos jednom autu koji je bio u njegovom dvoristu...

Bas ih oce ovih dana, pa cudo jedno ;)
 
J

jokapz

Guest
a hebemu baš ih hoće.... još ja vidim neki dan kombi od te ekipe na bankovačkom putu al sreća išo traktorom pa sam dobro prošo. neznam šta se sad oni nameračli na naš kraj baš nam trebaju... tak je to kad seljaka svi gaze i gaze...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kaj je to majku mu, jel vi nesmijete kombajne i traktore terat na plavi dizel????????, znam da auti ne smiju, al kombajni :scratch :scratch :scratch :scratch
 
J

jokapz

Guest
Pa kaj je to majku mu, jel vi nesmijete kombajne i traktore terat na plavi dizel????????, znam da auti ne smiju, al kombajni

Ma smijemo traktore i kombaje al znaš kak to ide sve što je dizel u avliji ide na plavi... švercamo se kak bi se reklo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja se duboko ispričavam, moja greška, nisam pažljivo pročitao!
Naime pisalo je KOMBIJU, a aj sam pročitao kombajnu!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Je naravno da se nesmije plavi u aute i kombije, al se šverca i kod nas, recimo ujakova vectra je 75% svog vijeka na plavcu, samo nekad miješa malo čistog dizela, a i moj yugo bi na plavi išao samo da je dizel! :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
mi smo ove godine na polj, knjižicu potrošili sve i sad u raktor sipamo ložu ja mislim, točili plavi u auto...
 
B

Bobo

Guest
Meni jednostavno ne ide u glavu kako netko moze potrositi sve gorivo s plave knjizice. Ove godine sam tocio i u kombajn oko 100-120 litara i jos mi je na knjizici ostalo. Uzeli smo jos zemlje u zakup i idem sutra-prekosutra kupiti jos 300-tinjak litara goriva da to mogu poorati za proljetnu sjetvu...

A stvarno ne pazimo na potrosnju, kad negdje treba ici, sjednas na traktor i odes...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe,pa ja sam recimo prekrndašio kvotu plavog,tako da nisam dobio onaj povrat od države... stari je prijavio samo3 jutra,a mi radimo 20-ak,a još je veći problem u tome što uslužno baliram pa se tu najviše potroši...
 
B

Bobo

Guest
Ne znam stvarno na koji nacin...

Kazem vam, nasa je sva zemlja u upisniku i kvota goriva je koliko vidim dovoljna, iako se ne pazi na potrosnju...

Mozda ja nesto propustam :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Otkad je kupljen novi veliki traktor to se nafte potroši, niko ne pazi, kakve kvote, samo toči! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
marko355 kaže:
a koliko litara goriva se dobiva po jutru? ili po hektaru?


Ovisno o kulturi koju ces uzgajati... Ne znam sad na pamet, ali pise u knjizici...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Bobo kaže:
Ne znam stvarno na koji nacin...

Kazem vam, nasa je sva zemlja u upisniku i kvota goriva je koliko vidim dovoljna, iako se ne pazi na potrosnju...

Mozda ja nesto propustam :scratch

Sigurno vam auti niso na dizel.

Nabavi si dizel mašinu za motor, pa vidi onda višak plavog. :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Jedan je dizelas... Drugi je na plin ;)

Niti mi ne pada na pamet tociti plavi u auto, pogotovo sto se zna dogoditi da na cesti zaustavljaju i vade uzorke goriva iz dizel vozila...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Jedan je dizelas... Drugi je na plin ;)

Niti mi ne pada na pamet tociti plavi u auto, pogotovo sto se zna dogoditi da na cesti zaustavljaju i vade uzorke goriva iz dizel vozila...
To radi policija ili neka inspekcija?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Smiljan kaže:
Bobo kaže:
Jedan je dizelas... Drugi je na plin ;)

Niti mi ne pada na pamet tociti plavi u auto, pogotovo sto se zna dogoditi da na cesti zaustavljaju i vade uzorke goriva iz dizel vozila...
To radi policija ili neka inspekcija?
Policija halta,a teta u bijelom mantilu gleda:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh