• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako je od godina i svega pomalo.
Koliko sam samo sa svojom puta opalio kamen ili nešto.
Od susjeda stupić u među kad ti zakopa i tako.
Vidis da nema lufta i da nije kriva .
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Nisam ovu probavo pošto je čovek zurio vijeću sutra otići blizu je mene.
A masa obe 205 je 250kg
A 175 je 163kg
Ne mogu da verujem da je toliko onaj dio grebena težak i par zubi
Ili ima deblju stjenku konstrukcije
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ima dosta dijelova ovisi o kojoj se radi gaspardo je drukčiji , a garibaldijeva je opet malo drukčija princip isti.
Super kose malo ih kamen ujebe odbije zube odmah .
Inače kosiš brzo i lako od obične strižne .
<super kosa ako je dobra cijena i kosa kupi nećeš požalit.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Zamimaju me izkustva vlastnika GRAMIP Traktorske stražnje kosilica TSK SUPER 3 i moguča usporedba sa BCS ili sa GASPARDO. Dali je taj proizvod moguče uopšte usporediti sa inostranim priozvodima ?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako je to Superiorka tj. gibajuća kosa i protukosa, sve pohvale za nju. Ja ju teram sa ursusom 335 i lagana je 180 cm širine.

Ja sam zadovoljan, a susjed ima gaspardo, identičan princip, gaspardo je napravljena nježnije pa su njemu recimo pucali pogoni kosa ak je zapel na krtinjaku ili šipki, a kod mene je puknul dupljak zub na protukosi jer je ispod. od onda koristim kardan sa zaštitnom sklopkom, probrunda ako nešto zapne, stanem izvadim i deri dalje... iako već dugo nije zapinjalo :cool2::cool2:

Razlog je recimo šipka od armature, imamo jenog u susjednom selu kojeg treba živog oderat jer sije šipke svima okolo, no sad je ostaril, vrag uzel koljeno pa se nemre tak kretat i svi imamo mir.... :icon_kidra:

A možda je čovjek ostal bez željeza :(rofl):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
To ti nije isti tip kose. Ova FPM-ova ima greben sistem Bussatis.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ne znam,nisam vidio takvu kosu u radu,ali mi se čini da je sistem superior bolji jer mi se čini da će se na onim držačima kose na grebenu skupljat trava,to je samo moje razmišljanje,a mod. superior imam i to mogu sa sigurnošću reći da šljaka bezprijekorno :cool2:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Gaspardo i Gribaldi&Salvia (Gramip) imaju vrlo sličnu kosu i protu nož. Razlika je u izvedb pogona.
Bussatis ima dvije identične kose s uskim noževima, koje su okrenute jedna prema drugoj. Drže ih poluge, koje se gibaju u silen blokovima.
Postoji još i BCS Duplex sistem koji izgleda kao obični greben kose. Vele da je najbrži....

Kaj je najbolje - ne znam. Svaki ima svjoje prednosti i mane.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ja imam gribaldi salvia već 20god i super sam zadovoljan,sistem identičan gramipu
To jest gramip radi po licenci gs,ostale nisam probao,ali vjerujem da ni sa gaspardo nećeš puno pogriješiti :icon_e_wink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Evo kako sam si rijesil remenicu koja pogoni bocnu kosu..
Znaci ono kaj se natice na kardansku osovinu mi se skroz pojelo, a novi taj kriz i lezaj bi dosli oko 350 kn, znaci sve novo samo bi remenica ostala stara..
Onda se tetak i ja sjetili da to sve izbacimo van i zavarimo vilicu od nekakvog starog kardana koja ujedno ima i osigurac i remenica ne moze plesati po osovini ni ici napred nazad..

Tetak to lijepo centrirao na tokarskom, sve povario i radi ko singerica bez trunke lufta..

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Pa tih remenica imaš na lopate ponedjeljkom na sajmu.
Sad nemaš više kuplungab ali ak to tebi ne smeta, onda dobro.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Pa ima ih, samo poderanih kakva je bila i moja, presel sam ga par puta.
Nikad taj kuplung nisam koristil..
A ovako je to trebalo biti i tvornicki sa osiguracem, da remenica ne sece po kardanskoj osovini i dere ju..
Sve koje znam da kose sa bocnim kosama im je remenica poderala kardanske osovine, sva sreca da ju je lako zamjeniti..
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
To se desava zbog nestrucne montaze velike remenice, nju je potrebno postaviti na kardansku osovinu tako da bude u ravnini sa malom remenicom i zategnuti imbus vijak koji je oznacen na slici kako velika remenica ne bi mogla kliziti nazad i ostecivati kardansku osovinu kada se pocne zatezati remenje.
4aa3b970753a43678d043511d3798008.png
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Moreš taj šaraf zatezati koliko očeš ali čim nategneš remen on ju vuče van. I ja sam svašta kemijal i isprobaval ali bezuspješno i sve je dobro dok je trava rijetka pa može biti i remen malo labaviji ali kad je gusta trava sve to pada u vodu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kopletnu kosu pomakni naprije ili nazad toliko da remeni stoje ravno , o naravno neće popraviti problem habanja , ali bi trebalo problme pomicanja remenice .

Ovo je poluprizod i trenutak kad je pokušaj dorade prevagnuo u smjeru inprovizacije
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Decki , nemojte bezveze naklapati, ovo moje rjesenje je vrh..
Puknuti, koji normalan lik pomice cijelu kosu napred nazad samo da se prilagodi remenici (a i to je nemoguce), ajde bogarati..
 

Najnoviji postovi

Na vrh