• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Pozdrav društvo.
Dali bi mi netko znao reći, dali su na svim Gramipovim kosama isti dvostruki prsti? mislim naravno na "obične" strižne kose a ne superior?
jer imam strižnu za Tomu, mislim da bih morao promjeniti neke prste, a da ne kupim krive.
Drugo pitanje kako oštriti kosu(ako se uopće oštri). jer ponekad se događa da dio kose uz traktor (nekih 20tak cm duljine) ne kosi travu, nego je samo sažvače, i ostanej smljevena i nepokošena.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
možeš i promjeniti noževe na samim prstima,da ne kupuješ cijele prste bezveze,ja brusim sa pločom za poliranje,ovo zadnje probaj veču brzinu kardana a sporiji prolaz
 

loryen

Novi član
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
13
Ja imam gramip superior od 2007 god, novu, nikad mi se nije do sad zaštopala, ima pomični greben i kosu, kosim u štam gasu ili pol gasa 180 širine, vozikam se ležerno, susjed s 135 SIP rotacijskom kosi na punom gasu. Daj ti meni sad reci što je bolje???

Super3 dvostrižnu??
Kako se pokazala?
 

loryen

Novi član
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
13
Ja ti prodajem gramipovu kosilicu superior 180 cm, samo neznam jel ti bolje da otides u Krizevce ili u Imotski, ako bi uzima novu kosilicu.
Al bi ti svakako preporucio gramipovu kosilicu :partyman:

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/straznja-kosilica-tsk-super-oglas-4385940

Imam jednostrižnu IMT , kači se u 3 točke. Prošle god. izgubio sam živce sa njom. Nisam ni dobro poznavao kosu itd. Do kraja sezone sam i ponešto naučio. Sada je uštimavam, ali, svi mi govore da je bacim, i da uzem sa duplom kosom. Eh, novci. Ta je GRAMIP-ova najjeftinija. Valja li to???
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Strizne kose

Da li imate iskustva sa GRAMIP-ovom kosom SUPER3? Čuo sam da ima loš materijal, i općenito loša??:(nerd):

Nemam iskustva s njom,,,,,,,ali ako uzimaš,uzmi nešto kavlitetnije,i obavezno dupli noževi.manje lovi kamen ljepše reže,,,,,za njom puno brže raste,i ne uništava korijen ko neke,.ne radi kupove..itd

Zavisi šta češ kosit..i di,..
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav društvo.
Dali bi mi netko znao reći, dali su na svim Gramipovim kosama isti dvostruki prsti? mislim naravno na "obične" strižne kose a ne superior?
jer imam strižnu za Tomu, mislim da bih morao promjeniti neke prste, a da ne kupim krive.
Drugo pitanje kako oštriti kosu(ako se uopće oštri). jer ponekad se događa da dio kose uz traktor (nekih 20tak cm duljine) ne kosi travu, nego je samo sažvače, i ostanej smljevena i nepokošena.

Kosa se oštri i to pod obavezno,,,,,,jer mora rezat ko britva,:(nod):

Zube kupuješ,,,,,za onu kosu koju imaš,nisu sve iste....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Re: Strizne kose

Da li imate iskustva sa GRAMIP-ovom kosom SUPER3? Čuo sam da ima loš materijal, i općenito loša??:(nerd):

Ja imam GRAMIP Superior, jedna od prvih Gramipovih kosa sa dvostrukim rezom, sada SUPER 3 je novi naziv valjda..:)
Ja ne mogu ništa loše reći za kosu, nema štopanja kod nje, kakav je sada materijal ne znam, na mojoj je sve dobro al moja je iz 97-98, zna nekada kosa pući, ali mora se dobro uštimati i onda ide... Vozim ju sa IMT 539 u prvoj, ako je jaaako gusta trava, a većinom drugom brzom na 1200-1400 okretaja motora...
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Trebao bi pomoć. Zanima me da li se može namjestiti bočna strižna kosa sa imt 539 na universal 340 jer mi je kosilica krepala, a nemam para za novu pa bih stavio bočnu sa djedova imt-a. :^):
 

loryen

Novi član
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
13
Re: Strizne kose

Kaj ima tko orginal kosu za 533 , s naglaskom na orginal .
Traba mi mjera promjera remenice male i velike ..dakle njihov vanjski promjer ?
Naime pošto je tata razbio 539 preselili smo kosu na 533 , kaže da se užasno brzo vrti tj. da se oće razletiti od brzine, Pošto je poravnao i zavario stari greben boji se ako se otkine da od inercije ne pokosi sve do prvog drva , da vam ne objašnjavam kakva je procedura ako u Zagorju pokosite susjedu 10-15 cm .

Imam strižnu kosu IMT i koristim je na 533. Imam probleme za nabavku dijelova za nju. Da li mi netko može pomoći kako da dođem do klizača i pritiskivača za kosu. Možda bi trebao promjeniti i zamašnjak koji se povezuje sa prenosnom daskom direktno na lamu... Svi mi govore da se riješim te kose upravo zbog cijene dijelova i nemogučnosti nabavke istih... P5250425.jpg Navodno, prvi pritiskivač od kugle bi trebao biti nešto širi od ostalih koji su svi iste širine. To je moja prva kosa i prošle godine sam se dosta i mučio sa košnjom iako je bilo sušno doba. Vlasnik prije je čak uspio saviti glavnu cijev,tj. nosač kose. Stijenka cijevi debela 10mm i fi 100mm. Sve sam rastavio i dao na prešu da isprave tu cijev. Dok je bila savijena, vrh kose je kasnio cca 60 cm, da bi kosa bila u odnosu na traktor 90 stupnjeva. Kako je to uspio saviti, stvarno mi nije jasno, a ja sam kao neznalica, tada i kupio tu kosu od njega. Smatram da će ona lijepo raditi kada se svi klizači promjene i pokoji pritiskivač. Ležaje sam promjenio prošle godine.
 

Prilozi

  • P5250430.jpg
    P5250430.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 1,281
  • P5250432.jpg
    P5250432.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 1,159

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Re: Strizne kose

Imam strižnu kosu IMT i koristim je na 533. Imam probleme za nabavku dijelova za nju. Da li mi netko može pomoći kako da dođem do klizača i pritiskivača za kosu. Možda bi trebao promjeniti i zamašnjak koji se povezuje sa prenosnom daskom direktno na lamu... Svi mi govore da se riješim te kose upravo zbog cijene dijelova i nemogučnosti nabavke istih... View attachment 5412 Navodno, prvi pritiskivač od kugle bi trebao biti nešto širi od ostalih koji su svi iste širine. To je moja prva kosa i prošle godine sam se dosta i mučio sa košnjom iako je bilo sušno doba. Vlasnik prije je čak uspio saviti glavnu cijev,tj. nosač kose. Stijenka cijevi debela 10mm i fi 100mm. Sve sam rastavio i dao na prešu da isprave tu cijev. Dok je bila savijena, vrh kose je kasnio cca 60 cm, da bi kosa bila u odnosu na traktor 90 stupnjeva. Kako je to uspio saviti, stvarno mi nije jasno, a ja sam kao neznalica, tada i kupio tu kosu od njega. Smatram da će ona lijepo raditi kada se svi klizači promjene i pokoji pritiskivač. Ležaje sam promjenio prošle godine.

Meni se cini da su dijelovi od te kosilice slicni kao u moje bocne kosilice,,,... :icon_idea:




Uploaded with ImageShack.us
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
pozdrav svim forumašima,vlasnik sam kosilice gribaldi&salvia superior1.80,i složit ću se s bageristom da je to zmaj od kose.pitanja za bageristu koje je marke tvoja kosa i dali neko ima uputstva oko podešavanje iste?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo danas dovezo doma "novu" straznju kosu Imt dosla u kombinaciji al s malim sitnim nedostacima al bude se rijesilo to nije nista strasno!!



Malo je spigano treba malo poravnat i pojacat!!


Na ovoj slici se vidi da mi fali jedan lanac koji podize kosu gazda nezna di je to ostavio pa ko ima ovakvu kosu ako moze mi poslikat da vidim na koji nacin je rijeseno!!
 
I

iksi

Guest
Neka je sa srecom i ja imam slicno ali olt koliko si je platio izgleda dosta ocuvano.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala nisam je nista platio gazdi vec godinama stoji njemu je tesko kosit s njom stariji je i kad se spigala nije mu se dalo s njom zezat jer kosi godisnje pol rali reko je da mu porem vrt i na proljece pripremim i tak jos koja sitnica i rijesen racun samo neznam kak je rijeseno dizanje fali mi jedan dio kak je kod tebe na oltovoj rijesno??
 
I

iksi

Guest
nzm kako mislis dizanje moj stric ima imt al malo stariji model mogu pogledati kako je kod njega dizanje kod mene je dizanje obicnim lancom ako mislis dizanje radnog tela?
 
I

iksi

Guest
evo nasao sam sliku iste kose kao tvoje imas prikazano
imt-kosa.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mislim za dizanje grebena na zadnjoj slici se vidi koji dio fali meni da je neka slikica pribliznog da vidim pa onda dalje mi je lako rijesit!!
@iksi hvala na slici znaci komad lanca i malo flaha i bit ce rijeseno ja sam mislio da ima neke polugice!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh