• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
u mene sljedeci 7 dana sunce,dal je potrebno spricat ili ne

...ako su u cvatu, treba pridveče odradit zaštitu protiv monilije + insekticid protiv tripsa (ako imaš nektarina). Tripsa možeš uništiti jedino insekticidom u cvatnji ili pri kraju cvatnje, obvezno navečer, zbog pčela...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod mene se francuz rascvjetao... Sutra ću ga signumom. Vidio sam i kod njega malo kovrčavosti, ali većinom nema kovrčavosti. Moram ranije raditi zaštitu. Točno mi paše tajming od agroupozorenja. Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dvadesetak stabala ima ove simptome,ne tako jako kao ovo ali slično,i to samo nektarine,kakva vražja monilija deset dana prije cvjetanja. napad samo na donjim djelovima krošnje,gore ništa.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam se iznenadio kad sam pročitao da protiv pepelnice u breskvi treba ići čak i prije cvatnje! A to kod tebe ako nije palež rodnig grančica ne znam što je :)


Gledam na okučnicama ništa kovrčavosti, kao ni kod prije. Hm... Nićim ne tretirano. tko je tu sada lud?
breskvaokucnica.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Ja sam se iznenadio kad sam pročitao da protiv pepelnice u breskvi treba ići čak i prije cvatnje! A to kod tebe ako nije palež rodnig grančica ne znam što je :)


Gledam na okučnicama ništa kovrčavosti, kao ni kod prije. Hm... Nićim ne tretirano. tko je tu sada lud?

...sačekaj 20-ak dana pa reci jel' nema kovrčavosti :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kontam@ zar ne treba prorijediti grane na ovoj breskvi, preguste su.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
od svih breskvi najranije mi full :) procvjetao greskom "uvaljen" caldesi 2000 .... nakon sadnje gledam etiketu i vidim pise nektarina umjesto breskva...maragac
img20130416009.jpg
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
od svih breskvi najranije mi full :) procvjetao greskom "uvaljen" caldesi 2000 .... nakon sadnje gledam etiketu i vidim pise nektarina umjesto breskva...maragac
img20130416009.jpg

No sikiriki nečeš požalit jako fine nektarine :icon_super:
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
No sikiriki nečeš požalit jako fine nektarine :icon_super:

jesu i ostale caldesi (2010,2020) isto tako dobre i fine?
zena obozava nektarine pa bi joj za rodjendan poklonio jos dvije sadnice :)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jesu i ostale caldesi (2010,2020) isto tako dobre i fine?
zena obozava nektarine pa bi joj za rodjendan poklonio jos dvije sadnice :)

nemam pa neznam al čini mi se da ih je Breskvar falio,2000 imam i super su mi.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
imam jednu breskvu stariju,bila je puna mjesoviti pupova ,a cvijetova neznam jel otvorila 5,sta da radim dal da one mjesovite sibe skratim sad ili posto nece na njoj bit nista ploda,jako slabo cvate neznam zasto tako bilo i prosle godine
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam@ zar ne treba prorijediti grane na ovoj breskvi, preguste su.

Treba, ali niti je moje dvorište, niti ta gospođa to bere. Tako da se ne osvrćem na taj dio, zanima me samo kovrčavost na okučnicama. Poz
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Evo malo i mojih bresaka.

Mladi zasad u četvrtoj godini. Desno Royal Gem, lijevo Royal Glory.
p1040664.JPG


Sprinkrest,
p1040668u.jpg


p1040671x.jpg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Tatko koliko ćeš ostavljati komada po ovoj grani na zadnjoj slici?

U zavisnosti od debljine i dužine grane, to je obično oko 4-6 plodova. Uglavnom ostvljam svaki 10-tak cm plod.


Breskvar@ Uvjek tretiram poslije cvjetanja, a koristim obično Calypso ili Actara.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

Ovo su moje breskve, fotkano jučer :







...a radila se i zaštita od monilije, Signum 800 g/ha:



...a na vikendici je oko nektarina sorte Fantasia radila motika:

 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
....auuu al će biti ove godine proređivanja plodova, ima da se i u snu proređuju. Ali neka, neka bolje i to nego kao prošla godina, bilo i neponovilo se.

Breskvar@ lijepo nema šta, sve pohvale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh