• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
bilo je riječi prije na forumu da se sjemenka stavlja u frižider da odradi hladne temperature a ti kažeš ...sjemenke najprije osušim u hladovini..pa pitam zato jel friz ili podru ili ...zahvaljujem unapred na odgovoru.:finga:
...OK, možda sam trebao reći "osuše se u sjeni" :)
...a tim niskim temperaturama sjemenke su izložene cijelu zimu u tim sanducima s pijeskom zakopanim u zemlji ispod snijega...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
breskvari molba

postavio sam pitanje za marelicu za orezivanje dali samo na zeleno režete čini mi se da sam čito na sajtu da ima vas koji imate i marelice pa vas molim vaš način orezivanja marelica i kada ako je na zeleno... pitam jer imam par komada pod plastenikom (krupne rane) i sad su več sve zelene a plodovi ko lješnjaci i veči. Znam da nije ovo tema o marelicama al tam niko ne odgovara ...:prayer:
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Kod marelice se primjenjuje zelena rezidba, jer vrlo nepovoljno reagira ako se reže u periodu mirovanja. Zbog obilne cvatnje, zametne se puno plodova, pa je rezidba u rodu obvezna; intenzitet rezidbe je različit: mlade voćke se malo režu pa se sa starošću intenzitet rezidbe povećava.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Monilija.

Šta da napravim. S čim da pošpricam braskvu da mi ne dođe monilija i nek mi netko može postaviti sliku ili dobar opis kak treba izgledati cvijet breskve kada se šprica?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kolega breskvar je više puta pisao o tome pa pročitaj na ranijim stranicama
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo dane

slika 1. lanjska godina cvatnja 18.03.
2. ova godina 12.03.
3. danas slikano vani jedna stara breskva neznam koja sorta zadužio je sa parcelom.
4. također danas samo za prijatelja Danu sorta rich ledy
plastenik 50x10 m razmak sadnje redova 1x2x2x2x1 međuredno 1 m 45 kom u redu.
Dane neš ti ove proizvodnje u najboljem slučaju 10 kg po stablu to ti je dvi tone pa to prodam prijateljima ak neuspijem imam veliku familiju poješčemo a svi volimo breskvu.
Čuj Zagreb pod nosom u tačkama na dolac odvezem.Aj bacim večeras još slikica idem špricat signumom vani počele mi cvast.
 

Prilozi

  • 18032010596.jpg
    18032010596.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 237
  • 12032011790.jpg
    12032011790.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 211
  • 01042011815.jpg
    01042011815.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 345
  • 01042011809.jpg
    01042011809.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 193

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Monilija.

Šta da napravim. S čim da pošpricam braskvu da mi ne dođe monilija i nek mi netko može postaviti sliku ili dobar opis kak treba izgledati cvijet breskve kada se šprica?

sad prskaj sa Signumon,pred kišu koja je moguća idući tjedan,ali navečer kad nema pčela.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
slika 1. lanjska godina cvatnja 18.03.
2. ova godina 12.03.
3. danas slikano vani jedna stara breskva neznam koja sorta zadužio je sa parcelom.
4. također danas samo za prijatelja Danu sorta rich ledy
plastenik 50x10 m razmak sadnje redova 1x2x2x2x1 međuredno 1 m 45 kom u redu.
Dane neš ti ove proizvodnje u najboljem slučaju 10 kg po stablu to ti je dvi tone pa to prodam prijateljima ak neuspijem imam veliku familiju poješčemo a svi volimo breskvu.
Čuj Zagreb pod nosom u tačkama na dolac odvezem.Aj bacim večeras još slikica idem špricat signumom vani počele mi cvast.

lijepo nema što,koliko ti dođe prije nego vani,20 dana?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
sad prskaj sa Signumon,pred kišu koja je moguća idući tjedan,ali navečer kad nema pčela.

otišo oko 17h špricat ono vjetar sjedi čekaj stače i zadnji atomizer (100 l) me noč uvatila ,ovaj vjetar za popizdit.Ove ču godine vidit kad če sazrit prva rodna godina prošle sam ostavio par komada i bilo oko 18.05.nemam vani sprincrest pa nemrem uspoređivat al imam rich ledy pa ču vidit ove god.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Jedno pitanje. Piše mi na uputi od otrova za moniliju da trebam korisiti 1.5l na hektar.

Ali ono što je problem je kaj ja to ne znam pretvoriti u sredstva po litri. Ja moram pošpricati 3 drveta koja su mala. I ta tri drveta su jako jako mala tako da bi mi jedna litra bila dosta. E sada ne znam kak prevesti tih 1.5l na hektar u koliko mililitara po litri.
Jel 10 mililitara na litru ok omjer?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jedno pitanje. Piše mi na uputi od otrova za moniliju da trebam korisiti 1.5l na hektar.

Ali ono što je problem je kaj ja to ne znam pretvoriti u sredstva po litri. Ja moram pošpricati 3 drveta koja su mala. I ta tri drveta su jako jako mala tako da bi mi jedna litra bila dosta. E sada ne znam kak prevesti tih 1.5l na hektar u koliko mililitara po litri.
Jel 10 mililitara na litru ok omjer?

to se tako ni ne pretvara,to nema veze jedno s drugim. koje sredstvo si kupio? i prije će biti 1mililitar na litru nego deset.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
to se tako ni ne pretvara,to nema veze jedno s drugim. koje sredstvo si kupio? i prije će biti 1mililitar na litru nego deset.

Sada bi trebao otiči u tražiti po garaži. Od bayer-a mislim da je teldor ili tak nekak na T.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Sada bi trebao otiči u tražiti po garaži. Od bayer-a mislim da je teldor ili tak nekak na T.

ako je Teldor onda ti ide 1 posto,znači na 100 litara 1dcl ili 100 mililitara,što bi značilo kako sam ti i rekao već,tebi treba 1mililtar na litru vode. drugi puta kupi Signum,bolji a jeftiniji je.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
ako je Teldor onda ti ide 1 posto,znači na 100 litara 1dcl ili 100 mililitara,što bi značilo kako sam ti i rekao već,tebi treba 1mililtar na litru vode. drugi puta kupi Signum,bolji a jeftiniji je.

Čekaj 1 dcl na 100 litara nije 1% nego 1 promil?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Čekaj 1 dcl na 100 litara nije 1% nego 1 promil?
točno, ide 1,5 ml na 1 l vode, bolje stavi 15 ml na 10 l vode i oprskaj sve koštičavo voće koje imaš (sad već počinju cvasti i šljive i trešnje), ako ti ostane sredstva oprskaj i nekom susjedu, bit će ti, valjda, zahvalan :))
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Uff imam neke šljive ali su dosta dobre (neke divljakuše narasle same), ali opet premalo za 10 litara.

Njih su mi samo jedne jedine godine napale one kao mahune od plodova šljiva i ništa više.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Teldor je odličan samo je pitanje savjesti. Jer nije za sorte koje idu u preradu. Nikada ne znaš što će čovjek učiniti sa breskvom ili šljivom :-( Ljudi vole kompote od bresaka, a pošto breskva nikada nije jeftina teško ju je razlučiti na industrijsku i konzumnu. Šljiva tek...
 

Najnoviji postovi

Na vrh