• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Malo je mutna slika, ali me zanima što se ovo javlja na cvijetovima? Poz
napadmedium.jpg
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Teldor je odličan samo je pitanje savjesti. Jer nije za sorte koje idu u preradu.
Ne kontam?

Kaj se taj otrov ne isprere nakon nekog vremena?

Ja imam samo za jest- Za sada ne mislim nikakav kompot ili tak nekaj delati.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ograničenja

* može se koristiti najviše dva puta u vegetaciji vinove loze i jagodama
* smije se koristiti samo u zaštiti krupnoplodnih stolnih sorti šljiva ('Stanley' i dr.)
* ne smije se koristiti u šljivama za preradu u pekmez ('Bistrica', 'Rendhole' i dr.)
* može se koristiti najviše tri puta u vegetaciji rajčice i šljivama
* može se koristiti najviše dva puta u vegetaciji malina i crnom ribizlu.

Problem može nastati kad radiš uvijek kako si i radio, ne možeš prodati breskvu i napraviš pekmez i kompot, a to se često zna desiti. Rade ljudi i rakiju od breskvi... A kako uvijek koriste učestalu zaštitu... Strah je veći što Teldor nije sistemik, gdje li se zadrži? Savjesnije rješenje je Kidan i Signum. Poz
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Savjesnije rješenje je Kidan i Signum. Poz

E da sam to znal prije. Od sada onda kupujem signum. Thanks!!!

Nabavil sam si špricu od 2ml :). Sada bum znal izvaditi 1,5 ml :)
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
ja sam sada pošpricao.
još mi na jednoj vočki fali 1/4 cvijetova za otvorit.

drugi put onda planiram pošpricati nakon kiša sljedeći tjedan. Možda petak. Tada je zadnj dan kiša i neće biti vjetra.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja sam sada pošpricao.
još mi na jednoj vočki fali 1/4 cvijetova za otvorit.

drugi put onda planiram pošpricati nakon kiša sljedeći tjedan. Možda petak. Tada je zadnj dan kiša i neće biti vjetra.

netrebaš više prskati,dovoljno je ovo,jedino ako najave kišu za vikend a otvore se novi cvjetovi,inače ne.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kakva su ovo jajašca? To sam vidio samo na jednom drvetu. Sa ćim da udarim, da ne kupujem sada Avaunt. Mislim to mogu i ručno ukloniti ali za ubuduće?
jajamedium.jpg
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Malo je mutna slika, ali me zanima što se ovo javlja na cvijetovima? Poz
napadmedium.jpg

moje mišljene tak mi je bilo na prvim cvijetovima a još bilo ujutro magle a poslije kad nije bilo magle nije se više to pojavljivalo (mislim za ove moje u plasteniku) al i iz takvih se razvio plod i bumbari su išli na njih a sumnjo sam i na ovu osicu neznam kakva je pa vas molim ak ko zna ...
 
Posljednje uređivanje:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
moje mišljene tak mi je bilo na prvim cvijetovima a još bilo ujutro magle a poslije kad nije bilo magle nije se više to pojavljivalo (mislim za ove moje u plasteniku) al i iz takvih se razvio plod i bumbari su išli na njih a sumnjo sam i na ovu osicu neznam kakva je pa vas molim ak ko zna ...

ne treba te to zabrinjavati...da su cvjetovi posmeđili i osušili se - bila bi riječ o moniliji laxi
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ja sam sada pošpricao.
još mi na jednoj vočki fali 1/4 cvijetova za otvorit.

drugi put onda planiram pošpricati nakon kiša sljedeći tjedan. Možda petak. Tada je zadnj dan kiša i neće biti vjetra.
...u pravilu, prvi puta trebao bi prskati "signumom" kad se tek počnu otvarati cvjetovi tj.na samom početku cvatnje (kad je možda procvjetalo 15 - 20% cvjetova na stablima)...drugi puta u punoj cvatnji...
...na samom kraju cvatnje, kad masovno počnu opadati latice, ukoliko imaš nektarine, treba prskati insekticidom protiv tripsa (i to predvečer, zbog pčela)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...u pravilu, prvi puta trebao bi prskati "signumom" kad se tek počnu otvarati cvjetovi tj.na samom početku cvatnje (kad je možda procvjetalo 15 - 20% cvjetova na stablima)...drugi puta u punoj cvatnji...
...na samom kraju cvatnje, kad masovno počnu opadati latice, ukoliko imaš nektarine, treba prskati insekticidom protiv tripsa (i to predvečer, zbog pčela)

da ali ako nema najavljene kiše dok traje cvatnja netreba ni prskati,koliko znam kiša u cvatnji je najveći problem. a ovo za tripse je dobar bilo koji kontaktni insekticid,najjeftiniji čak,sve djeluje na tripse.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Rezao sam rezao, ali ostavio izlaznu strategiju za led i moniliju :)

ma kakva strategija ako dođe led nema strategije,a monilija neće ako si odradio posao. nego trebao si barem vrhove izolirati.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
pročito u knjizi KREŠIMIRA PETRANOVIĆA o folijarnoj gnoidbi ureom 0,8% kaže da daje izvrsne rezultate dali to ko od vas radi na breskvama?
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
pročito u knjizi KREŠIMIRA PETRANOVIĆA o folijarnoj gnoidbi ureom 0,8% kaže da daje izvrsne rezultate dali to ko od vas radi na breskvama?

Ja sam par kuglica bacio previše i sjebo jabuke.

Bolje se ti drži 0,5% koliko su meni rekli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh