• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Ja sada pošpricao drugi put breskve zbog monilije i valjda ću napakon imati breskve.

Jedino kaj me muči- ima dosta cvijetova. To bum moral prorijeđivati :-(
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ja sada pošpricao drugi put breskve zbog monilije i valjda ću napakon imati breskve.

Jedino kaj me muči- ima dosta cvijetova. To bum moral prorijeđivati :-(

prođi pored mene pa vidi biče čopanja ove god .
 

Prilozi

  • 05042011827.jpg
    05042011827.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 124

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
i previše 5x100 kom ih je tu, ovo na slici je sancrest inače kad ima puno posla u vočnjaku imam i u radioni i to me razguli i onda naravno naj.breskve.
 
N

nenoli

Guest
pa daj neke fotke da vidimo kako sada izgleda vreteno.

dane evo malo slika kao što sam obećao, ovo je voćnjak posađen 2008.
[URL=http://img38.imageshack.us/i/
[URL=http://img15.imageshack.us/i/dsc01068g
[URL=http://img860.imageshack.us
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
a zašto tako kolega,petnajstica nije za voćnjake,kiseli to itd,a i nije potrebna u ovo vrijeme,samo dušik sada,a na jesen ta gnojidba i to neka nulerica,0-10-30 ili slično i nema boljega.
...pristalica sam dvokratnog davanja P i K, u jesen sam dao 500 kg NPK 7:20:30
...idući puta kad dođeš do mene otići ćemo pogledati neka stabla na drugoj parceli sađena 1986. koja su još uvijek u TOP formi iako bi po literaturi odavno trebala biti iskrčena, svake godine dobiju u rano proljeće prije cvatnje kombinaciju UREA + NPK 15:15:15
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
i previše 5x100 kom ih je tu, ovo na slici je sancrest inače kad ima puno posla u vočnjaku imam i u radioni i to me razguli i onda naravno naj.breskve.
Danas sam se zaletio di do tvog vočnjaka.
Pa ti imaš baš pravi vočnjak. Ohoho breskvica :)

A kaj ti je onaj betonski objekt? vodovod?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
to si sad friško išo po fertinu,kolko po litri i jesi moro imat svoje kanistere?

Dane ja ti isto ne obrađujem međuredno bacam rukom kan sad prije ove kiše 150 kg (7000 m2) i vidim danas nije se baš otopio , slaba kiša . Prošlu zimu u VG imali školu-kurs za vočare (čak dobili i diplome) i predavao nam je jedan dio i g.Krpina i rekao da sa zatravljenim vočnjakom sa dijetelinom možemo ušparat sa gnoivom a g. Breskvar kaže da breskva voli motiku istina bog nisam g.krpinu pitao jel to vrijedi iza breskvu uz vočke špricam 40-60cm sa svake strane i prilično je rahlo uz samu vočku znam da nije samo tu korjen al ima i rupa od voluharica pa nek korjen diše...:supris::lol:
...Fertina V je u "Inakemu" u Kutini 5,95 kn/l, s tim da se mora uzeti najmanje 5 litara...doneseš svoje kanistere i oni ti sipaju...
...ja na atomizer od 440 l stavim 20 l "fertine" i predvečer oprskam
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
dsc01073xk.jpg


Pa kak ti ne rade. Evo slike. Morađ učitati link slike
 
N

nenoli

Guest
ajd sad je dobro...
nisam ga mogao učitati, al ok, riješeno!:p
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nije loša 15-ica za prihranu ako je nafrizirana sa sumporom, ova nova tipa gnojiva. ujedno prihranjuje, rezervira fosfor za novi cvijet i bolju oplodnju i pospješuje distribuciju škroba u drvetu a kasnije i plodu. Pretjerivanjem sa kanom dolazi do krupnog ploda loše kvalitete, pucanje grana, divljanje uzgojnog oblika i bla bla... :) Zaštitu učim ali što se tiće gnojiva i pokusiranja e tu već mogu dati pokoji savjet ;)

Dobro ste savjetovali ti i Breskvar za zaštitu, samo što sam bio bolestan i nisam mogao, nije mi ništa žao, samo drugi put pametnije. Hvala i poz
evo šta ja znam a ti me ispravi ako griješim. ta gnojiva se bacaju na jesen iz puno razloga,vlažnija zemlja,sporo kretanje pa taman dođe kad treba,a i ne ispiru se tako lako pa je biljci konstantno dostupno sve potrebno,ako to napraviš u proljeće neće biti dostupnog učinka onda kad treba. dušik u jesen je potreban dok je biljka mlada zbog razvitka korijena i same biljke,poslije je bespotreban u jesen,samo remeti mirovanje,zato se baca u proljeće,to jest u tri navrata,za vrijeme cvatnje,pa nakon cvatnje i kad plodovi postanu veličine lješnjaka recimo,dakle kad je i najpotrebniji,a tri puta zato jer je brzo prohodan da tako kažem pa se zato potrebna količina raspodjeli na taj način. i naravno folijarna prihrana ali o njoj neznam puno jer nisam to prakticirao do sada,pa daj neki savjet,obična 20-20-20 ili nešto kompleksnije?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...pristalica sam dvokratnog davanja P i K, u jesen sam dao 500 kg NPK 7:20:30
...idući puta kad dođeš do mene otići ćemo pogledati neka stabla na drugoj parceli sađena 1986. koja su još uvijek u TOP formi iako bi po literaturi odavno trebala biti iskrčena, svake godine dobiju u rano proljeće prije cvatnje kombinaciju UREA + NPK 15:15:15

ma sve je to ok,ali nevjerujem ja da je stvar u gnojidbi,nema to smisla,probaj desetak komada tako ne gnojiti pa češ vidjeti razliku. nemože ona potrošiti sav tak fosfor i kalij što joj ti daš,mislim da je to bacanje love. ali možda i griješim,neznam,tako sam naučio i toga se držim jbg.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ajd sad je dobro...
nisam ga mogao učitati, al ok, riješeno!:p

daj mi reci jel vjetar stvara probleme takvom uzgoju? i kako si dobio vodoravne grane koje su nosači,jesi li savijao i vezao s nečim ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh