• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dobro to sve što veliš nego mislm stvarno jel moguče da je zbog starog sredstva
,imo sam priliku u pola cijene kupit neka sredstva bilo je svega kak se baš ne kužim a i ne trebam tog puno kupujem u poljo trg. tu je bilo sredstava kojima je rok izašao i neki nisu htjeli kupit pa im je taj rekao da šta oni misle šta se radi sa sredstvima koima u dučanima prođe rok vrate u tvornicu ovi stave novi datum i opet u prodaju

pa naravno da je moguće,kako nebi bilo moguće,kao i svemu kad izađe rok trajanja,nema više potrebnu efikasnost,i još ako ga načmeš i ostaviš dogodine kao ja............a šta je tu je,nagodinu pametnije.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Nisam reskirao sa Cromodinom uzeo ga kod provjerneog prodavača ove godine. Bakar je zakon. Koliko sam skužio ove godine, bolje je sve kupati. To sam vas forumaše htio i pitati ali sam odlučio da ću od sada laganini pa kud bude. Treba kupati bakrom, treba pogoditi onaj mali listić chromdoinom dakle i to kupanje, moniliju treba kvalitetno rješavati znači i to treba kupati, kad bolje razmislim sve je bolje okupati nego proletetiti :) Poz
...što se tiče bakra kupanje je obvezno, no kod tretiranja u cvijetu sistemicima npr. "signumom" kupanje treba izbjeći...no treba nastojati izbjeći vjetar...
...a što se tiče "chromodina", "cirama" i sl. preparata koji se primjenjuju u vrijeme pucanja pupova - obvezno ići prije kiše pa bilo to i samo sat vremena prije...
 
N

nenoli

Guest
Ja ove godine nemam ni listić zaražen tafrinom, za razliku od prošle godine, a prskao sam jednom Nordoxom i 2 puta Cromodinom. bakra dajem 300 g/100 l a Cromodina 150 g. ali ove godine je i kiše bilo jako malo kod pucanja pupova pa mislim da je to glavni razlog što je sve zdravo. prošle godine sam prskao 6 puta protiv kovrčavosti pa je opet bilo zaraze ali je i kiša padala gotovo svaki dan!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja ove godine nemam ni listić zaražen tafrinom, za razliku od prošle godine, a prskao sam jednom Nordoxom i 2 puta Cromodinom. bakra dajem 300 g/100 l a Cromodina 150 g. ali ove godine je i kiše bilo jako malo kod pucanja pupova pa mislim da je to glavni razlog što je sve zdravo. prošle godine sam prskao 6 puta protiv kovrčavosti pa je opet bilo zaraze ali je i kiša padala gotovo svaki dan!

ja sam uvjeren 90 posto da preparat nije imao valjan rok kod mene. nego 300 g na 100 litara nordoxa,to je malo puno,šta ne?
 
N

nenoli

Guest
ja sam uvjeren 90 posto da preparat nije imao valjan rok kod mene. nego 300 g na 100 litara nordoxa,to je malo puno,šta ne?

nije...stručna osoba iz herbosa je sama rekla da doza od 150 g/100 l vode, kako piše u uputama, nije dovoljna...pa prema tome...a i biljka je i tako u fazi mirovanja pa ne može naštetiti. ali kao što sam rekao, prošle godine ni to nije bilo dovoljno!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nije...stručna osoba iz herbosa je sama rekla da doza od 150 g/100 l vode, kako piše u uputama, nije dovoljna...pa prema tome...a i biljka je i tako u fazi mirovanja pa ne može naštetiti. ali kao što sam rekao, prošle godine ni to nije bilo dovoljno!

ma znam da treba jača doza ali ne baš duplo,ja idem na max 200g.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ma znam da treba jača doza ali ne baš duplo,ja idem na max 200g.
...što se bakra tiče, ja prednost dajem bordoškoj juhi i to u koncentraciji od 3%...na ovoj najmanjoj površini, nakon bordoške juhe 3%, išao sam samo jednom s chromodinom i to prije one prve kiše i nemam uopće kovrčavosti...
...1000 l vode i 30 kg/ha bordoške juhe i kovrčavosti uopće ne smije biti :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
...što se bakra tiče, ja prednost dajem bordoškoj juhi i to u koncentraciji od 3%...na ovoj najmanjoj površini, nakon bordoške juhe 3%, išao sam samo jednom s chromodinom i to prije one prve kiše i nemam uopće kovrčavosti...
...1000 l vode i 30 kg/ha bordoške juhe i kovrčavosti uopće ne smije biti :)

Koliko košta bordoška 30 kg? Poz
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
...marelice imam oko30 stabala u rodu...za tržnicu

kako si zadovoljan sa prodajom u odnosu na breskvu s obzirom da prodaješ na tržnici i kakav odnos cijena normalno kad sazriju tvoje marelice i u to vrijeme sorta breskve ?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
kako si zadovoljan sa prodajom u odnosu na breskvu s obzirom da prodaješ na tržnici i kakav odnos cijena normalno kad sazriju tvoje marelice i u to vrijeme sorta breskve ?
...puno bolje se kao konzumno voće prodaje breskva i nektarina...kajsije više traže za pekmez po 10-ak kg, ali onda, normalno, niže cijene...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
...puno bolje se kao konzumno voće prodaje breskva i nektarina...kajsije više traže za pekmez po 10-ak kg, ali onda, normalno, niže cijene...

kod mene u VG poslije uvoznih ranih bresaka marelica na placu imala bolju cijenu čak je jedno vrijeme prijatelj prodavao industrijske one sitne po 18 kn dok su mu breskve bile 10-15kn,reci molim te šta imaš od najranije sorte breskve
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
koliko su ti stare marelice? uzgojni oblik? prinos po stablu?
...marelice su kod mene usputni uzgoj, tek za popunu ponude na tržnici, imam ih starih od 3 godine do 15 godina, a uzgojni oblik neka je vrst popravljene piramide, s minimalnim intervencijama što se rezidbe tiče...prinosi variraju, od stabla do stabla i od sorte do sorte...uglavnom, dobro mi dođu da se štandovi s voćem malo više šarene :)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
kod mene u VG poslije uvoznih ranih bresaka marelica na placu imala bolju cijenu čak je jedno vrijeme prijatelj prodavao industrijske one sitne po 18 kn dok su mu breskve bile 10-15kn,reci molim te šta imaš od najranije sorte breskve
...kod mene je najranija breskva "Queencrest" koja sazrijeva, od godine do godine, između 5. i 20. lipnja, izvrsna sorta i odlične obojenosti, imam i nekoliko stabala prastare sorte "Armgold" koja sazrijeva svake godine u isto vrijeme tj. 13. - 15. lipnja (no sitna je i koštica joj puca - nije za preporuku)...sad sam posadio još 30 sadnica "Springcresta" (dozrijeva koncem lipnja) i vidjet ćemo kako će se pokazati...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ovo je springcrest prošle godine prva godina od sadnje sazrio kraj 5mj al ove godine ranije cvao pa se nadam i ranijem sazrijevanju
 

Prilozi

  • 28052010648.jpg
    28052010648.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 253

Najnoviji postovi

Na vrh