• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

N

nenoli

Guest
ovo je springcrest prošle godine prva godina od sadnje sazrio kraj 5mj al ove godine ranije cvao pa se nadam i ranijem sazrijevanju

koliko ih imaš u plasteniku?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
koliko ih imaš u plasteniku?

Springcresta 135 kom,rich lady 25 kom i glohavena 45 kom ubaco i 20 marelica neka sorta krupne rane da vidim kak se i one budu ponašale.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dosta stalo u plastenik ;) Super i napreduju. Nije im rano sa tolikim rodom ih opterečivati? Poz
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
sad im je druga godina i dosta sam ih prorjedio ostavio 30-50 plodova visina im je 2,5-3 m to je sve na bujnoj podlozi vlage imaju kad god zatreba (AUTOMATIKA) sad več ima mladica preko pola metra pa se borim sa njima da ih obuzdam.Mislim to još godinu tako pa novi nasad sa slabo bujnom podlogom i sve jednu sortu ovo je probna verzija pa ču još vidit šta i kako.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
KONTAM
evo našo od breskvara citiram:
"cilj je postići to da se u drugoj godini nakon sadnje postigne urod od 15 - 20 kg po stablu, iako znam da zvuči čudno..."
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam siguran da ti i sa slabo bujnom podlogom neće desiti isto. Tu kod tebe im idealni uvijeti, koja breskva to ne bi poželjela? ;) Naravno zato te i nagrade. Možeš joj prstenovati vrh da ne raste više gore i da jača doljnje grane.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
sad zasad ne odustajem pa čemo vidit na šta se odlučim,mislim da slabo bujnu podlogu lakše čupat prilikom promjene sadnica.ispravi ako griješim...
 
N

nenoli

Guest
ja sam u 2 godini i dobio 20 kg po stablu al mislim da im je 25 kg maximum s obzirom na razmak i uzgojni oblik(vretenasti grm)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast! Znam da talijani forsaju u prvoj godini navodnjavanje i visinu od 3,5 m. U drugoj imaju berbu ali toliko... Svak čast.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ja sam u 2 godini i dobio 20 kg po stablu al mislim da im je 25 kg maximum s obzirom na razmak i uzgojni oblik(vretenasti grm)

iz tvoih usta u Božije uši jel se tako kaže... 225 kom x 25 kg x 20 kn to je preko stotke ja računo oko 2-3 t na 500 m2 biče super .:partyman:
 
N

nenoli

Guest
Svaka čast! Znam da talijani forsaju u prvoj godini navodnjavanje i visinu od 3,5 m. U drugoj imaju berbu ali toliko... Svak čast.

a čuj...imao sam pomoć odozgora!:D cijelo ljeto je pomalo padala kiša (osnovno i jedino navodnjavanje koje imam), ph zemlje je 6, znači za breskvu idealan, i u prvoj godini godini su redovito okopavane tako da mogu nesmetano rasti.
d an bi bilo zabune...posađene su 1. 03. 2008, a 20 kg su dale 2010.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
iz tvoih usta u Božije uši jel se tako kaže... 225 kom x 25 kg x 20 kn to je preko stotke ja računo oko 2-3 t na 500 m2 biče super .:partyman:

neznam jel smo pričali o tome ali imaš li tržište za to sve,20kn za kilu,nekako mi to puno?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
šta bi to bilo,listovi na nekim breskvama su mi žute boje,sitni za razliku od ostalih,i uvijaju se prema van,kao da se suše? mislio sam da fali željeza ali onda bi to bilo na svima,jednako ih tretiram sve. nesjećam se da je toga bilo prošle godine pa da je riječ o takvoj sorti. idem vidjeti po knjigama simptome,nadam se samo da nije žutica.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
neznam jel smo pričali o tome ali imaš li tržište za to sve,20kn za kilu,nekako mi to puno?

VG konzum 20.05.2010.breskve 30kn/kg - 27.05.10. 25 kn/kg
na tržnici 30.05.10. 30 kn sve do 06.06.se držala ta cijena to su bile španjolske koje sazrijevaju u transportu a moje če nadamo se na stablu a i sa cijenom nisam išo max...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Poštena cijena za vrijeme sazrijevanja. I što kažeš domaće. Sa obzirom gdje stanuješ opće ne sumnajm da ih nećeš prodati. Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
VG konzum 20.05.2010.breskve 30kn/kg - 27.05.10. 25 kn/kg
na tržnici 30.05.10. 30 kn sve do 06.06.se držala ta cijena to su bile španjolske koje sazrijevaju u transportu a moje če nadamo se na stablu a i sa cijenom nisam išo max...

ma sve to stoji,ali tko to kupuje,ima li kupaca,to me zanima,ako ide ok ali rijetki to kupuju. to je kao trešnje u 12 mjesecu kila 150kn. na veliko je bitno naći kupca,količine u to.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
vidi Dane da ponudim i konzumu po cijeni koju on uveze koja je sigurno velika zbog samog prijevoza pa bi imao domače ali ovo nije nikakva količina za njih ali ako se pokaže dobro zašto ne proširit proizvodnju pa imati i količinu za lance ne samo kod mene možda se i ti ili netko još odluči na takav vid proizvodnje , koga god zanima slobodno dođe da vidi da razmjenimo iskustva i mišljenja
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
vidi Dane da ponudim i konzumu po cijeni koju on uveze koja je sigurno velika zbog samog prijevoza pa bi imao domače ali ovo nije nikakva količina za njih ali ako se pokaže dobro zašto ne proširit proizvodnju pa imati i količinu za lance ne samo kod mene možda se i ti ili netko još odluči na takav vid proizvodnje , koga god zanima slobodno dođe da vidi da razmjenimo iskustva i mišljenja
ja dođem sigurno,pripremi breskovaču.
 

Najnoviji postovi

Na vrh