• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ja sam par kuglica bacio previše i sjebo jabuke.

Bolje se ti drži 0,5% koliko su meni rekli.

hvala, pitam opčenito jel radite to i vidite li rezultate mislim jeftina folijarna gnoidba a čuo od vočara da u jesen sa ureom skidaju list pa reko :scratch vjerovatno postoci igraju ...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
o svemu smo pisali osim prihrane,pa da čujemo tko i s čime prihranjuje jer sad je vrijeme za to? ja osobno nisam koristio folijarnu prihranu do prošle godine kad sam upotrijebio običan 20-20-20. koliko je to uopće potrebno uz osnovnu gnojidbu,koji su nedostatci ako se ne primjeni kao i prednosti korištenja? molim vaša iskustva i saznanja.
 
N

nenoli

Guest
ja prihranjujem KAN-om, 600 kg ha u 3 obroka, a ove godine ću probati i folijarno sa gnojivima od GREENA. bio sam na jednom predavanju pa sam ponešto naučio o tome ;)
 
N

nenoli

Guest
dane, jel si posadio prošle godine vreteno kao što si mislio?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dane, jel si posadio prošle godine vreteno kao što si mislio?

jesam,hektar jedan. čekaj,ti isto imaš vreteno jel,i promjenio si nadimak ili se varam?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja prihranjujem KAN-om, 600 kg ha u 3 obroka, a ove godine ću probati i folijarno sa gnojivima od GREENA. bio sam na jednom predavanju pa sam ponešto naučio o tome ;)

pa daj malo,da i mi naučimo nešto. ja isto koristim Kan u tri navrata,ali problem je sada što nemam mogućnost obrade pa kad ga bacim ostane mi na površini a to baš i nije korisno ako nepadne kiša,a sad je neće biti desetak i više dana a ja moram gnojiti,dakle sranje.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...ja sam išao pred cvatnju sa NPK 15:15:15 300 kg/ha i UREA 150 kg/ha, poslije cvatnje ići ću 2 x 300 kg KAN/ha, zadnja prihrana KAN-om bit će oko 15 svibnja...
...folijarno, fertina V (3 x 20l/ha), kupljena na veliko u trgovini "Inakem" u Kutini :)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
...ja sam išao pred cvatnju sa NPK 15:15:15 300 kg/ha i UREA 150 kg/ha, poslije cvatnje ići ću 2 x 300 kg KAN/ha, zadnja prihrana KAN-om bit će oko 15 svibnja...
...folijarno, fertina V (3 x 20l/ha), kupljena na veliko u trgovini "Inakem" u Kutini :)

to si sad friško išo po fertinu,kolko po litri i jesi moro imat svoje kanistere?

Dane ja ti isto ne obrađujem međuredno bacam rukom kan sad prije ove kiše 150 kg (7000 m2) i vidim danas nije se baš otopio , slaba kiša . Prošlu zimu u VG imali školu-kurs za vočare (čak dobili i diplome) i predavao nam je jedan dio i g.Krpina i rekao da sa zatravljenim vočnjakom sa dijetelinom možemo ušparat sa gnoivom a g. Breskvar kaže da breskva voli motiku istina bog nisam g.krpinu pitao jel to vrijedi iza breskvu uz vočke špricam 40-60cm sa svake strane i prilično je rahlo uz samu vočku znam da nije samo tu korjen al ima i rupa od voluharica pa nek korjen diše...:supris::lol:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
vite ovo jel moguče da je se ovo iz jednog cvijeta zametnulo počeo sam čopat proređivat imam dupliča ko u priči a i ovakvih četvorki, petorki a i sa šest, jesu mi bumbari bili vrijedni a...:rolleyess: nisam ih baš podučio dobro,kome ovo prodat ak mi koja ostane :confused:
 

Prilozi

  • 05042011833.jpg
    05042011833.jpg
    85.7 KB · Pregleda: 125
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Primjetio sam na manjem dijelu breskvi kovrčavost, nije da ima još lista ali se jasno vidi. Išla je i ponedjeljka preporuka za špricanje protiv kovrčavosti, a pumpa riknula :-/ Koja je preporuka? Ove listiće kojima je primjetna crvena bojai gužvanje iskidati? Ostalo prešpricati? Poz
 
N

nenoli

Guest
jesam,hektar jedan. čekaj,ti isto imaš vreteno jel,i promjenio si nadimak ili se varam?

morao sam mijenjati nick zbog lozinke. što god da sam napravo nisu me pustili na forum, tj. nisam se mogao ulogirati. pa sad eto...
 
N

nenoli

Guest
Primjetio sam na manjem dijelu breskvi kovrčavost, nije da ima još lista ali se jasno vidi. Išla je i ponedjeljka preporuka za špricanje protiv kovrčavosti, a pumpa riknula :-/ Koja je preporuka? Ove listiće kojima je primjetna crvena bojai gužvanje iskidati? Ostalo prešpricati? Poz

pričekaj još malo, to uvijek stigneš skinuti, ionako kažeš da toga nema puno...a što se prskanja tiće, sa cromodinom ne možeš promašiti ;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Primjetio sam na manjem dijelu breskvi kovrčavost, nije da ima još lista ali se jasno vidi. Išla je i ponedjeljka preporuka za špricanje protiv kovrčavosti, a pumpa riknula :-/ Koja je preporuka? Ove listiće kojima je primjetna crvena bojai gužvanje iskidati? Ostalo prešpricati? Poz

ja mislim da je kasno više za prskanje,a i nema kiše na vidiku tako da nema smisla ni pomoći više. i kod mene na ranim sortama samo na vrhovima se pojavilo negdje neki list kovrča ali to sam si sam kriv,čekao sm da se većina otvori da neprskam sto puta.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
morao sam mijenjati nick zbog lozinke. što god da sam napravo nisu me pustili na forum, tj. nisam se mogao ulogirati. pa sad eto...

pa daj neke fotke da vidimo kako sada izgleda vreteno.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
to si sad friško išo po fertinu,kolko po litri i jesi moro imat svoje kanistere?

Dane ja ti isto ne obrađujem međuredno bacam rukom kan sad prije ove kiše 150 kg (7000 m2) i vidim danas nije se baš otopio , slaba kiša . Prošlu zimu u VG imali školu-kurs za vočare (čak dobili i diplome) i predavao nam je jedan dio i g.Krpina i rekao da sa zatravljenim vočnjakom sa dijetelinom možemo ušparat sa gnoivom a g. Breskvar kaže da breskva voli motiku istina bog nisam g.krpinu pitao jel to vrijedi iza breskvu uz vočke špricam 40-60cm sa svake strane i prilično je rahlo uz samu vočku znam da nije samo tu korjen al ima i rupa od voluharica pa nek korjen diše...:supris::lol:

mislio je na šparanje dušika,jer djetelina veže na svoje korijenje dušik,pogotovo kad grmi,ima dobar primjer u Austriji na alpama. najbolje je motika u prvim godinama a poslije nije toliko bitno,ja sam tri godine kopao i tanjurao sve,sada ću poprskati u redu a ostalo kositi.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...ja sam išao pred cvatnju sa NPK 15:15:15 300 kg/ha i UREA 150 kg/ha, poslije cvatnje ići ću 2 x 300 kg KAN/ha, zadnja prihrana KAN-om bit će oko 15 svibnja...
...folijarno, fertina V (3 x 20l/ha), kupljena na veliko u trgovini "Inakem" u Kutini :)

a zašto tako kolega,petnajstica nije za voćnjake,kiseli to itd,a i nije potrebna u ovo vrijeme,samo dušik sada,a na jesen ta gnojidba i to neka nulerica,0-10-30 ili slično i nema boljega.
 
N

nenoli

Guest
pa daj neke fotke da vidimo kako sada izgleda vreteno.

vjerovao ili ne ali nisam ga stigao uslikati, al nadam se da hoću uskoro...kad ima drugih poslova preko glave! malo sam ga prikratio jer sam imao problema u zriobi. stabla su bila previsoka i preslaba tako da je bilo obaranja ili povijanja, i naravno nakon nekog vremena stablo tako i ostane pa ti u rezidbi preostaju samo dobre škare :mad:
 
N

nenoli

Guest
dane, jel si probao možda petljati sa marelicom? mene prilično vuče al me jednostavno strah ulagati u nju...al kad vidim nasade opterećene rodom da pucaju grane...posadio bi odma hektar! :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nije loša 15-ica za prihranu ako je nafrizirana sa sumporom, ova nova tipa gnojiva. ujedno prihranjuje, rezervira fosfor za novi cvijet i bolju oplodnju i pospješuje distribuciju škroba u drvetu a kasnije i plodu. Pretjerivanjem sa kanom dolazi do krupnog ploda loše kvalitete, pucanje grana, divljanje uzgojnog oblika i bla bla... :) Zaštitu učim ali što se tiće gnojiva i pokusiranja e tu već mogu dati pokoji savjet ;)

Dobro ste savjetovali ti i Breskvar za zaštitu, samo što sam bio bolestan i nisam mogao, nije mi ništa žao, samo drugi put pametnije. Hvala i poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh