• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e onda je ta,ista kao kod mene,ma bitno da ide :gitarist:,dobro kažeš Brle. pa jel te ne podsjeća na neku lijepu djevu kad je vidiš tako rodnu?
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
vagnuli jednu 130 g nak ni preveliku ni malu a bilo svakakvih nisam mjerio tvrdoču brao ih tvrde jer za dan bi se smekšale dok ova rich ledy tvrda treba joj dva dana da omekša viš na slici sprincrest u gajbama sa kalupom dosta ih je bilo takvih veličina a kak raja nema para pa kad kupi kilu voli da ih ima više komada tak da su i sitnije otišle 80-100 g

spring lady - springcrest jel to isto?

Nije isto al dozrijevaku veoma blizu!!!!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo pokušo sam i nadam se da će pokušaj bit uspješan što se tiče postavljanja slika
Maycrest 6.6. 2011 (četvrta god ) http://imageshack.us/photo/my-images/197/slika0207.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/40/slika0208.jpg/

Spring-gold jučer (Dane kaže beauty lady, a možda nije ni jedna od tih sorti:supz: ,glavno da je rodna i krupna :gitarist: ) http://imageshack.us/photo/my-images/810/slika0215.jpg/

Brle nisi me skonto mislio sam na onu sliku sa vitkim vretenom ovo su pretpostavljam tvoje dobro to izglede biče kila a para? čemo vidit rekli bi sljepci :lol: sve sam više skeptičniji što se tiče plasmana :cry:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
breskva4.jpg

breskva5.jpg

breskva.jpg

breskva2.jpg


Kakva boja a još nije zrela :-/ Ali je ukus...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ode još jedna tura po 6kn,pala cijena za razliku od lani. kako vi trgujete? dosta mi je sitnijih na stblu,a dobra prorijeda,bit će da fali voda,nije bilo kiše dugo?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Brle7 tako je. Pita mene stari koja ti je ovo sorta nema niti jedne na stablu? Kažem ja ograduša, što bliže ogradi manje je rodna ;) Poz

Dane naravno da nema vode. Problem će biti da slijedeće godine neće biti voća. Poz
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ode još jedna tura po 6kn,pala cijena za razliku od lani. kako vi trgujete? dosta mi je sitnijih na stblu,a dobra prorijeda,bit će da fali voda,nije bilo kiše dugo?

...tržnica...10 kn/kg
 
S

springbelle

Guest
...tržnica...10 kn/kg

Kada netko prodaje breskve za vas ,dogovarate li postotak ili fiksni iznos? Prvi put ove godine imamo rod i čovjek koji nam prodaje tražio je 20% od prodajne cijene. Da li je to uobičajeno? Poz:?:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kada netko prodaje breskve za vas ,dogovarate li postotak ili fiksni iznos? Prvi put ove godine imamo rod i čovjek koji nam prodaje tražio je 20% od prodajne cijene. Da li je to uobičajeno? Poz:?:
...ne znam kako bi odgovorio na ovo pitanje...kod nas prodajem ja, supruga i moja mama...a plaćamo ljude koji nam beru...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Koliko se dnevno može prodati breskve na tržnici? Poz

...o ovome sam pisao ranije...najviše ovisi na koliko štandova prodaješ jer na 3 štanda moći ćeš prodati, ukoliko je roba kvalitetna, cijene razumne i ako znaš raditi s ljudima oko 500 - 600 kg bresaka dnevno...
...a na jednom štandu rijetko više od 200 kg
...naravno, prodaješ li negdje na Jadranu gdje se vrti puno turista dobre kupovne moći ili u centru metropole - može biti i znatno bolje od toga...ja sam se potpuno orijentirao na prodaju na malo, imam količine taman dovoljne da svaki dan mogu plasirati iko 500 kg i to od sredine lipnja pa do kraja rujna...
...moja površina pod breskvama i nektarinama je oko 3 KJ ili 1,5 ha. Na ovolikoj površini mogu vrlo kvalitetno prorijediti plod i postići izvrsnu krupnoću ploda, što se na koncu odrazi na odličnoj prodaji. A izbjegnem i probleme sa silnim viškovima - mnogi su u tom slučaju prisiljeni robu dati po jako niskoj cijeni - otkupljivači samo to i čekaju...
...jer otkupljivači ogule i kožu s tebe, barem je takvo moje iskustvo...
 
Posljednje uređivanje:
S

springbelle

Guest
Suprug i ja imamo 1 hektar bresaka i jedan hektar nektarina. Sve su rane sorte.
Voćnjak je posađen u 11. mj. 2009. god. Ovo nam je prvi rod.
Pitala sam da li je netko brao Springcrest zato što je još prije dva dana plod potpuno crven a zelen okusom. Međutim u dva dana je počeo žutiti i juče smo ga obrali.
Da li Springbelle isto mora dobiti žute boje ili ostaje crven? Znam da su malo naivna pitanja ali učimo i ovo nam je pevi susret sa plodom.Pozz::D
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Pozdrav breskvari!
vidim nema nikakvih problema pa se ne javljate ( lova se broji:rolfer:) kako prodaja? ja sam plasteničku breskvu riješio ostalo još desetak stabala vinogradarki prinos po stablu prosiječno 7 kg vani sam pobro rich ledy sad je na redu glohaven cijena sad zasad 5 kn toliko ukratko od mene, nego imam problem na pojedinim stablima u plasteniku izbija nešt bijelo iz kore i to samo kod glohavena kojeg u jesen vadim van iz plastenika skup sa rich ledy i vinogradarkama .unaprijed hvala i čitamo se :partyman:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Ja imam jedno pitanjce.
Meni su plodovi dosta dobri samo kaj su mi listovi žučkasti?
Zašto? cijeli su ok samo izgledaju da su više žuti nego zeleni.

Jel to ferokloroza pa da trebam dati još željeza.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Ja imam jedno pitanjce.
Meni su plodovi dosta dobri samo kaj su mi listovi žučkasti?
Zašto? cijeli su ok samo izgledaju da su više žuti nego zeleni.

Jel to ferokloroza pa da trebam dati još željeza.

stavi sliku, moglo bi bit nekoliko uzroka a možda nije ništa .poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
posljedice leda od neki dan,50 posto uništeno,plodovi su tek danas i jučer počeli trunuti,katastrofa je ova godina. šta raditi sa ovim kasnijim sortama koje su dobile,jel prskati sada sa Signumom iako su još zelene ili to ne pomaže?
 

Najnoviji postovi

Na vrh