• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
BRESKVAR baš kako reče jedva čekamo ovakve slike (NARAVNO UŽIVO)pa ovo je čovječe kao sa razglednice,a onih slika sa pijace se mani čovječe i ne stvaraj nam zazubice,voda mi poteče na usta kad vidjeh.Pozdrav.

Da slažem se Breskvar je vrhunski proizvođač i drago mi je što sudjeluje na forumu,jer se može puno toga naučiti od njega.Breskvar kapa dolje!!!!!!!!!!!
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo, uspio sam pronaći fotografiju sadnice prijevremene vaze. Ova sadnica posađena je u jesen sa već formirane 3 osnovne grane (u zeleno u lipnju). Fotografija je prikazuje u rano proljeće, odmah nakon rezidbe. Tu se zorno vidi prikraćivanje iznad prema van okrenutog prijevremenog izboja na primarnim granama. Na ovoj sadnici nisu ostavljene i prve sekundarne grane od prijevremenih izboja, al' fotkat ću i takve.
Obratiti pozornost na debljinu debla i primarnih grana, što je izravna posljedica dotoka većih količina hranjivih tvari u deblo i te, u zeleno odabrane primarne grane, umjesto da ih voćkica troši na razvoj bezbrojnih nekorisnih izboja koje bi i tako odmah odrezali...

P3290039_zps91fb3730.jpg

Bravo breskvar!:icon_pray::drink:
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Da, lijepo , a pošto ova slika već od ranije postoji ja sam je dobro već nagledao se i prostudirao od zemlje do vrha.Što reći već bravo.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Čitam kako se mnogi žale na snijeg, ja neznam razlog ovakvih klimatskih promjena ali ga kod nas u okolini Tuzle nema uopšte i tako je već godinama.Ako i padne to je nešto malo i ode veoma brzo a temperature su vazda oko nule pa do nekih 7-8 stepeni i pomalo kišovito.

Čuj ove godine Zagrebačka regija ga ima za izvoz ,neznam jel nas Bog kažnjava što smo se lani zaj..na račun Spličana ili pomaže Bandiću da bude bolji betmen :icon_lol:

Breskvar gledam ovu sliku vidim nemaš ograđeno kaj vaši zečevi nevole koru grickat ili ih mažeš sa čim ?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Čuj ove godine Zagrebačka regija ga ima za izvoz ,neznam jel nas Bog kažnjava što smo se lani zaj..na račun Spličana ili pomaže Bandiću da bude bolji betmen :icon_lol:

Breskvar gledam ovu sliku vidim nemaš ograđeno kaj vaši zečevi nevole koru grickat ili ih mažeš sa čim ?

"Kunilent" sve rješava na zadovoljavajući način. Nijedna parcela nije mi ograđena...Najveće štetočine kod mene su lopovi, ne zečevi i srne :p
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Da,da BRESKVAR kod većine nas su baš ti dvonožni zečevi najveći problem,to je naša stvarnost a i budućnost.Zbog njih more zemlje mi propada uzalud jer je udaljena od kuće i jedino travu neće pokrasti a da šta zasadiš ne bi ni kilogram ubrao pa je bolje i ne saditi.Ne mogu spavati u voćnjaku te mi jedino preostaje da što imam zemlje uz kuću obrađujem jer tu ne smiju ni pogled baciti.Žalosno ali nam je tako.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
"Kunilent" sve rješava na zadovoljavajući način. Nijedna parcela nije mi ograđena...Najveće štetočine kod mene su lopovi, ne zečevi i srne :p

Ako trebaš 2 tornjaka odrasli rado ti ih poklonim neće sigurno doći.
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Eh, nemam još bar 2 godine uvjete za pse...

BRESKVAR,želio bih okalemiti određenu sortu breskve sada, pošto mi nije bila dostupna ranije.Pretpostavljam da ti kalemiš na spavajući pup, a kakva su ti iskustva kalemljenja u proljeće i da li mogu do jeseni ostvariti uzgojni oblik prijevremene vaze ako sada to sve odradim.Pozdrav.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
BRESKVAR,želio bih okalemiti određenu sortu breskve sada, pošto mi nije bila dostupna ranije.Pretpostavljam da ti kalemiš na spavajući pup, a kakva su ti iskustva kalemljenja u proljeće i da li mogu do jeseni ostvariti uzgojni oblik prijevremene vaze ako sada to sve odradim.Pozdrav.

Kod okulacije u zeleno u lipnju bi, vjerojatno, mogao...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Da li je neko uspio oprskati breskve, kod mene nema teorije svaki dan kiša, a javljaju i do kraja sedmice. Vrijeme katastrofa.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
u nedjelju je bilo dobro vrijeme, ja sam to iskoristio i okupao svoje voćke sa crvenim uljem...
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
u nedjelju je bilo dobro vrijeme, ja sam to iskoristio i okupao svoje voćke sa crvenim uljem...
kako crveno ulje djeluje trenutno ili, npr ako polijem sutra a sljedeci dan kisa ima li smisla to poljevanje
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Bas sam gledo u bilježnici od lani tek sam u trečem mjesecu iso sa bakrom izgleda ce bit i ove godine isto .Cijeli tjedan najavljuju snjeg a ni starog se nisam rješio pupovi još miruju temperature ako se i podignu 3-5 stupnjeva naiđe vjetar.

Vitomir kod tebe je več trebalo okupat crvenim sigurno je krenula vegetacija .
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Kod mene još miruje vegetacija, čekam prvi lijep dan pa da ih okupam. Kombinacija Nordox plus bijelo ulje.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Bas sam gledo u bilježnici od lani tek sam u trečem mjesecu iso sa bakrom izgleda ce bit i ove godine isto .Cijeli tjedan najavljuju snjeg a ni starog se nisam rješio pupovi još miruju temperature ako se i podignu 3-5 stupnjeva naiđe vjetar.

Vitomir kod tebe je več trebalo okupat crvenim sigurno je krenula vegetacija .
nije jos ali jos mozda tjedan dana i hoce, hladno je ove godine,ako poprskam danas a sutra padne kisa ,ima li to smisla
hvala
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako ne padne odveć kiše i ako si prskao po suhim voćkama i u sunčanom danu neće otići. Odveć kiše je cca 40 litara/m2. Poz
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
nije jos ali jos mozda tjedan dana i hoce, hladno je ove godine,ako poprskam danas a sutra padne kisa ,ima li to smisla
hvala
temperatura bi trebala biti veća od 5 C i dovoljno vremena da se naneseno sredstvo osuši... kod mene je jučer bilo kiše ali ništa nije ispralo, no ionako ide nordox za nekoliko dana...
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Ako ne padne odveć kiše i ako si prskao po suhim voćkama i u sunčanom danu neće otići. Odveć kiše je cca 40 litara/m2. Poz

temperatura bi trebala biti veća od 5 C i dovoljno vremena da se naneseno sredstvo osuši... kod mene je jučer bilo kiše ali ništa nije ispralo, no ionako ide nordox za nekoliko dana...

hvala decki na infu :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh