• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
daj nemoj me zaj...to sad bilo kad je ova kiša padala? tu se isto izlila ali hvala bogu bez nekih oluja ili leda. tek počela godina i već sranje.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako otrese pup :( DObro možda ćeš manje prorijeđivati ;) Ja mislim poslije današnjeg dana da je sve dobro, blicnio grom i odmah udario pored mene u mjesto predviđeno za to. Ne znam da li ima 40 m razdaljine gdje sam ja bio. Inaće mislim da ću definitivno ponoviti bakar bar 1% cuperblau z. Poz
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
više ne moram gledati prognozu, prije dva sata je led napravio dar-mar... :(sweat):
više je pupova ispod nego na stablu, a i oni gore su dobrano natučeni...

Strava :(envy)::mur: mislili smo da je prošla godina bila loša , kako je ova krenula izgleda da će biti gora nego prošla :mad:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Strava :(envy)::mur: mislili smo da je prošla godina bila loša , kako je ova krenula izgleda da će biti gora nego prošla :mad:

Malo mog današnjeg sranja o špricanju,(da utješim kolegu Aterika)
Ujutro kiša prohladno vjetar reko ništa popodne od špricanja,kad oko 15h sunce ni daška vjetra oblaci u daljini ma reko idem nabrzinu natočit jedan atomizer u radioni a ostalo ču u vočnjaku , skočim na traktor upalim pustim kvačilo kad me sašilo staklo po leđima usro sam se ...
Jebena ručica ostala u gornjem položaju a zadnja šajba otvorena atomizer skočio otrgnuo manometar u sto pm... Al nisam se dao smetnut pleh šaraf u rupu od manometra i peri , uspio sve do 17 h završit i evo kiše nema ni sad.
Jest da je ovo za temu dnevne dogodovštine al reko da bar malo olakšam našem breskvaru,što veli Kontam daj bože da samo nečeš morat proređivat.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Inaće mislim da ću definitivno ponoviti bakar bar 1% cuperblau z. Poz

slažem se kontam
kod nas pada kišica po par puta na dan,ništa puno kiše ( u 48h 10l) ali pada, a između kiše obavezno je sunce i toplo je što je za tafrinu pogodno
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pitanje! Jel bolje sačekati sa cuperbalu z sada dok ne prođe vikend i ti minusi? Poslije možda već ići sa cromodinom ili daconilom? Poz
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Pitanje! Jel bolje sačekati sa cuperbalu z sada dok ne prođe vikend i ti minusi? Poslije možda već ići sa cromodinom ili daconilom? Poz

...ako ćeš još ići bakrom - idi što prije. Zeleni vrhovi na izbojima već pomalo proviruju, nije greška ako ih malo dohvati bakar jer velika većina još nije izbila. A onda idući tjedan odmah šibaj, najprije "Daconylom" 2 l/ha, i par dana poslije "Chromodinom" 1 i pol kg/ha. Bude li puno kiše neposredno pred samu cvatnju, kad je cvjetni pup već dobrano crven (ali neotvoren !) lupi još jednom "Chromodinom" 1 kg/ha
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
www.pljusak.com
www.vrijeme.us
http://vrijeme-online.com/

To je to. Ovo precizno, ima još i na nivou balkana. Ima i Meteo-info ali oni su totalno krivi, nešto generalno ne radi ;)
hvala
...ako ćeš još ići bakrom - idi što prije. Zeleni vrhovi na izbojima već pomalo proviruju, nije greška ako ih malo dohvati bakar jer velika većina još nije izbila. A onda idući tjedan odmah šibaj, najprije "Daconylom" 2 l/ha, i par dana poslije "Chromodinom" 1 i pol kg/ha. Bude li puno kiše neposredno pred samu cvatnju, kad je cvjetni pup već dobrano crven (ali neotvoren !) lupi još jednom "Chromodinom" 1 kg/ha

jel to to
http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proi.../fungicidi/kontaktni-fungicidi/daconil-720-sc

danas sam polio nordoksom ali nakon sat vremene pocela kisa,u petak kazu da nece bit kise dal da idem onda s tim daconilom ili chromodinom ili opet bakar,mada su listici poceli izbijat tu i tamo
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U ovakom prevtrljivom vremenu, najbolje ići sa Daconilom, on ima weather stick opciju tj. izdrži 100 litara kiše da se ne ispere. Ljepljivko će zahvatiti sve i tamo ostati. Mada mi se čini da se ni bakar baš ne ispire, sitno mljeven i izgleda grub pa gdje se uglavi tu se zaglavi ;) Poz
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Danas je palo 10.0mm oborina i to polagano,bakar će se isprati samo kada u malom periodu 2-3 sata pljusne 40mm oborina na m2,naravno ako je prskano po suhom i da se sredstvo dobro osušilo.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Evo gledam vremensku prognozu, ne javljaju neki veliki minus do -4, -5 pa mislim da će ovaj talas proći bez posljedica za breskve.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Evo gledam vremensku prognozu, ne javljaju neki veliki minus do -4, -5 pa mislim da će ovaj talas proći bez posljedica za breskve.

Danas mnogo bolja nego juče ,nadam se da će tako i ostati.:(think):
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
U ovakom prevtrljivom vremenu, najbolje ići sa Daconilom, on ima weather stick opciju tj. izdrži 100 litara kiše da se ne ispere. Ljepljivko će zahvatiti sve i tamo ostati. Mada mi se čini da se ni bakar baš ne ispire, sitno mljeven i izgleda grub pa gdje se uglavi tu se zaglavi ;) Poz


Uključi privatne poruke ili isprazni box,imam pitanje za tebe.
Pozdrav.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zeznut danas dan, index UV 2, grije sunce a kasnije će temperatura u minuse. U plasteniku 25 stupnja. Samo da ne izmami breskvu.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Zeznut danas dan, index UV 2, grije sunce a kasnije će temperatura u minuse. U plasteniku 25 stupnja. Samo da ne izmami breskvu.

Kada budeš imao fore postavi onu sliku štetnosti mraza na cvijet breskve,mene nešto zeza image.
Pozdrav.
 
Na vrh