• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
...ako ćeš još ići bakrom - idi što prije. Zeleni vrhovi na izbojima već pomalo proviruju, nije greška ako ih malo dohvati bakar jer velika većina još nije izbila. A onda idući tjedan odmah šibaj, najprije "Daconylom" 2 l/ha, i par dana poslije "Chromodinom" 1 i pol kg/ha. Bude li puno kiše neposredno pred samu cvatnju, kad je cvjetni pup već dobrano crven (ali neotvoren !) lupi još jednom "Chromodinom" 1 kg/ha
polio daconilom danas ,sad ce po prognozi 2 dana kise ,pa cemo poslje nje chromodinom i to bi trebalo bit to :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
...ako ćeš još ići bakrom - idi što prije. Zeleni vrhovi na izbojima već pomalo proviruju, nije greška ako ih malo dohvati bakar jer velika većina još nije izbila. A onda idući tjedan odmah šibaj, najprije "Daconylom" 2 l/ha, i par dana poslije "Chromodinom" 1 i pol kg/ha. Bude li puno kiše neposredno pred samu cvatnju, kad je cvjetni pup već dobrano crven (ali neotvoren !) lupi još jednom "Chromodinom" 1 kg/ha

Breskvar@ da li ka ideš sa Chromodinom dodaješ okvašivač.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kod mene je išlo ovakim redesledom u 22:00 -2, u 0:00 -4 u 6:00 jutros -6, već u 7:00 -2.

Mislim da bi moglo proći bez neke velike štete, eventalno malo na ranim sortama, ali brzo ćemo znati.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
najniža -6
u 7h -2 i sunce grije ko ludo
a kako tatkodvd kaže brzo ćemo znati
 
V

Vrsak

Guest
Pozdrav Uvaženim članovima. Hmm Kod mene u lici ima još pola metra snijega a već dva jutra za redom je minus 12 stupnjevi. al voćke još nisu krenule zanima me dali će voćke stradati
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Pozdrav Uvaženim članovima. Hmm Kod mene u lici ima još pola metra snijega a već dva jutra za redom je minus 12 stupnjevi. al voćke još nisu krenule zanima me dali će voćke stradati

Breskvini cvijetni pupovi u stanju mirovanja trpe do -16 što nemora bit na svim lokalitetima, vjetar pojačava smrzavanje. Petak oko 1-2 stupnja prekodana al jaki sjeverac i jučer pri orezivanju vidim da su zeleni izdanci posmeđili. Također i sorte i starost vočke igra veliku ulogu što smo se imali prilike lani za uvjerit.
Kontam vidim aktivan si cijelu noć jel neka nočna u pitanju il si ložio vatru u vočnjaku...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...vidjet ćemo...za par dana...ako ova moja marelica koja najranije cvate i procvate, onda na breskvama sigurno neće biti štete...a ako su cvjetni pupovi na njoj oštećeni - onda ne moram niti gledati breskve...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...do tada, malo više optimizma i nadajmo se ovako nečemu:

DSCF0011-1_zps8d46ef75.jpg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Njoko@ ako je tako kao na slici, onda nebi trebalo biti oštećenja, nadam se.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko@ ako je tako kao na slici, onda nebi trebalo biti oštećenja, nadam se.

Mislim da imaš pravo sve je to u nekim granicama neškodljivosti.
Ali jako ovisi i o kondiciji voćke ako je ona jaka, dobro održavana,pognojena,nema bojazni nikakve.
Smo da ne dođe kasnije sada će to sve buknuti ipak je dugo zima i sve čeka,ovaj minus je sve to odgodio za 5-6 dana ipak se tlo dobro rashladilo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kak li se samo snađeš tamo, de uslikaj. Poz

neće mi prihvatiti sliku,pa ukucaš svoje koordinate,recimo moje su 45 i 17,nakon toga biraš šta te zanima,prvo ti je temperature,pa biraš osam ili 16 dana unaprijed,onda će te tražiti da ukucaš zadanu šifru pa će ti izbaciti podatke. probaj pa pitaj ako zapneš. na mobitelu imaš koje su ti koordinate ako imaš gps,pa prepiši tu.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Danas popodne pregledao dosta pupova na breskvama, tj rasijecao ih žiletom i nigdje nisam uspio naći oštećenja. Tučak potpuno zdrav.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Danas popodne pregledao dosta pupova na breskvama, tj rasijecao ih žiletom i nigdje nisam uspio naći oštećenja. Tučak potpuno zdrav.

Naravno. Da bi ih u ovoj fazi niske temperature oštetile trebalo bi biti - 15 i niže :) Osim ako drvo nije dobro sazrelo zbog prekomjernog i prekasnog dodavanja dušika...
 

Najnoviji postovi

Na vrh