• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
pozdrav kolege nadam se da nije prekasno doslo ovo zahladjenje,kod nas u vtc je bilo - 16,malo me zabrinulo...neznam sto očekivat
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...a čuj, - 16 je već prilično puno, obzirom na to da su sokovi već krenuli...kod nas u Našicama bilo je oko - 7 do - 8, preko dana jučer - 4. Danas je već nešto toplije...
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
pozdrav svima evo ja sam orezao sadnice breskve koje sam u jesen posadijo zanima me sad kad da odradim plavo prskanje u jesen sam ih prskao plavim uljem

evo i kako izgledaju orezane nadam se da sam odradijo kako treba

picture.php

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
pozdrav svima evo ja sam orezao sadnice breskve koje sam u jesen posadijo zanima me sad kad da odradim plavo prskanje u jesen sam ih prskao plavim uljem
kako vidim vrijeme kod vas je odlično za prskanje... dakle od danas pa sve do pucanja pupa možeš ići sa bakrenim preparatima, bitno je da temperatura bude iznad 5 C te da se sredstvo osuši prije kiše ( 2-3 sata prije oborine)... svoje sam oprskao modrim uljem a kad vrijeme dozvoli ići ću sa nordoxom, što je više oborina potrebno je i više prskanja... u pravilu prije najavljenih oborina...
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
sve sto je napisano ,je istina mada sto se tiče rezidbe zadnjih godina rezem pred cvatnju ,pa čak i u cvatnji bas zbog ovih vremenski nepogoda....a i samo tretiranje bakrom intezivnije pruje cvatnje,tako da se malo i ustedi a ucinak nista losiji ,mozda čak ibolji..pozzz

Skolski ,nema sta,to je predpostavljam paleta,ja sve imam na vazi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Juče prskao bresku, to je ubjedljivo najraniji datum od kako vodim evidenciju. Obično to bude karajem drugog mjeseca, s tim što to bude u fazi strogog mirovanja. Međutim pup je dobro kreno, nabubrio ali srećom još nije pukao.

Izgleda da se ove godine nećemo najesti breskvi ili ćemo ih brati mjesec dana ranije u što sumnjam,

Breskvari kakva je situacija kod vas?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ne znam,ali me zanima da li je tko na području istočne Slavonije orezivao breskve .hvala

Ja :)

I sve završio :)

Zna li tko vrijeme zrenja (plus dana) nektarine New Jersey 58 u odnosu na sortu breskve red haven.

Oko 2 tjedna poslije Red Havena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
mi smo do sada napravili tri prskanja...kod opadanja lišća isli smo sa Cuperblau, pa prije nekih cca 20 dana Modrim uljem, a u prošlu subotu s Nordoxom....pupovi još miruju....sljedeci tjedan ukoliko dođe do pucanja i otvaranja pupova idemo sa Chromodinom........
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ja još uvijek režem
a nisam još špricao
ne izgleda mi pup raspucano pa još ću par dana riskirati
nego imam par komada koje su se jednostavno osušile, a prošle godine bile ok,stabla su već 5 god.
kao apopleksija kod kajsije :icon_scratch:
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
u koje vrjeme prihranjujete breskvu azotnim djubrivima kupijo sam ureu preporuka agronoma je da bacim 200gr po sadnici samo me zanima kad je pravi trenutak za to
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
u koje vrjeme prihranjujete breskvu azotnim djubrivima kupijo sam ureu preporuka agronoma je da bacim 200gr po sadnici samo me zanima kad je pravi trenutak za to

kako su mene savjetovali ureje ide upola manje od kana, ovo mi se čini puno za jednu prihranu...
evo kako sam ja radio i više sam nego zadovoljan, u trećoj vegetaciji bilo cca 50 kg ploda po stablu a stabla su sad pred četvrtu vegetaciju debljine dvolitrene pet ambalaže...

sadio sam u jesen i oko svake sadnice zasuo dvodecinsku čašu (od jogurta) npk 7-20-30 ispod je išlo 3-4 lopate zrelog stajnjaka, početkom vegetacije pola iste čaše kan te isto toliko kana sredinom 5. mjeseca...
u jesen ponovno 7-20-30 ali ovaj put 3 dcl , kan iduće godine u isto vrijeme ( dva puta po 1,5 dcl) možda bi i više kana ali ta je godina bila bez ploda zbog smrzavanja...
u jesen te godine bacio sam pk 5-30 oko pola litre te malo ureje onako širom po voćnjaku te dva puta kan po pola litre... u dva navrata prilikom prskanja stavim fertinu V, isto planiram i ove godine...
eto ako ti to iskustvo šta znači, no ima ovdje puno iskusnijih koji znaju više u vezi ureje i bresaka...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sumnjive mi breskve, dobro došle ove kiše. Samo da joj korijen bude hladan da ne krene :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh