• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
jesenas je biló plavo pranje, cijele voćke,
prije cvatnje je išo nordox
ali kuštravice opet dolaze
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
nemojte biti lijeni pa pročitajte barem par stranica unazad
ima opis kada i kako špricati sa slikama u kojoj razvojnoj fazi voćke tj. pupova
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Sva prskanja protiv kovrčavosti su samo PREVENTIVNA. Kad se vide simptomi - NEMA SVRHE PRSKATI, zaraza je ostvarena. Ovo mi je već dosadilo svake godine iznova pisati.

Sada treba voćke prihraniti dušikom, da što prije izbije novo, zdravo lišće i da se voćka što manje iscrpi...
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
pozz svima imam problem sa nekom stetocinom u vocnjaku presjeca jednogodisnje grancice kora nije oguljena jednostavo je samo grana skroz presjecena mislijo sam da je zec ali nasao sam na par vecih stabala gdje zec nije sigurno mogao da dohvati zna li neko sta bi to moglo biti i kako da zastitim vocke
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
pozz svima imam problem sa nekom stetocinom u vocnjaku presjeca jednogodisnje grancice kora nije oguljena jednostavo je samo grana skroz presjecena mislijo sam da je zec ali nasao sam na par vecih stabala gdje zec nije sigurno mogao da dohvati zna li neko sta bi to moglo biti i kako da zastitim vocke

jel imaš neku slikicu grane na mjestu gdje je odrezana, prerezana ili odgrižena :drink: ili slučajno imaš komšiju koji se uči rezati dok ti nisi u voćnjaku :icon_mrgreen:
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
jel imaš neku slikicu grane na mjestu gdje je odrezana, prerezana ili odgrižena :drink: ili slučajno imaš komšiju koji se uči rezati dok ti nisi u voćnjaku :icon_mrgreen:

slikacu pa cu postaviti fotke vocnjak je mlad u jesen posadjen uzgojni oblik je vaza samo tri grane sad mi njih nesto prekracuje oko 20 sadnica mi je do sad ostetilo nevjerujem da je komsija mada izgleda kao makazama orezano svaki dan po jednu dve sadnice pronadjem
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
jbg neznam na grani nefali ni jedan list nista nije pojedeno

ipak je zec danas sam ponovo obisao vocnjak pored ostecenih sadnica naso sam izmet od zeca koji preparat za zastitu od divljaci preporucujete
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Breskvar da li folijarno i u kojoj koncetraciji ili Urea u zemlju?

Urea je trebala ići još početkom vegetacije, sada je bolje prihraniti KAN-om u 2 obroka, prvi puta sada, a drugi puta sredinom svibnja. Folijarna prihrana nikada nije naodmet, ako se koristi npr. FERTINA V, onda je koncentracija 2% tj. 2 litre FERTINE V na 100 litara vode ili 20 litara na 1000 litara vode. Folijarna prihrana u 3 - 4 obroka, razmak između 2 prskanja cca 2 tjedna.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
ipak je zec danas sam ponovo obisao vocnjak pored ostecenih sadnica naso sam izmet od zeca koji preparat za zastitu od divljaci preporucujete

pa j... ga, za zeku imaš one plastične rešetkaste ogradice koje prodaju na metražu, mislim da kod vas nisu puno skuplje nego kod nas. ja sam zbog dugouhog liopova isto to kupovo i oblagao mlade voćkice i pomoglo je :drink:
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
zastitijo sam u jesen mrezicama ali mogu se naci pojedina stabla progrizena kroz mrezicu ali problem mi predstavlja to sto sad presjeca ramene grane njin nemogu zastititi mrezicom moram necim poprskati ili premazati evo naso sam preparat kunilent pa probacu sa njim ako ga nadjem u prodaji
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav forumaši,i da li ste počeli s prorjeđivanjem plodova- vremenska prognoza nije baš obećavajuća tako da neznam kako ćemo i kad zaštitu obaviti i sve to napraviti,pozdrav
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Pozdrav forumaši,i da li ste počeli s prorjeđivanjem plodova- vremenska prognoza nije baš obećavajuća tako da neznam kako ćemo i kad zaštitu obaviti i sve to napraviti,pozdrav

prorijedio pa kako mu bog da :(clap):
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
i ja počeo prije 2-3 dana
laganica bez forsiranja

nego jel netko koristio SLAVOL za prihranu
ako je molio bih mišljenja
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
pozz svima dali mi neko moze reci jeli ovo neka bolest breskve i kojim preparatom da odradim prskanje
picture.php


uglavnom ovakav list je na nektarini na 90% zasada ima i na breskvama ali dosta manje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
imam 5 sorti ali ovo do sada nisam vidio. sad j.. ga, jesi li radio analizu tla, prihrana i zaštita. volio bih da ostale kolege ovo prokomentiraju :icon_e_sad:
 
Na vrh