• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Iz mog iskustva sve probam ali izgleda da je signum najbolji ali i najskuplji kod nas.
0UAlfSK.jpg
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Iz mog iskustva sve probam ali izgleda da je signum najbolji ali i najskuplji kod nas.

Imaš Bellis, ista aktivna tvar (čak i nešto jači), a jeftiniji od Signuma.
BTW, najbolji bi sigurno trebao biti Switch, al svojom cijenom (skoro 50 % skuplji od Signuma) potpuno neisplativ za nekakvu rentabilnu proizvodnju.
 
Posljednje uređivanje:

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
mi smo planirali sljedeće tretiranje kroz 10 dana protiv šupljikavosti i pepelnice......kombinacija Dithane+Chromosul+Topas.....jel ima tko šta pametnije......
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Neznam ja ću ako se ne predomislim ić kombinacijom Mankozeb+Luna experience+karate+match ili neka drugi insekticid za savijače.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Jedno pitanje za one koji imaju nektarinu Cladesi 2000 i Caldesi 2010. Kakav im je cvjet dal zvonast (kao u Red Hevena) ili Ružolik (Sprinkrest). Intresujemo pošto imam dvije sadnice u obe je bijelo meso i glođuše su, a različit cvijet.

Edit:
Da li Caldesi 2010 ima žuto ili bijelo meso. Pošto trenutno čitam neki opis i piše da je žutog mesa.
 
Posljednje uređivanje:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Jedno pitanje za one koji imaju nektarinu Cladesi 2000 i Caldesi 2010. Kakav im je cvjet dal zvonast (kao u Red Hevena) ili Ružolik (Sprinkrest). Intresujemo pošto imam dvije sadnice u obe je bijelo meso i glođuše su, a različit cvijet.

Edit:
Da li Caldesi 2010 ima žuto ili bijelo meso. Pošto trenutno čitam neki opis i piše da je žutog mesa.

Caldessi 2000 ima zvonast sitni cvijet (kao Red Haven). Caldessi 2010 i 2020 imaju ružast cvijet. Sve 3 imaju bijelo meso. S tim da je Caldessi 2000 durancija (tek jako zrela je, uvjetno rečeno, polukalanka), Caldessi 2010 je skoro potpuno kalanka, a Caldessi 2020 je čista kalanka :)
Imam nekoliko stotina stabala tih sorti :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
breskvar@ Puno hvala na preciznim odgovorima. Znači Caldesi 2000 mi je 100%, a za ovu sam opet prevaren. Srećom uzeo sam samo po jednu sadnicu.

Hm ...., da sam bliže da uzmem koju kalem grančicu pa da budem 100% sigran.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
breskvar@ Puno hvala na preciznim odgovorima. Znači Caldesi 2000 mi je 100%, a za ovu sam opet prevaren. Srećom uzeo sam samo po jednu sadnicu.

Hm ...., da sam bliže da uzmem koju kalem grančicu pa da budem 100% sigran.

Dođi pa nareži :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Dođi pa nareži :)

Hvala na ponudi.

Možda budem i došao. Najgore je što tad imam posla preko glave kad se radi okulacija, a breskva se slabo prima u proljće na engleski spoj kad bi mi više odgovaralo. Ako mognem, javim ti se. Pozdrav:drink::icon_thumright:.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Možda je već bilo rasprave u temi oko GF podloga pa se unaprijed ispričavam.

Kakva su vaša iskustva?
Ja na istoj parceli imam kalem na vinogradarki i GF-u istu sortu.
Led odnio ovu na GF-u a vinogradarku ne.
GF kod mene kreće 10 dana prije.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Zakovrčele se moje breskvice, hoce sad tretiranje pomoć ili je trebalo prije, preventivno djelovat ?
uploadfromtaptalk1429440230055.jpg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kako ste ostali prošli sa tafrinom. Ja sam prezadovoljan, učinak skoro 100%, jedino poneki list na vrhu gdje nije dohvatilo srestvo.
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
I kod mene je skoro 100 % listova pošteđeno tafrinom, neznam da je ikad bilo tako dobro.
 
Posljednje uređivanje:

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Okidaj to zaraženo lišće i odnesi dalje.
A ureu zaspi za stablo, ako nema vlage zalij vodom da je što prije uzme.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Poštovani forumaši, danas me je skoro infarkt stresao kada sam došao u moj najveći breskvik, u kome nisam bio 10-ak dana (od tretiranja "Pirimorom" protiv lisnih ušiju i tripsa). Masovno sušenje izboja na velikoj većini stabala!

Simptomi su vrlo slični M. laxi, ali oborina skoro da i nije bilo, a u punoj cvatnji odrađena je zaštita "Signumom" u količini 1 kg/ha.

Ovako je izgledao voćnjak prije neka 2 tjedna:







A ovako danas:












Nisam imao snage volje dalje i detaljnije fotkati. Otišao sam na manju parcelu na vikendici i tamo je sve OK:



Prvi puta se - skoro istovjetno desilo na istoj ovoj najvećoj parceli pod breskvom (oko 2 KJ/1 ha), isto nakon cvatnje 2011. godine. Tada mi se posušilo naglo oko 90 stabala bresaka. Sada je riječ o nekoliko stotina stabala :(

Tada smo o tome raspravljali na istom ovom forumu i došli do zaključka da je riječ o bakteriji Pseudomonas. E sad, što je u pitanju? Stid me je nositi nick breskvar na Forumu :(

Svaka pomoć je dobrodošla...
 

Mio30

Novi član
Tu od
19 Ožu 2015
Poruka
13
Nemogu ti pomoći oko rješenja, ali mogu napisat kako mi je stvarno žao što je došlo do ovoga.

Nadam se da ćeš naći neko rješenje... Sretno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh