• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Re: BRESKVE

U gadno nevrijeme kontam ste imali juče!!!!
Ovdje pada kisa cijelu noć i hvala Bogu nije bilo leda.
Sada vrijedi ono pravilo, ako ima ostećenja aminokiseline.
Nadam se danije velika šteta????
 
M

mabramovic55

Guest
Re: BRESKVE

Molio bih da mi netko odgovori kako spriječiti crva koje sam pronašao u mladicama bresaka.
Dosta mi se vrhova od mladih grana na breskvama počelo sušiti i kada sam je odrezao unutra se nalazi crv koji je pojeo srž grančice i jednostavno se vrh samo osuši, primjetio sam da crv uđe sa vrha mladice...
Molio bih da mi netko odgovori o kojem se nametniku radi i zaštita od istog..
Unaprijed hvala!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVIN SAVIJAČ

Molio bih da mi netko odgovori kako spriječiti crva koje sam pronašao u mladicama bresaka.
Dosta mi se vrhova od mladih grana na breskvama počelo sušiti i kada sam je odrezao unutra se nalazi crv koji je pojeo srž grančice i jednostavno se vrh samo osuši, primjetio sam da crv uđe sa vrha mladice...
Molio bih da mi netko odgovori o kojem se nametniku radi i zaštita od istog..
Unaprijed hvala!

http://pinova.hr/hr_HR/baza-znanja/...ita-breskve/stetnici-breskve/breskvin-savijac
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...prorjeđujemo supruga i ja breskve od jutra do mraka. Ove rane bit' će gotove sutra, a onda kreće Rich Lady...nadam se da ćemo do lipnja uspjeti završiti sve prorjeđivanje...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

...prorjeđujemo supruga i ja breskve od jutra do mraka. Ove rane bit' će gotove sutra, a onda kreće Rich Lady...nadam se da ćemo do lipnja uspjeti završiti sve prorjeđivanje...

Hehe a u lipnju več rane brat. Subotu nisam niš stigo kiša danas me još fjaka od svadbe pa ču i ja sutra sa Rich ledy započet ona mi najranija vani. Nutarnje springcrest poneka laganini boju dobiva a na Fransoa, podikojoj sam ostavio plod,več zgleda za jest samo da malo omekšaju jednu sam pojeo neki dan još je grižava al fina ,nemrem se dočekat.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...prorjeđujemo supruga i ja breskve od jutra do mraka. Ove rane bit' će gotove sutra, a onda kreće Rich Lady...nadam se da ćemo do lipnja uspjeti završiti sve prorjeđivanje...

s čijom suprugom prorjeđuješ kad ti tako sporo ide:icon_e_biggrin:


i kod mene vala rodilo ko ludo,bit će prorijede,ima da padam po njima neko vrijeme.




http://imageshack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

Kakvu cijenu prodaje prognozirate? Ko i lani ili ... sobzirom da smo u uniji kad bude glavna berba srednjih sorti. Pratim malo jagodare cijena niža nego lani biče nema raja love, prirodni vitamini luksuz :icon_scratch:
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Re: rane na vočkama

"Ono što kroz ljeto odrežete lakše se zaraste i poželjno je krošnju čistiti kada kolaju sokovi, jer rane prije zacijele." -iz skripte
Kod zimske rezidbe ide poslije zaštita kakva takva ovisno u kojoj fazi smo rezali a sad kad kolaju sokovi biljka se sama štiti tako smo bar učili na kursu vočara čak da veče korekcije na stablu bolje odradit u ljeti jer rane brže zacijele.Tako da moje mišljenje da je to što prorjeđujemo i stvaramo rane biljka sama zaštiti a ujedno joj smanjujemo plodove stim joj je još lakše .

Vezano na gore napisano mene bi zanimalo da li bi bilo dobro u tom slučaju,da odradim korekciju grana krošnje, radi se o prorjeđivanju, (grane su debljine promjera 1-2 cm i rastu mi unutar krošnje-zasjenjuju) i dio rezidbe koji nismo stigli u fazi mirovanja, a radi se o lijesci.
SAd nije toliko pregledna situacija za detaljnim rezom ali može se recimo napraviti oko 70 % toga. Bi li to šokiralo stablo i pretpostavka kakve bi bile posljedice, ili da ostavim za zimu.
Imam cca oko 50 - 60 komada takvih slučajeva.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: rane na vočkama

breskve gotove sa prorijedom još ostale nektarine:8):
ma ide to ,malo pričica, viceva malo radiš i ide
:(emo):



Uploaded with ImageShack.us


a cijena
pa valjda će biti prava europska
ima španjolci i italijani da nas ubiju u pojam
ali nema predaje:icon_butt:
 
Posljednje uređivanje:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: rane na vočkama

Vezano na gore napisano mene bi zanimalo da li bi bilo dobro u tom slučaju,da odradim korekciju grana krošnje, radi se o prorjeđivanju, (grane su debljine promjera 1-2 cm i rastu mi unutar krošnje-zasjenjuju) i dio rezidbe koji nismo stigli u fazi mirovanja, a radi se o lijesci.
SAd nije toliko pregledna situacija za detaljnim rezom ali može se recimo napraviti oko 70 % toga. Bi li to šokiralo stablo i pretpostavka kakve bi bile posljedice, ili da ostavim za zimu.
Imam cca oko 50 - 60 komada takvih slučajeva.

Nevidim razlog da se ljetna rezidba nebi mogla odradit na ljesci kao što se radi i na ostalom voču, mišljenja sam da če više bit koristi nego posljedica jer če biljka bit prozračnija a snagu usmjerit u plod i nove izdanke. Imam četri stabla ljeske i samo ljeti ih režem da mi neidu preveč u širinu i donje grane i izdanke režem i svaku godinu mi fino rode.

Daevu ide kad imaš bar nekog sa sobom što veliš zeka peka i eto te na kraju reda. Danas 70 komada nas četvero bilo bi i više da nema po vrhovima kovrđavosti pa sam i to malo očopo pa išlo sporije. Naime mojim atomizerom nemogu dobacit do vrhova pa mi se po vrhovima sfrkale al kakva godina ja zadovoljan .
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Evo, prorjeđivao sam u društvu s ovom ovdje...i još 20 dana ću :)

dscf0020zpsb1f345eb.jpg



Slike postavljajte u rezoluciju 800x600 kako bi i drugi korisnici lakše mogli pregledavati.
Upustvo za postavljanje slika: http://www.poljoprivredni-forum.com/...ad.php?t=21784
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Vidim svi zauzeti oko proređivanja, takođe i ja. Mogu reći sve sorte nekako ali Red Heven i Erly Red Heven da pogineš. Na jednoj grani od 20-30 poldova. Ima i duplih dosta, ali ima i normalnih tako da se opet fino može prorjediti odnosno ostviti da valja.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

breskvar ti ostaljaš više na stablu pošto prodaješ na pijaci pa nije toliko bitno kao kad radiš sa otkupljivačima koji traže krupnoću,ili i ti ideš na što krupnije?
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Re: BRESKVE

gec67 hvala na odgovoru. izboje i mi režemo u toku vegetacije i po dva puta. Probat ću nešto korigirati pa po tvome nebi smjelo smetati., moglo bi dobro doći pa ćemo ubuduće znati i za takve prilike što donose ili nedaj Bože odnose.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

breskvar ti ostaljaš više na stablu pošto prodaješ na pijaci pa nije toliko bitno kao kad radiš sa otkupljivačima koji traže krupnoću,ili i ti ideš na što krupnije?

...ja ostavljam na rodnim šibama na ranim 5 - 6 komada, na srednjim oko 4 do 5, a na kasnima samo po 3 ploda. Nastojim, naravno, da budu što krupnije. Jedino ostavljam više rodnih šiba po stablu i idem u svibnju 2 puta sa dušičnom prihranom + 3 - 4 puta folijarno Fertinom V
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Evo malo i mojih breskvi. Juče bačen drugi put kan 200g plus NitraBor 50g po stablu. Zatim pala kiša ko naručena. Takođe i koji detalj...

p1040975kb.jpg


p1040957a.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

dscf0020zpsb1f345eb.jpg


Jel to supruga ima čekić u ruci ili neka sprava za bržu proredu :icon_lol:

p1040957a.jpg
[/QUOTE]

Tatko krupna ti zrna od gnoiva, koja to marka gnoiva :(giggle):
E lijepo ima dole biče i gore vidim ima i frkanaca listova,nije stašno ak je to sve što je na zemlji.
Jel trgaš vodopije odma ili su ono izdanci iz korjena ?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Gec67@ U jesn bačena su Yara POWER 8-24-24 300g po stablu, u punoj cvatnji 150g Kan plus 100g NitraBor, druga prihrana pre dva dana kan 200g plus NitraBor 50g. Urađena i jedana foliaran prihrana sa zaštitom NutriGreen 0.25% plus Calbit c 0.25%.

Da trgam odmah vodopije sa vrhova, i ponegdje na vrhovima listove od tafrine.

Počela je naglo da krupnja odjednom, poslije one kiše od vikenda.
 
Posljednje uređivanje:

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: BRESKVE

zaviršio sa prorijedom , i nektarine se uduplale za 2-3 dana
sad rastu kao iz vode
 

Najnoviji postovi

Na vrh