• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brze kopče

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
VTZ hvala, pa kakvo automatsko kopčanje s ovim kuglama ne kužim, ja vidim običnu kuglu sa i bez tog šešira.:rolleyess:
 
V

VTZ

Guest
Ne kužim ni ja, ali vjerojatno bi ovi šeširi na kuglama trebali pomoći da se bolcn na priključku kojeg kopčaš lakše "sam od sebe" natakne u kuglu..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Matrix, te kuke imaju itekak smisla. Da nemaju, niti jedan veći traktor ih nebi imal serijski ugrađene. Pod veći mislim onaj od 60ks naviše (MF, Fend 200 itd).
Imal sam frezu tešku oko 600kg. Da vidiš veselja pri kapčenju. S kukama pripeljaš, podigneš hidrauliku i same se zakvače, bez muke. I netrebaš baš precizno pripeljati.
Osobno, žal mi je kaj ih nemam na mojem traktoru.

Jedini njihov nedostatak je to kaj su klimavije u odnosu na obična oka s kuglama.

Ko priča da kuke za brzo kopčanje nisu nešto, ili nije nikad ništa uopće kopčao na traktor ili ni ne razmišlja. Velika prednost je što bočne upore gotovo nikad netreba preštelavati radi otkopčavanja ili kopčanja, mogu stalno biti na standardnoj širini, jer poluge dolaze odozdo i ukopče se a netreba ih razmaknuti pa zataknuti na klin stroja. Drugi bitan primjer je kad treba npr. plugove otkopčati na bočno nagnutom terenu..plugovi se pomaknu u stranu i poluga se više nemože približiti kotaču da bi ju mogli izvuči s klina pa netko treba vani priključak gurati-pridržavati približno na sredini centralne osi traktora, a "kuke" se samo spuste dolje..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ne kužim ni ja, ali vjerojatno bi ovi šeširi na kuglama trebali pomoći da se bolcn na priključku kojeg kopčaš lakše "sam od sebe" natakne u kuglu..

Mislim da je stvar jednostavna, samo treba razmisliti!!
Kugle sa šeširima služe za kopčanje priključaka koji imaju klinove učvršćene samo na jednoj strani za stroj pa im šeširi služe za usmjeravanje poluga traktora, a kugle bez šešira služe za kopčanje strojeva kojima je klin vezan za priključni stroj na dva mjesta tj. kugle se umeću na klin ko npr na klin za kopćanje toplinka. Takvi klinovi su i na većini sijačica i rotodrljača (većinom gdje je potrebna plivajuća veza a ne fiksna)..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
da se i ja malo pridruzim rasparavi
prije dvije godine sam na svome univerzalu 643DT stavio nove automacke ruke kat. II sve u svemu dosta sam zadovoljan ima nekih nedostataka i nije bas puno lakse zakopčati priključak ali je zatno 100 puta lakse ga otkopcati :D malo su preskupi...:( ali svijet je za bogate...:p
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Moram podić temu iz mrtvih,zanima me izrada ovakvog tipa kuke za traktor


Posto na traktoru imam potisnu hidrauliku,zanima me vase misljenje o tome
Da li bi ovaj osigurač gore trpio previse u oranju/tanjuranju?
Koja debljina materijala?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Budi siguran da ima materijala na tržištu koji bi mogli zadovoljiti čvrstoćom. No, po meni tu je veći problem "piksiranje", u ovakvom prihvatu velika ja zračnost.

Meni ovo ne izgleda najsretnije riješenje, osim možda, po pitanju praktičnosti. Možda griješim...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Tu se priča mijenja.

No i dalje ne vidim, zašto si zapeo baš za ovaj način kopčanja... Svaka prerada zahtjeva barem jednu doradu, a to sve košta vremena i novaca, pored drugih patenata koji su isprobani i praktični.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
...pored drugih patenata koji su isprobani i praktični...


slika,link?
Meni onaj izum izgleda daleko jednostavniji nego ono sto je radio Puknuti i sl.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Postojeće "oči" su se već potrosile i reko idem probat slozit nesto drugo a jednostavno
Uvijek mi ostaje opcija kupit orginal i navarit,sad je par manje od 100kn
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mislim da se ovo za zadnje poluge nece pokazati kao dobro rijesenje,tj. ovisno o prikljucku koji se kaca
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Straga moraju biti kugle, tako je od od uvijek bilo, jer priključci ipak moraju malo "raditi" lijevo-desno, kruta veza straga nije dobra ni preporučljiva.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581




Privremeno rijesenje je gotovo,kasnije je u planu napravit zaključavanje po uzoru na ovaj sistem od člana ZJOCKOO



@Zjockoo, Hvala na savjetima,osigurač sam stavio od materijala kako si preporučio
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ima li netko iskustva s ovim automatskim prihvatom, tj. kukama kategorije 1/2 iz trgo agencije Cubinec?
Prakticne su za strojeve koji imaju malo mjesta iza bolcna,klina, posto imaju manje mesa, medutim nemam takve strojeve, pa bih htio klasicne kuke kakve vidam na traktorima koji to imaju original ugradeno.

Izgledaju mi slabasne, samo je to razlog...

Najrade bi da mogu negdje naci od starijh traktora, ali to je rado nemoguca misija posto trebam 4 kom.

Planiram izbaciti klasican model kopcanja na svojim Zetorima i ubaciti automatske kuke kategorije 2.

Dakle traktori od 60 i 80 ks, jednostavno previse vremena trosim na klasicno kopcanje strojeva, pogotovo kad sam kopcas.

Ima li tko kakav savjet, gdje da potrazim?

Ima i Jakopic u Lojnici...naravno nisu CBM nego talijanske...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh