• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brze kopče

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Matrix, netrkeljaj
Matrix nije nikada primicao frezu ili tanjuraču pa ne zna kako je to jebeno teško .
A možda matrix dobro gađa pa samo uvali kugle bez muke
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e dajte ljudi pa ako neumijes pritjerat traktor pravo tak oda normalno mozes sa standardnim kopcanjem zakaciti prikljucak,kako bi onda sa automatskim kopcanjem,dakle to ti ga dodje po meni jedno te isto,opet se moras jebavat sa pritjeravanjem traktora pa posle par pokusaja prilazenja prikljucku,zasuci rukave pa oo ruk plug do traktora, a da tv moze nositi imt to jest istina,ali da vidim vas specijalce ko ce zakacit frezu za tomeka,prvo sto je freza teska preko 100kg sam bi je mozda i mogao pomaci ali da je nataknes na ona cetri sarafa jos plus i a ubodes kardan sam je nemoguca misija,zato je gorf napravio paletu sa tockicima
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Opet trkeljaš...
Si vidio frezu od kontamovog polutraktora od 20ks, baš smo specijalci, uostalom, kakav je to razgovor?
Pretpostavljam da si ti strucnjak..
Ja nemam pojma kako šta izgleda nit koliko je teško, nit sam ikad radi s tim, nit sam radnik, ja sam ti više onako, za pojest i popit.. Radit baš i nevolim, nit radim, pogotovo u vezi poljoprivrede..
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ti bi se raspravljo??????
kazem samo da meni te kopce nisu nesto pogtovo sto kostaju mnogo,ja mislim da ih je puknuti pravio ali jedin tako su mu dosle isplative...........dakle to je moje misljenje,a neko ko nezna pritjerati traktor dzaba mu kopce,bice opet zasuci ruakve pa opet plug do traktora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Matrix, te kuke imaju itekak smisla. Da nemaju, niti jedan veći traktor ih nebi imal serijski ugrađene. Pod veći mislim onaj od 60ks naviše (MF, Fend 200 itd).
Imal sam frezu tešku oko 600kg. Da vidiš veselja pri kapčenju. S kukama pripeljaš, podigneš hidrauliku i same se zakvače, bez muke. I netrebaš baš precizno pripeljati.
Osobno, žal mi je kaj ih nemam na mojem traktoru.

Jedini njihov nedostatak je to kaj su klimavije u odnosu na obična oka s kuglama.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
meni se na gtraktoru koji sam nedavno kupio desava da mi se kuka na lijevolj poluzi iskopca, kugle su manje nego bi trebale biti, nadam se da je problem u tome, vidjet cemo hoce li se desavati sa originalnim kuglama.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa dobro ima smisla na vecim traktorima ali na manjim cisto sumnjam,a mene je najvise toga strah sto oce sam da se iskopcaju,a noda se moraju osiguravati,pa to zaboravis i onda bude oranje asfalta
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma, i ovako se otkopča, isti kur... koliko mi puta u šumi grana izvadila osigurač, tanjurače otkvačile, plug, e i s njim je i najveći problem..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
meni se na gtraktoru koji sam nedavno kupio desava da mi se kuka na lijevolj poluzi iskopca, kugle su manje nego bi trebale biti, nadam se da je problem u tome, vidjet cemo hoce li se desavati sa originalnim kuglama.
imas kod rakica 16,5 KM komad sa sesirima
e sad za sta su ti sesiri jel ko zna :!:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
hehe vidim da nekima brze kopče nemaju smisla po meni imaju prijatelj ima internationala 60 konja i ima tvorničke takve ruke i bolje je netreba ti još neko da ti drži ruku raširenu dok digneš hidrauliku ja kopčal tanjurače sam se pripeljam stavim ruke u centar i diži sam poteznicu i to je to!na ujakovom ursusu 80 konja ima obične ruke s "očima" pa plug tri dane kopčaš treba ti još neko pomoć!!
 
B

Bobo

Guest
Budimo realni, do sad mi nikada nije trebalo brzo kopcanje, ali da se da nabaviti po nekoj realnoj cjeni i ja bi ih imao, jer su COOL ;)

Sve u svemu, na laksim prikljuccima i manjim traktorima ne vidim svrhe u brzom kopcanju, jer je to kopcanje u najmanju ruku jednako brzo kao i obicno, pogotovo jer se mora precizno natjerati na prikljucak.

Od malih nogu se zamaram preciznim natjerivanjem, pa mi je sad to rutinski posao, vidjet cemo sto ce biti kad ostarim kao puknuti ili ZJ ;)


Velika je to prednost, ali gro puta sam vidio kako ljudi u kukama drze kugle i onda kopcaju prikljucke kao i da nemaju kuke...



Sto se "sesira" tice. oni pomazu pri kopcanju, tako da usmjeravaju poluge na kuglu. Iskreno, kugle bez sesira ne bih nikad kupovao da imam brzo kopcanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Budimo realni, do sad mi nikada nije trebalo brzo kopcanje, ali da se da nabaviti po nekoj realnoj cjeni i ja bi ih imao, jer su COOL ;)

Sve u svemu, na laksim prikljuccima i manjim traktorima ne vidim svrhe u brzom kopcanju, jer je to kopcanje u najmanju ruku jednako brzo kao i obicno, pogotovo jer se mora precizno natjerati na prikljucak.

Od malih nogu se zamaram preciznim natjerivanjem, pa mi je sad to rutinski posao, vidjet cemo sto ce biti kad ostarim kao puknuti ili ZJ ;)


Velika je to prednost, ali gro puta sam vidio kako ljudi u kukama drze kugle i onda kopcaju prikljucke kao i da nemaju kuke...



Sto se "sesira" tice. oni pomazu pri kopcanju, tako da usmjeravaju poluge na kuglu. Iskreno, kugle bez sesira ne bih nikad kupovao da imam brzo kopcanje.
Čuj, ak ne počneš sad fukati i ne složiš si sina (ili dva), imal buš problema kak i mi imamo :mrgreen::lol:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Budimo realni, do sad mi nikada nije trebalo brzo kopcanje, ali da se da nabaviti po nekoj realnoj cjeni i ja bi ih imao, jer su COOL ;)

Sve u svemu, na laksim prikljuccima i manjim traktorima ne vidim svrhe u brzom kopcanju, jer je to kopcanje u najmanju ruku jednako brzo kao i obicno, pogotovo jer se mora precizno natjerati na prikljucak.

Od malih nogu se zamaram preciznim natjerivanjem, pa mi je sad to rutinski posao, vidjet cemo sto ce biti kad ostarim kao puknuti ili ZJ ;)


Velika je to prednost, ali gro puta sam vidio kako ljudi u kukama drze kugle i onda kopcaju prikljucke kao i da nemaju kuke...

Sto se "sesira" tice. oni pomazu pri kopcanju, tako da usmjeravaju poluge na kuglu. Iskreno, kugle bez sesira ne bih nikad kupovao da imam brzo kopcanje.
znaci sesire okrenem prema gore kad kopcam
a bolje su ove automatske mada i s onim nema problema sa manjim prikljuccima al kad dodje silokombaj ili rotaciona ona bude "napeto"
 
B

BAGERISTA

Guest
imas kod rakica 16,5 KM komad sa sesirima
e sad za sta su ti sesiri jel ko zna :!:


Kako doč do tog prodavača,,,,,,,imaš koji broj,,,ili nešto,,evo kolega često putuje prema BIH,,,pa bi donio.......ako sam dobro shvatija..:?:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kako doč do tog prodavača,,,,,,,imaš koji broj,,,ili nešto,,evo kolega često putuje prema BIH,,,pa bi donio.......ako sam dobro shvatija..:?:
na pravcu u pelagicevu poslije arizone jedno 10 min voznje ako ides od sarajeva preko sreberenika 054-810-830
ako prolazi kroz tim putem nema sanse da profula ima 30tak traktora
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pretpostavljam da su za tih 16,5 KM obične kugle u kučištu a ne brze kopče, a kako izgledaju ti šeširi jel ima netko sliku?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pretpostavljam da su za tih 16,5 KM obične kugle u kučištu a ne brze kopče, a kako izgledaju ti šeširi jel ima netko sliku?

pa o tome i pricam znaci kugle samo za 16,5 km morate citati predhodne postove da bi skotali a ne samo zadnje :toimonster:
 

Najnoviji postovi

Na vrh