• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

red_bull

Novi član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
19
Da.ali ima manje aktivne tvari i litra koša 970 kn.
Pitao u agrokuća Koprivnica
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
moze pomoc,odlucio sam spricat buce sa afalon disperzijom i duala goldom,ali neznam koliko da stavim cega na hektar,pa ako netko zna da mi kaze
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
ja prošle godine špricao afalonom i dualom gold afalona sam metnuo 0,6 litre a duala 1,2 litre
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
a sta mislite o stompu u dozi 2 litre hektar,dali je netko koristio i dali se mora odma ici spricati sa njime poslije sadnje ili se moze dok god tikve neizidu,pito sam jednog agronoma,ali on nije siguran misli da bi odma drugi dan trebalo ici spricati jel kaze da nebi spalilo klicu ako sjeme proklija u zemlji
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
a sta mislite o stompu u dozi 2 litre hektar,dali je netko koristio i dali se mora odma ici spricati sa njime poslije sadnje ili se moze dok god tikve neizidu,pito sam jednog agronoma,ali on nije siguran misli da bi odma drugi dan trebalo ici spricati jel kaze da nebi spalilo klicu ako sjeme proklija u zemlji

Stomp je dvosjekli mač:(snooze): dobar je u relativno sušnoj godini ali je katastrofalan kod mnogo vlage. Isprobano i provjereno !:(n):
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
a sta napravi kod mnogo vlage,dali nasteti tikvama ili nedjeluje i sa kojom dozom si ga isprobavo po hektaru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
S 2 litre po hektaru u kišnoj godini sve tikve se osušile.:mad::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

Bežite sa stompom, ako slučajno padne kiša na njega sam drač bude rasel ali tikve vidli nebute.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav svima,

da li je itko pokušavao tretirati zemljišnim herbicidom i nakon toga posaditi presadnice, 2 dana nakon tretiranja herbicidima ?

Presadnice tikve stare 2 do 3 tjedna

ima li tko iskustva s ovim ?
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Pozdrav!

Ove godine planiram špricati tikve po prvi puta Dervinolom, kupio u KTC-u po 198 kn litra. Dozirat ću 2 litre po hektaru sa oko 200 l vode, a budući da je sredstvo fotoosjetljivo treba odmah nakon špricanja zagrnuti zemljom.
Idealno bi bilo da na to padne kiša što bi ubrzalo djelovanje.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pošto je počela sezona sadnje , evo da pokažem i ja svoju modificiranu sadilicu za KRUMPIRO-TIKVE,,,


[yt]www.youtube.com/watch?v=lHxlWuCOBjc[/yt]

[yt]www.youtube.com/watch?v=btzUH5IiLN8[/yt]

 

nenno77

Novi član
Tu od
26 Ruj 2014
Poruka
19
Odlična sadilica,a čemu služe ova dva tanjura sa ljeve i desne strane?Jel to ručni rad?
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pozdrav!
Imam pitanje u vezi doziranja umjetnog gnojiva. Planiramo baciti oko 500kg/ha,u redove. Pošto se sije svaki drugi red,trebalo bi u redove posijati duplo više nego da se sije svaki red,pa me zanima dal to može štetiti bundevama?
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Po meni je previše 500 kg/ ha baciti kod sjetve, jedino ako misliš tu količinu rasporediti i u prihrane.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa toliko bacam i pod kukuruz i grah,i onda na to još ide prihrana KAN-om... Za druge kulture ide i preko tone na hektar.
Samo se onda to rasporedi u sve redove,a ovdje ide upola manje redova po jedinici površine...
Ali više nema ni veze,radi spleta okolnosti sijat ćemo drugom sijačicom koja ne može toliko ni baciti,pa ću tu količinu rasporediti kako veliš,i u prihrane...
 

Najnoviji postovi

Na vrh