• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
bok.
Da li imate iskustva sa vađenjem koštica iz bundeva, nekom alternativnom metodom, ručno ili sa hidro usisavačom ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
bok.
Da li imate iskustva sa vađenjem koštica iz bundeva, nekom alternativnom metodom, ručno ili sa hidro usisavačom ?

Moj jedan kolega ti koristi 2 usisavača ona najjeftinija na vodu koji nemaju vreče i počiste prikolicu iz čiste zajebancije. Jedan cijepa na pola, a dvojica usisavaju, poslje jih samo operu u bačvi i na susašu. Dok su suhe pusti jih kroz veterjak (trijer) i tak su ko iz dučana!
Jako dobra metoda koju bi i ja primjenival da imam vremena ali svi radimo tak da mi je lakše zgurati u redove, dođe sused sa kombajnom i počisti!:icon_pidu:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ova godina rijesena,dali zna netko nekog da ide usluzno brat tikve,ja sam na relaciji Bjelovar-Daruvar. Nagodinu bi sadio vise pa bih trebao nekog da mi dode to pobrati
 

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
ja svoje isto pobrao, ali izmišljam toplu vodu kod čiščenja (ručno). razmišljam o kupnji kombajna, rabljenog, manjeg, ali svi su mi tak skupi. El možda netko zna negde jeftiniji, manji, ali kvalitetan kombajn za tikve ? možda u EU?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Teško, ispod 3-4 kile euriča nemaš uopče kaj tražiti i to su večinom več stari krampi koje treba komplet obnoviti! Skupi su ti berači ko sam vrag!:icon_oak::icon_cry:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ova godina rijesena,dali zna netko nekog da ide usluzno brat tikve,ja sam na relaciji Bjelovar-Daruvar. Nagodinu bi sadio vise pa bih trebao nekog da mi dode to pobrati

Pa nije valjda da nitko nema odgovor na pitanje a svi se bavite sa bucama???
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
ja svoje isto pobrao, ali izmišljam toplu vodu kod čiščenja (ručno). razmišljam o kupnji kombajna, rabljenog, manjeg, ali svi su mi tak skupi. El možda netko zna negde jeftiniji, manji, ali kvalitetan kombajn za tikve ? možda u EU?

Imam za prodaju takav - manji, rabljeni, servisirani radi "ko Bog". Javi se na PM
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ova godina rijesena,dali zna netko nekog da ide usluzno brat tikve,ja sam na relaciji Bjelovar-Daruvar. Nagodinu bi sadio vise pa bih trebao nekog da mi dode to pobrati

imam ja kombajn, a koliko imas tikvi? javi se na broj 0981399144 pa dogovori :(handshake):
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ljudi posto se trže košćice osušene i očisćene i spremne za uljaru?
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Jel neko imao hibrid ove odine i kakav je prinos ? Ja sam imao OPAL i prinos je katastrofalno loš u odnosu na prošlu godinu. Tikvi je bilo ko u prići a koštica jako malo.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Siladi d.o.o. iz Kotoribe plaća golicu po 25 kn, ali :
- novci za 30 dana ( ako uspiješ nakon nekoliko tel .poziva dobiti nakon 40-45 dana )
- i ne znam na koju foru odbija 2% na primjese kojih nema na ručno čišćenim košticama
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Poz novi sam u ovome i zanima me sta radite sa mesom buce kad izvadite kostice kad se sade golice i kako se sade i dali netko ima sjeme golice oko 5kg za prodat
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Poz novi sam u ovome i zanima me sta radite sa mesom buce kad izvadite kostice kad se sade golice i kako se sade i dali netko ima sjeme golice oko 5kg za prodat

Imam, org. Gleisdorfer import. Javi se na P.M.
 

Najnoviji postovi

Na vrh