• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
..Zvali iz savjetodavne poljoprivredne službe u svezi legalizacije navodnjavanja ,da je rok do 31.12. i da se obavezno treba prijaviti jer će kontrole biti iduće godine,a za detalje da im se direktno obratimo ili na H vode.Vjerovatno će i kažnjavanja biti za one koji zaborave... rekoh;halo,halo,zakasnili ste jedno 3 mjeseca,zahtjev je već u proceduri...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656
o kažnjavanju bi se dalo razgovarati...
naprimjer, ono što su oni zamislili je da nam uzmu ili umanjuju poticaje.
e pa gospodo, uzmite si od nule kolko vam god treba...:icon_madu:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Budemo vadili vodopravne dozvole,nema tu više zezancije,po orto snimci te može naći sa plastenicima,i nema tu - je,ja ne koristim vodu.@darijus,znaš da nas dvoje uvijek plivamo uzvodno,ali ovaj puta se moramo prepusti struji. Na žalost.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656
u tom slučaju johabice, ja zahvaćam samo vodu iz vodotoka...i tak bude zahtjev sročen...
da se nebi z.... s nivoom vode u casingu tubinga...:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nebu ti prošlo.Imaš pravo na besplatnu vodu samo ak ti padne s neba i ti ju uspiješ skupiti s krova i sličnih pizdarija.

Inače,kolko imam informacje,u najvećoj tajnosti priprema se privatizacija hrvatskih voda,vani,strani kapital,i čekaju povoljan trenutak kada će prisiliti našu vladu da se odreknemo najveće nacionalne vrijednosti koju imamo. A onda budemio mi videli "svoga boga"
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da li vi navodnjavate iz vodovoda ili bunara?
ako je pitanje za mene postavljeno,odgovor je iz bunara...

Sorry, išlo je za Njoko i Kontam, ne kužim kaj imaju sa vodovodom?

@ Darijus: pa isti ti je klinac jel bunar ili vodotok, šta se vodopravne dozvole tiče
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656
bem ti zemlju di 98% vode ode u razna mora...
a kaj se tiče stranaca, ako oni mogu kupit vodu, možemo i mi imat svoju privatnu...
ili bumo ko ameri imali do centra kugle zemaljske svoje, ili bu neko moral na ocjenu ustavnosti prodaje vodice...:p:

čini mi se da Izrael nema ovakve nebuloze, tamo vode nema, ali ako oćeš proizvodit vodu ćeš dobiti i to je briga države! BADAVA!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve nam naši PAMETNI političari pakuju neke nove strane vlasnike ,ali osobno mislim da na vodi bude došlo do rata,voda iz regionalnog kanala smije na moju zemlju a ja ne smijem iskopati rupu nekih 5o kubika da tu vodu zadržim,evo njima mahuna,priključak na gradsku imam ali ga koristim samo za prskanje i eventualno nešto malo zaljevanja vrta,za sve ostalo je moj malecki bunar od fi 150cm x 24 metra,pa da vidim nekog tko ga bude mjerio,budemo školski zabetonirali gornji dio ,cijevi sakrijemo i mogu se napušiti one stvari,ja obožavam ako se mora kršiti zakon ,ako kojim slučajem budu prodali recimo regionalni vodovod za koji je svaka obitelj davala novce kod izgradnje i tu ima rješenja,jednostavno gerila bude na dijelu,buuuum ode vodovod pa tako u nedogled,onog lika koji je u Njemačkom parlamentu digao glas da voda nije ljudsko pravo ,ubio bih lakše nego domaćeg pohanca,kako bi rekli moji seljaci ,treba ga zatući kao bijesnu lisicu
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nebu ti prošlo.Imaš pravo na besplatnu vodu samo ak ti padne s neba i ti ju uspiješ skupiti s krova i sličnih pizdarija.

Inače,kolko imam informacje,u najvećoj tajnosti priprema se privatizacija hrvatskih voda,vani,strani kapital,i čekaju povoljan trenutak kada će prisiliti našu vladu da se odreknemo najveće nacionalne vrijednosti koju imamo. A onda budemio mi videli "svoga boga"

Ako za sakupljanje kišnice ne treba ništa od dozvola,onda nije problem samo za "gospodu" inspektore iskopati akumulaciju,pa neka on dokaže da to nije kišnica unutra...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656
Ako za sakupljanje kišnice ne treba ništa od dozvola,onda nije problem samo za "gospodu" inspektore iskopati akumulaciju,pa neka on dokaže da to nije kišnica unutra...

kolega temptation, mislim da je ključna riječ iskopati...naime za tu riječ bi se mogli uhvatiti gospoda inspektori, pa bi mi mogli recimo priručno sabiti od dasaka i najlona..i spojiti neke stare rolove s krovova...:(giggle):
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
kolega temptation, mislim da je ključna riječ iskopati...naime za tu riječ bi se mogli uhvatiti gospoda inspektori, pa bi mi mogli recimo priručno sabiti od dasaka i najlona..i spojiti neke stare rolove s krovova...:(giggle):

Malo sam proučavao zakone i oni kažu da "akumulacija vode za navodnjavanje mora biti obložena sa posebnom dugogodišnjom PVC folijom"...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Možeš iskopati bazen i skupljati kišnicu,za to ne plačaš ništa.i za korištenje vode za kućanstvo isto.za do pet ha je čini mi se vodopravna dozvila petsto kuna godišnje.samo je problem dokle će to tako biti.Sve se može izmjeniti već za godinu -dvije.i to je problem.Nije problem petsto kuna,to potrošiš u jednom popodnevnom šopingu.Ali,kad uđeš u evidenciju,nastaju problemi.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Možeš iskopati bazen i skupljati kišnicu,za to ne plačaš ništa.i za korištenje vode za kućanstvo isto.za do pet ha je čini mi se vodopravna dozvila petsto kuna godišnje.samo je problem dokle će to tako biti.Sve se može izmjeniti već za godinu -dvije.i to je problem.Nije problem petsto kuna,to potrošiš u jednom popodnevnom šopingu.Ali,kad uđeš u evidenciju,nastaju problemi.
Onda nema nikakvih problema...
Koliko znam,za sve vrste bilo kakvih akumulacija oborinskih voda nisu potrebne nikakve dozvole niti suglasnosti i za onoga tko se dugoročno misli baviti poljoprivredom je to najisplativije...
Evo, moj kum je instalirao 100 kubika i puni ju sa oborinskim vodama sa plastenika...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Onda nema nikakvih problema...
Koliko znam,za sve vrste bilo kakvih akumulacija oborinskih voda nisu potrebne nikakve dozvole niti suglasnosti i za onoga tko se dugoročno misli baviti poljoprivredom je to najisplativije...
Evo, moj kum je instalirao 100 kubika i puni ju sa oborinskim vodama sa plastenika...

Kopat akumulaciju bez dozvola ne smijes ispod pola metra, za nadzemne akumulacije isto treba mislim neke dozvole tipa lokacijske... jer je tako i za npr. kontejner.

Sta se stranaca tice, nece oni kupit vodovod, oni ce kupit izvore tj. bunare. Mrezu ce ostavit vodovodu tj. lokalnoj upravi jer tu nema racunice.
To se htjelo napravit u Karlovcu jos pred 20 godina, trebali su ovi na polozajima mrknut pare al je netko u vrhu drzave ipak stopirao.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo ja se pinteresirao i dobio sve mailom u nastavku. Još da dodam troškovi same dozvole su 400,00Kn

Poštovani,

U skladu s člankom 13.a Pravilnika o izdavanju vodopravnih akata (NN 78/10 i 79/13) za korištenje podzemnih voda za navodnjavanje poljoprivrednih površina do 5 ha prilaže se :

– podaci o nazivu i sjedištu korisnika vodopravne dozvole,

– osnovni podaci o djelatnosti korisnika i lokaciji za koju se vodopravna dozvola izdaje,

– dokaz da je podnositelj zahtjeva vlasnik ili zakoniti posjednik nekretnine na kojoj se nalazi zdenac (vlasnički list),

– zemljopisna duljina i širina lokacije bunara,

– dubina bušenja bunara u metrima,

– način bušenja zdenca (kopani, bušeni),

– promjer ugradnje u mm,

– statička razina podzemne vode (m.n.m),

– podaci o ugrađenoj pumpi koji obuhvaćaju tip, snagu (kW) i kapacitet (l/s),

– maksimalna količina crpljenja u eksploataciji (l/s) i

– dokaz o uplaćenoj upravnoj pristojbi (primjer uplatnice u prilogu)


Zahtjev za izdavanje vodopravne dozvole na način kako je propisan člankom 13 a Pravilnika oizdavanju vodopravnih akata (Narodne novine 78/10 i 79/13) ne može se podnijeti nakon 31.prosinca 2013. godine.

Davor Mikulić

PS. A šta ako ja zabijemn cijev u siječnju slijedeće godine???
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Onda ti budu lupili sat na bunar i naplaćivali po kubiku neku cijenu koja će njihovim debelim guzicama biti "prihvatljiva" za seljačića, ovo ima samo u ovoj zemlji čudesa, umjesto da subencioniraju navodnjavanju oni otimaju... :fiery::fiery::fiery:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Najgore je to što si mislim da ne ispadnem budala da shodim tu dozvolu kao što sam bio budala i shodio papire za prozvođača presadnica, onda papire za prodaju voća i povrća, sve to platio a nikad me nitko nije ništa o tome pitao kao i bezbroj drugih koji te papire nemaju pa prodaju isto sve kao i ja. Pitam se ko je tu lud, zbunjen. Jesi li blesav ako platiš, a ti papiri na kraju uglavnom kako je povijest pokazala ništa ne znače.

Zaboravil sam prije reći da se čovjek pravdao kako još nemaju neki obrazac za zahthev za legalizaciju bunara nego to treba ručno napisati. I to mi je znak koliko je to ozbiljna stvar, samo punjenje džepa vodoprivredi i ništa drugo. Hebe se njima za vode, pišu po diktatu Unije, jer će i ovako ubrzo prodati te vode - ne onome koji budu najviše dali, nego onome koga ta ista Unija odredi....
Uglavnom budućnost će potvrditi ove moje riječi...
poz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Najgore je to što si mislim da ne ispadnem budala da shodim tu dozvolu kao što sam bio budala i shodio papire za prozvođača presadnica, onda papire za prodaju voća i povrća, sve to platio a nikad me nitko nije ništa o tome pitao kao i bezbroj drugih koji te papire nemaju pa prodaju isto sve kao i ja. Pitam se ko je tu lud, zbunjen. Jesi li blesav ako platiš, a ti papiri na kraju uglavnom kako je povijest pokazala ništa ne znače.

Sve to stoji što si napisao i potpuno se slažem,ali kada sagledaš malo situaciju koja je sada u državi i kako sve stežu,što misliš kako će tek nagodinu biti?
Kada mi je bio inspektor iz H voda kazna za eksplataciju vode bez dozvole je oko 20000kn i sada kako napominjem država je u totalnom ku...u:(doh): stišču sve barem oko nekih stvari mirno spavaš.
Ipak smo u toj EU i nažalost propisi,edukacije,i sve po PS-u će biti stvarnost,zato i daju neke rokove,kako se sjećam upisnik u UPISNIK TRGOVACA VOĆEM I POVRĆEM,imao je isto rok pa je produžena i više nema upisa ako si bio onda aktivan u OPG-u,pa legalizacije,pa sada ova tkz. legalizacija bunara imala je rok 30.6.2013. pa su je produžili do 29.12.2013. i to je krajnji rok,ne rade oni to bez razloga.
Što mislite koliko je to u blagajni države oko 500kn od svakog proizvođača na godinu,a do sada 0kn,malo proračunajte.
Koje su procedure za izgradnju novog zdenca-bunara pa to je katastrofa,zato sam i požurio na ovo pojednostavljeno.
Biti će nagodinu svašta od kazne tko se ne educira npr. za prskanje,pa za integralnu proizvodnju edukacija,i štošta drugo,papira nikada dosta.
Da se pohvalim danas telefonski dobio potvrdu da je vodoprivedna dozvola odobrena ali da će malo kasniti jer imaju strašnu navalu ovih zadnjih 10-tak dana.
Samo da napomenem da sam je počeo ishođivat u 6 mjesecu
 

Najnoviji postovi

Na vrh