• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Onda ti budu lupili sat na bunar i naplaćivali po kubiku neku cijenu koja će njihovim debelim guzicama biti "prihvatljiva" za seljačića, ovo ima samo u ovoj zemlji čudesa, umjesto da subencioniraju navodnjavanju oni otimaju... :fiery::fiery::fiery:

Ne lupe oni sat nego prisile tebe da ga ti kupiš ,a oni stave samo plombu:icon_eyes:
 

vjeverica

Novi član
Tu od
17 Pro 2013
Poruka
14
Imam pitanje u vezi legalizacije bunara pa ako mozete pomoci, vidim da vas je dosta ovdje vec podnijelo zahtjev. Kome ste se obratili za prikupljanje potrebnih papira? I gdje mozemo naći zahtjev koji treba predati uz sve ostale dokumente? (zahtjev za izdavanje vodopravne dozvole za korištenje podzemnih voda za navodnjavanje poljoprivrednih površina )

Kad smo zvali VGO Rijeka i pitali kako i sta, jos prije ljeta, nitko nam nista nije znao reci, kao ni u savjetodavnoj Istarske zupanije..da bi sad za to saznali na tv-u, s time da redovito posjecujemo internetske stranice ministarstva, savjetodavne itd.. Molim Vas za odgovor što prije, unaprijed zahvaljujem!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imam pitanje u vezi legalizacije bunara pa ako mozete pomoci, vidim da vas je dosta ovdje vec podnijelo zahtjev. Kome ste se obratili za prikupljanje potrebnih papira? I gdje mozemo naći zahtjev koji treba predati uz sve ostale dokumente? (zahtjev za izdavanje vodopravne dozvole za korištenje podzemnih voda za navodnjavanje poljoprivrednih površina )

Kad smo zvali VGO Rijeka i pitali kako i sta, jos prije ljeta, nitko nam nista nije znao reci, kao ni u savjetodavnoj Istarske zupanije..da bi sad za to saznali na tv-u, s time da redovito posjecujemo internetske stranice ministarstva, savjetodavne itd.. Molim Vas za odgovor što prije, unaprijed zahvaljujem!

Postupak Vam je pojednostavljen i ja kada sam predavao u 6mj bilo je prekomplicirano niti oni nisu znali.
Trebate otići u Vaše slivno područje i podnjeti zahtjev na šalteru ili uredu.
To će biti dovoljno za početak ali najsigurnije Vam je kontaktirati PSS ali mislim da Vam oni neće biti od neke koristi jer oni znaju isto što piše na internetu.
Prvo
Rukom napišite koji su brojevi katastarskih čestica, koja površina,koja kultura se navodnjava,podaci o bunaru primjer (bušen traktorskim svrdlom,kopan ručno ili dr.),promjer bunara,s čime je obzidan, ili postavljene PVC cijevi,koja dubina,razina vode,dotok,okvirno dostatna količina vode po jedinici površine.
Podaci o navodnjavanju koji sistem( zaljevanje,kpk,ili tifon)
Podaci o pumpi i teh.specifikacije,(usis promjer, izlaz iz pumpe idr.)

Drugo iz katastra izvadite kopije katasarskih čestica, iposjedovni list za površine ne starije od 6mj.

Treče uz zahtjev morate priložiti taksene marke 50 kn je bio moj slučaj a sada je mislim 70 ali još provjerite.

i četvrto nekim pametnim telefonom locirajte koordinate bunara i upišite jer i to trebaju.
Mislim da nisam više ništa zaboravio
LP.
 

vjeverica

Novi član
Tu od
17 Pro 2013
Poruka
14
Hvala na odgovoru! Sad ću nazvati našu PSS da vidimo da li ima sta novo po tom pitanju i da li sta vise znaju.
Samo da pitam jos, taj zahtjev koji se predaje pisemo mi ručno ili postoji neki obrazac? tražili smo po netu ali nigdje nismo nista nasli, a netko je tu na forumu napisao da nemaju gotov obrazac za to.
 

vjeverica

Novi član
Tu od
17 Pro 2013
Poruka
14
Postupak Vam je pojednostavljen i ja kada sam predavao u 6mj bilo je prekomplicirano niti oni nisu znali.
Trebate otići u Vaše slivno područje i podnjeti zahtjev na šalteru ili uredu.
To će biti dovoljno za početak ali najsigurnije Vam je kontaktirati PSS ali mislim da Vam oni neće biti od neke koristi jer oni znaju isto što piše na internetu.
Prvo
Rukom napišite koji su brojevi katastarskih čestica, koja površina,koja kultura se navodnjava,podaci o bunaru primjer (bušen traktorskim svrdlom,kopan ručno ili dr.),promjer bunara,s čime je obzidan, ili postavljene PVC cijevi,koja dubina,razina vode,dotok,okvirno dostatna količina vode po jedinici površine.
Podaci o navodnjavanju koji sistem( zaljevanje,kpk,ili tifon)
Podaci o pumpi i teh.specifikacije,(usis promjer, izlaz iz pumpe idr.)

Drugo iz katastra izvadite kopije katasarskih čestica, iposjedovni list za površine ne starije od 6mj.

Treče uz zahtjev morate priložiti taksene marke 50 kn je bio moj slučaj a sada je mislim 70 ali još provjerite.

i četvrto nekim pametnim telefonom locirajte koordinate bunara i upišite jer i to trebaju.
Mislim da nisam više ništa zaboravio
LP.

Evo zvali smo savjetodavnu i naravno da pojma nemaju, rekao mi je da VALJDA zahtjev predajemo u VGO Rijeka, pošto je u Rijeci sjediste za slivove sj. Jadrana, i da ne zna da li postoji gotov zahtjev ili ne, ako ga ne nađemo neka ga napišemo ručno. Jeste i vi predavali zahtjev u VGO kojem pripadate ili u neki VGI (vodnogospodarska ispostava)??
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Moras ic u VGO kamo pripadas, ja sam zahtjev pisao tamo sa referentom tj. on mi je napisao i isprintao.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kolega @Hele je sve odgovorio,a što se tiće predpostavke da PSS nema pojma,mislio sam da možda nisam u pravu ali nažalost istina kao i za mnogo drugih stvari a trebale bi ih se itekako ticati.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Kako se meni čini zabio si budem pumpu doma na gruntu i iz nje budem punio cisternu i vozio na polje zalijevati :)
Ajd 500kn godišnje je prihvatljivo, ali s jedne strane govore o potrebi navodnjavanja, a s druge "potiču" sa naplatom istog...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja ne kuzim kaj je sad s tim na kraju. imam 15-20 cijevi zabijenih po parcelama,iz njih vucem vodu. dal moram za svaku posebno placati,ili izracunati koja je to sve skupa povrsina pa platiti za to? jer nije isto ako netko ima 5ha u komadu,i jednu busotinu iz koje zalijeva to sve,i plati recimo 500kn,ili kao ja da imam 5 ha na 12-13 parcela i za svaku placam 500kn. opet moze doci i godina da ne zalijevam nista pa sam bacio novce... nesto se govori i o vodomjerima i cijeni od 8lp za kubik...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kolega @Hele je sve odgovorio,a što se tiće predpostavke da PSS nema pojma,mislio sam da možda nisam u pravu ali nažalost istina kao i za mnogo drugih stvari a trebale bi ih se itekako ticati.
Nemaju oni općenito pojma o ničemu,svi primaju plaću,a niš ne delaju...
Ja sam zvao u vezi dopunskih djelatnosti na OPG-u,kažu mi da ne znaju ništa...izgovor im je da to što ja tražim još nitko nije tražio...
 

vjeverica

Novi član
Tu od
17 Pro 2013
Poruka
14
ja ne kuzim kaj je sad s tim na kraju. imam 15-20 cijevi zabijenih po parcelama,iz njih vucem vodu. dal moram za svaku posebno placati,ili izracunati koja je to sve skupa povrsina pa platiti za to? jer nije isto ako netko ima 5ha u komadu,i jednu busotinu iz koje zalijeva to sve,i plati recimo 500kn,ili kao ja da imam 5 ha na 12-13 parcela i za svaku placam 500kn. opet moze doci i godina da ne zalijevam nista pa sam bacio novce... nesto se govori i o vodomjerima i cijeni od 8lp za kubik...

Koliko sam ja skužila, ako imate bušotinu i zalijevate s njom površinu do 5ha, tada plaćate 500 kn po ha, odnosno do max.2500kn (ako navodnjavate povrsinu od 2 ha tada je iznos paušala 1000kn). Nije važan broj parcela koje se navodnjavaju nego njihova ukupna površina. A ako navodnjavate površinu veću od 10ha, sa tom jednom bušotinom, onda vam je potrebna koncesija a ne vodopravna dozvola. Ako govorim krivo neka me netko ispravi.

Inače, ako nekome treba, na stranicama Zlatar-Bistrice objavljen je primjerak zahtjeva pa eto da znate. evo link: http://www.zlatar-bistrica.hr/obavijest-izdavanje-vodopravne-dozvole-za-koristenje-podzemnih-voda/
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
ja ne kuzim kaj je sad s tim na kraju. imam 15-20 cijevi zabijenih po parcelama,iz njih vucem vodu. dal moram za svaku posebno placati,ili izracunati koja je to sve skupa povrsina pa platiti za to? jer nije isto ako netko ima 5ha u komadu,i jednu busotinu iz koje zalijeva to sve,i plati recimo 500kn,ili kao ja da imam 5 ha na 12-13 parcela i za svaku placam 500kn. opet moze doci i godina da ne zalijevam nista pa sam bacio novce... nesto se govori i o vodomjerima i cijeni od 8lp za kubik...

Kolega, baš to sam pitao, za svaku cijev trebaš poseban zahtjev, i biljeg od 70 kn, a onda ti ispadne da ćeš na svaku dobiti vodomjer, ili za svaku plačati 500 kn! Jedino ako su 2 cijevi na jednoj parceli, nije bitna veličina, predaš samo 1 zahtjev! Dao nam je primjer, da ako imaš 5 gradilišta, tražiš 1 građevinsku dozvolu, možeš sagraditi samo 1 kuću.
 

vjeverica

Novi član
Tu od
17 Pro 2013
Poruka
14
Kolega, baš to sam pitao, za svaku cijev trebaš poseban zahtjev, i biljeg od 70 kn, a onda ti ispadne da ćeš na svaku dobiti vodomjer, ili za svaku plačati 500 kn! Jedino ako su 2 cijevi na jednoj parceli, nije bitna veličina, predaš samo 1 zahtjev! Dao nam je primjer, da ako imaš 5 gradilišta, tražiš 1 građevinsku dozvolu, možeš sagraditi samo 1 kuću.

Moguće je, čak i logično, da se za svaku busotinu/zdenac predaje zaseban zahtjev sa 70 kn biljega(da se puni drzavni budžet). Ali ako imate jednu busotinu i s njom zalijevate do 5 ha (neovisno da li su u komadu ili ne), placate po 500 kn za svaki hektar do 5ha, znaci ako zalijevate 2ha placate 1000kn godisnje, itd.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, to nama u H. vodama nije rekao da je 500 kn po Ha, več po bušotini, i da je dozvoljeno Max 5ha. Ok, sad znam da je tih 500 kn po Ha, ili po cijevi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
onda mi se ne isplati zajebavati se,platim tih 1000e godisnje i mirna bosna. ili ipak ne? bolje da 1000e zapijem.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Treba ih pitati dal postoji mogučnost postavljanja vodomjera na pumpu, znam da glupo zvuči, al drugo riješenje ne vidim za nas s malim parcelama. Naravno, postoji i opasnost da netko ukrade vodomjer s cijevi..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hm... jednu pumpu prijavim,i dobijem jedan vodomjer,a imam jos tri pumpe sa strane... a na polju hvala bogu kradu i cijevi iz zemlje,a kamoli vodomjere... i jos cu ih ja najvjerojatnije morati platiti...
to je opet neki majmun u uredu napisao zakon,i vec izracunao koliko ce para sjesti u proracun,a nisu upoznati sa stvarnoscu...
nek mi postave vodomjere,i ja cu placati tih 8lp po kubiku s kojima se špekulira.kolko potrosim tolko i platim. ali se bojim da se povijest ne ponovi i onda cijena vode ode u nebo.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja u ponedjeljak predajem zahtjev, a onda ću razmisliti, hoću li uzeti vodomjer, ili tih 500 kn. Zanima me samo što će biti s onim cijevima koje se ne koriste, a ima ih dosta po poljima, jer se neko vrijeme isplatilo zalijevati ratarske kulture, al kako je cijena plavog dizela porasla, večina je prestala s navodnjavanjem..
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Što se tiće plaćanja imate 2 opcije paušal ili vodomjer cijena po m3 je 8 lipa jednostavno na motornu pumpu ugradite vodomje i na kraju godine prijavite stanje ili 3-mjesećno ili polugodišnje kako vam odgovara tako da je to najisplativija opcija primjer 1000m3 80 kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh