• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Za skupljanje kišnice se na plaća ništa,problem je ako koristiš vodu iz slivnih kanala I,II,III i IV stupnja,onda to više nije kišnica,već voda sa pojedinog slivnog područja...
Ja ću skupljati vodu sa svojih plastenika i skladištiti ju u akumulaciju,ne prolaze nikakvi kanali kroz moje područje i ne mogu mi naplatiti tu vodu,tako je to u cijeloj Europi riješeno,pa ne znam zašto bi kod nas bilo drukčije...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vjeverica

Novi član
Tu od
17 Pro 2013
Poruka
14
Još jedno pitanje u vezi legalizacije bunara, ako zna netko ko je već predao zahtjev Hrvatskim vodama, u slučaju prijavljivanja više bunara istog vlasnika, da li je potrebno uz svaki zahtjev slati 70 kn biljega? Mi imamo 6 bunara, što bi značilo 420 kn samo na biljege, a to i nije malo baš.. Zvali smo Hrv.vode u Rijeku ali naravno da ne možes nikoga dobiti, telefon zvoni u prazno!!Tako da bi bila zahvalna ne bilo kakvom odgovoru..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
tak su se jako trgnuli oko legalizacije da ja nemrem na mail odgovora dobit već 14 dana...
meni se čini da budemo igrali produžetke...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Još jedno pitanje u vezi legalizacije bunara, ako zna netko ko je već predao zahtjev Hrvatskim vodama, u slučaju prijavljivanja više bunara istog vlasnika, da li je potrebno uz svaki zahtjev slati 70 kn biljega? Mi imamo 6 bunara, što bi značilo 420 kn samo na biljege, a to i nije malo baš.. Zvali smo Hrv.vode u Rijeku ali naravno da ne možes nikoga dobiti, telefon zvoni u prazno!!Tako da bi bila zahvalna ne bilo kakvom odgovoru..

Da, za svaki bunar, poseban zahtjev, i uz njega biljeg od 70 kn!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
makar je vec odavno prosao 31.12., prosli tjedan je stari isao predati zahtjev za legalizaciju,nitko nije rekao nista o rokovima,ni da smo zakasnili, samo su u savjetodavnoj sluzbi ostali zapanjeni,jer oni nemaju pojma o tome,pa su ga uputili u hrvatske vode,oni su znali jos i manje. dobio je jedan formular za ispuniti,ali su mu i sami rekli,da ako im ga ispunjenog donese,oni ga nemaju kamo proslijediti,ni ne mogu nista s njim napraviti.
 

zeljar

Novi član
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
23
update:

Članak 2.

Zahtjev za izdavanje vodopravne dozvole iz članka 13.a Pravilnika ne može se podnijeti nakon 30. lipnja 2014. godine.

bilo je i za ocekivati da se nebude to moglo samo tako realizirati.
 

kruno

Novi član
Tu od
15 Velj 2014
Poruka
7
pozdrav! možes mi pojasniti kako busis takav bunar i sa kojom pumpom ga ispumpavas i ja sam u takvoj situaciji gdje ima vode na pola metra.

moguć je i veći dotok od 43l/min na 4m dubine, zašto ne bi bija moguć:confused:. Evo ja imam bušotinu 200m od mora na cca 5m nadmorske visine, pumpa mi izbacuje 3,9m3/h ili 65l/min i ovo lito mi je po najvećoj suši radila više od 240 sati neprekidno, a dotok mi je sigurno priko 100l/min u 7 i 8 misecu kad je "normalna" godina, a znam par ljudi šta isto imaju bušotine velikog kapaciteta na maloj dubini
kako iskopate takav bunar? i ja sam u slicnoj sitvaciji pa me zanima pozdrav..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
KRUNO-ja ti izbušim bunar kakav hoćeš ,od kapaciteta 3 kubika do 25 na tom tvom području,za pola sata sam kod tebe ,a bunar izbušimo za 2 sata za jeftine noovce ,pitaj na pp
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Danas izbuši bunar 2" kava,rakija,piva ima svega samo nema vode,nivo vode 10 metara od površine,sjedi i plači.
Jedina utjeha je gajba pive od muke,mlakog!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bogati moji bunari i ferceraju na razini vode 10,90. Ajmo baje kombinirku i kopaj :) Kako bi ja radio povrće da si nisam iskopao rake :)
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Bogati moji bunari i ferceraju na razini vode 10,90. Ajmo baje kombinirku i kopaj :) Kako bi ja radio povrće da si nisam iskopao rake :)

kod tebe iskopano ko ulaz za rudnik do pumpe,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja zvao u 2 mjesecu da pitam u kojoj je fazi. Kaze frajer da je bio u guzvi najesen pa mislio rijesit preko zime pa nije al da mora bit do travnja. Jos nista. Al rekao je da ne brinem, bitno da je zahtjev predan i nece bit problema. Ima 6 zahtjeva.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja zvao u 2 mjesecu da pitam u kojoj je fazi. Kaze frajer da je bio u guzvi najesen pa mislio rijesit preko zime pa nije al da mora bit do travnja. Jos nista. Al rekao je da ne brinem, bitno da je zahtjev predan i nece bit problema. Ima 6 zahtjeva.

Ima cijelih 6 zahtjeva...... pomoz bog onima gdje ih ima više od 6. gotovo bude tek 2017-te!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Kod mene ima na dve njive gde gajim krompir po jedan bunar od 2''. Jesenas sam kupio Novu kinesku motornu pumpu, juče vakuum crevo spojnice i fitinge, danas su mi majstori pakovali fitinge.
Ostaje mi još da kupim creva pa da zalivam sad ovih dana po oblačnom vremenu. Našao sam riznicu tih stvari u lokalnoj firmi koja se bavi remontom i održavanjem protivpožarne opreme. Za neke artikle su i do tri puta jeftiniji u odnosu na poljoprivredne apoteke.

Da li neko ima iskustva sa kineskim vatrogasnim crevima od 2''? Ovde su dosta jeftina, ali ne daju garanciju na njih. Creva sa garancijom su 50% skuplja.
Nosim se mišlju da uzmem malo tih pod garancijom, a malo i kineskih pa da u praksi uporedim osim ako neko od forumaša može da me pouči sopstvenim iskustvom.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Mislim da ti je najbolje uzeti u nekoj firmi cijevi koje su stajale u ormaričima, ili bile malo korištene, al se zbog datuma proizvodnje trebaju zamijeniti. Znaju se naći po puno povoljnijim cijenama nego su nove. Što se tiče Kineskih, nisam čuo za njih, kod nas su nove 2 " oko 380 kn, a te "korištene" oko 150. Al ih trebaš dobro posušiti nakon upotrebe, inače brzo istrunu.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ako mislimo na creva dužine 15m, onda su kod nas čak i ta nova creva sa garancijom skoro duplo jeftinija(3000 RSD), ali to su cene u firmi koja radi sa protivpožarnom opremom. U poljoprivrednim apotekama je skuplje.
Kinesko crevo kod tih protivpožaraca košta svega 2000 dinara, a to mu dođe oko 130 HRK.
Hvala za ideju o polovnim crevima. Ne znam kako bih mogao direktno da ih nabavim od neke ustanove, ali sve to u glavnom završi na otpadu. Planirao sam i inače da navratim tamo da potražim neki stari raonik koji je ekonomija skinula sa pluga i odbacila, a meni može da posluži za moj konjski plug kojim vadim krompir. Pitaću ih odmah i za vatrogasna creva. Taj otpad drži pretežno odbačen vojni inventar, a tih pp ormara sa crevima i hidrantima je upravo po kasarnama bilo na svakom koraku.

Na takvim mestima sam ja nabavljao svojevremeno i ispravna polovna hidraulična creva visokog pritiska za smešne pare.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh