• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, na te cijevi mislim, dužine 15 m, promjera 52 mm. Ima i 75 al te su još skuplje. Pogledaj u servisima za vatrogasne aparate i slično, oni se bave i održavanjem protupožarnih sustava, pa i mijenjaju ta crijeva, možda imaju koje viška po nekoj nižoj cijeni.
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
bušenje bunara zna nekad bit i veselo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-l4FOL_UPB0[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
e ljudi moji šta je ovo svaki dan kiša,jel treba kom bunar za odvodnjavanje ?????
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
e ljudi moji šta je ovo svaki dan kiša,jel treba kom bunar za odvodnjavanje ?????

Pada i ovde. Do sad sam lepo uštedeo na benzinu za zalivanje. Kad se malo prosuši, otići ću da obiđem da li ima štete od viška vode.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
alo drugari, evo je isteka i ovi rok za legalizaciju bušotina, ja svoje nisam legalizira i čak ne znam nikog na ovom području da je rješija legalizaviju bunara/bušotine, valjda će opet bit produžeci, pa tek onda penali:icon_mrgreen:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jedno odobrenje stiglo za navodnjavanje drugo se čeka.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Mi smo predali zahtjev za legalizaciju bušotine, sa potrebnom dokumentacijom, još u 12.mj i još nisam dobio nikakav odgovor. Budemo pratili razvoj budućih događanja.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Zanimam me utorska el. energije za crplejnje vode iz bunara, situacija je slijedeca:
Pumpa elektrokovina 5 stepena, monofazna snage 1,5 kw,
Usisno crijevo duzine 15m promjera 1 col
Odnos razina bunar : pumpa, je -7m
Radni tlak od 2 do 4 bara


Na pumpama stoje podaci da da je njihov kapacitet 4 do 5 m3/h, to je vejrovatno u idelanim uvjetima, ista razina pumpa / crpljenje, bez tlaka, samo protok itd... po tom bi bili uz utrosak el energije od 1,5 kwh da se dobije 4 000 l vode, ja mislim u uvjetima koje sam ja gore naveo za jedan sat ta pumpa nacrpi odnosno u sustav progura nekih 1200 l, tj 20l/min. Ovo pisem sto pokusavam naci racunicu voda iz bunara i komunalna voda.
Mene zanima koliko ne kosta crpljenje vode po ovim uvjetima po m3
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
1,5kW je maks trajna predana snaga. Snaga koju motor troši je cca 1,75 kW ;)
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Najednostavnije ti je prijatelju da kupiš mjerač potrošnje struje u nekoj elektro trgovini ,košta 10 eura ,mjeri trenutnu potrošnju i ukupnu potrošnju el.energije i onda račun kw puta cijena
neki mjerači odmah izbacivaju i račun
druga solucija običan ampermetar ,mjeri struju puta napon ,i to je to
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Onako odokativno ja mislim da za 1m3 vode o mojoj situaciji se utrosi 1 kwh struje, sto je nekih 0,07 E, a 1m3 vode je 0,8 E, dakle suteda u odnosu na gradsku vodu je 10x.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Normalno da je jeftinije od gradske vode ali se niti ne zalijeva gradskom vodom.

Zašto ne isprobaš pumpu, spoji ju i neka pumpa u kantu i znat ćeš na ćemu si.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Dobio u petak vodopravnu dozvolu za zahvat iz zdenca.
Moram svake godine javit pocetak navodnjavanja, biram sat ili povrsinu (500kn ha). Ako ne prijavim navodnjavanje i ne navodnjavam, kao sto je situacija ove godine, ne placam nista.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jeftiniji je sat,ali i kompliciranije moraš javljat stanje mjesečno-tromjesečno ili god potrošnju i svake 5 godine baždarenje sata.
Ujedno sat platiti kešom kod ovlaštenog prodavca s ugradnjom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh